Ako riadit 2 cerpadla v jednej sachte?

Zobraz úvodný príspevok
Je tu niekto, kto by mal nejaky napad, ako riadit 2 cerpadla v sachte? Rozmyslam nad niecim takymto. Je sachta so zbernou vodou z dazda. Z nej by som chcel cerpadlom (naraz len jednym) odcerpavat vodu. Viem si predstavit, ze by som mal 2 cerpadla zapojene na hadicu, ktora bude odcerpavat vodu z tej nadrze. Ako to spravit tak, aby som vedel zapnut cerpadlo "1" alebo cerpadlo "2". Problem je ten, ze uz do tej sachty mam natiahnuty jeden kabel a neviem tam dotiahnut iny/dalsi. Je nejake "vodotesne" wifi alebo nejake ine riesenie, ktorym by sa dalo prepinat medzi cerpadlom "1" a cerpadlom "2"?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivantausk:

@megdesign ako sa to napaja? Ma krabicu a do nej …
@ivantausk slot to ma na SIM kartu. Napájané to je 12V. Má to dva vstupy (tvoje snímanie hladiny - každý pri aktivácii odosiela sms/volá) a dva relay výstupy (každý ovládateľný zaslaním sms správy, prípadne prezvonením) Snímanie hladiny môžeš riešiť od tyčkového snímania po ultrazvuk (záleží koľko máš chechtákov...) Výstupy samozrejme cez 3P stykače... Mám RTU5015 doma už pár rokov a stále ide. Používam to ako GSM bránu na alarm domu. Prezvonením aktivujem/deaktivujem alarm. Pri narušení objektu to posiela sms...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@ivantausk Ak to ma byt spolahlive a umiestnene v…
@kejsix ja som na to myslel, ale niesom jediny co o tom rozhoduje.... Cesta je spolocny pozemok 33vlastnikov. Skusim sa zamysliet nad tym, ako by som tam spravil nieco cez cestu, obrubniky a chodnik a upol to na mur. Vdaka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@ivantausk 5 žilový je na napájanie a je fajn jed…
@neutrino ked uz by som robil nejake vacsie zasahy do aktualnych stavieb tak to uz by som spravil uplne inac. Hladam riesenie, ktore bude stat peniaze, hoc viac, ale co najmenej zasahov do stavieb... Peniaze problem niesu, zasahy, poskodenia spolocneho majetku sa niektorym susedm tazko vysvetluju....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@ivantausk slot to ma na SIM kartu. Napájané to j…
@megdesign tych 12V si spravim ako?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivantausk:

@megdesign tych 12V si spravim ako?
@ivantausk volá sa to zdroj 230V AC/12V DC...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@ivantausk volá sa to zdroj 230V AC/12V DC...
@megdesign cize to je nejake zariadenie, do ktoreho privediem stavu z niektorych kablov z toho 5 ziloveho kablu a to pretransformuje z vyssieho napatia na tych 12V, spravne tomu rozumiem?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivantausk:

@megdesign cize to je nejake zariadenie, do ktore…
@ivantausk áno. https://www.google.com/imgres?imgurl=...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivantausk:

@kejsix ja som na to myslel, ale niesom jediny co…
@ivantausk Cesta ma 33 blastnikov, ale voda z nej najviac ohrozuje Teba! Tak to treba aj odkomunikovat, z 10cm drazky sa este nik neposral...Riesil by som to cim skor, na jednej strane sa bojis skody 200k na druhej strane sa bojis spravit drazku, tak ja uz neviem fakt.
Odpovedať
Jedna vec ma zaujíma v tom riešení, ako poriešiš chod čerpadiel, keď ti vypadne elektrina? U nás v obci posledne , keď bola potopa, že vyplavilo dvory, pivnice zaplavilo ulice, alebo keď je prívalová búrka spravidla, vždy vypadne elektrina, a trvá hodný čas pokiaľ elektrina nabehne, keď ti napájanie nepôjde niekoľko hodín, a bude veľký príval vody, tak celý záložný systém systém čerpadiel ti je na dve veci, pokiaľ ti nabehne elektrina, tak sa môžeš v chalupe člnkovať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ascedant:

Jedna vec ma zaujíma v tom riešení, ako poriešiš …
@ascedant Už na začiatku som to písal, že sa vymýšľa komplikované a pritom že počas búrky, veľkej prietrže vypadne elektrina. Môže byť ovládanie s monitoringom za 5000, čerpadlá za 10 000, ale bez elektriny nebude z toho funkčné nič. Už len hasiči s dieselovým čerpadlom...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@ascedant Už na začiatku som to písal, že sa vym…
@frantisekca za 5r nam 1x vypadla elektrina, ale burku sme mali asi 100x. Ten jeden krat to budem musiet riesit agregatom na 220 a behat a tahat a neviem co. Tych 99% chcem mat poriesenych inac. @ascedant
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@ivantausk Cesta ma 33 blastnikov, ale voda z nej…
@kejsix nebojim sa toho, cgcem najst ine riesenie. Ak nieje ine riesenie, spravim drazku.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@ivantausk áno. https://www.google.com/imgres?im…
@megdesign a tu zastrcku na 220V tam ako spravim?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivantausk:

@megdesign a tu zastrcku na 220V tam ako spravim?
@ivantausk to fakt sa pýtaš takéto otázky? Volaj elektrikára.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?