Zavesy interierovych dveri

Dobry den, chcela som nastavit interierove dvere, ale pri uvolnovani sa imbus skrutka uplne uvolnila a vypadla. Snazila som sa ju naskrutkovat spat, ale vobec nechyta a vizualne vyzera zavit vacsi ako skrutka, ktora vypadla. Vyzera to tak, ze sa v zarubni nieco otocilo alebo uvolnilo. Zaves dveri vyzera takto: https://www.kutil.cz/zelezarstvi/zamk... Neviem aky mechanizmus bol pouzity v zarubni. Ma s tymto niekto skusenosti? Da sa to opravit, alebo bude nutne davat zarubne dole? Zarubne su drevene, neposkodene. Neviem, ci je mozne dat ich dole tak, aby sme neposkodili ani zarubne ani stenu. Dakujem velmi pekne za rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mikisk:

Dobry den, chcela som nastavit interierove dvere,…
@mikisk Ktorá imbus skrutka? Tam sa imbusom moc nenastavuje. Dáš dole dvere a točíš tým závesom, čo je vo dverách, rukou, ani imbusový kľúč k tomu nepotrebuješ. Tá druhá časť je napevno v zárubni, tam nie je čím točiť. Alebo si točila niečím v zárubni? A vypadol ti ten celý záves zo zárubne? Odfoť, aká skrutka a odkiaľ ti vypadla. Aelbo máš takýto pánt a točila si s niektorou tou skrutkou, čo je na obrázku? S ktorou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@mikisk Ktorá imbus skrutka? Tam sa imbusom moc n…
@chrobak7 v obložkovej zárubni je zo strany, kde sa zatvárajú dvere, krytka a pod ňou je skrutka, ktorú keď povolíš, sa nastavuje vysunutie pántu od zárubne.... 2:50 https://youtu.be/2-EXxa3z0zI?si=E1ggM...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mikisk:

Dobry den, chcela som nastavit interierove dvere,…
@mikisk z druhej strany je plech, ktorý pritláča skrutkovaním červíka tú drážkovanu časť pántu, defacto fixuje pánt na mieste. Červík (skrutka) isto nieje väčšia ako závit v protikuse. Vypadnúť sama skrutka nemohla, musela si ju vyskrutkovať celú von, čo bolo samozrejme zbytočné (skrutku stačí povoliť o jeden závit a dá sa krásne pántom hýbať....) Pravdepodobne sa ten plech gravitaciou posunul smerom dole, takže rozobrat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@mikisk z druhej strany je plech, ktorý pritláča …
@megdesign mas pravdu. Len ta skrutka sa uvolnila hned pri otoceni a uz nechytala - az potom som ju vybrala. Ten zavit som vyskusala tak, ze som do otvoru vlozila dlhsiu skrutku s rovnakym priemerom, ktora otvorom prejde bez toho, aby sa zachytila o zavit. Rozobranie zarubne pravdepodobne znamena kompletnu vymenu zarubne, vsak?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mikisk:

@megdesign mas pravdu. Len ta skrutka sa uvolnila…
@mikisk ak je to obložka a nieje lepena, tak by nemusela byť nutná výmena...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mikisk:

@megdesign mas pravdu. Len ta skrutka sa uvolnila…
@mikisk nie ze zavit je velky ale odpadla matica vnutri a ostala iba diera. Budes musiet zarubnu rozobrat. Z opacnej strany ako su dvere je oblozka a ta pokial nieje lepena pojde odstranit zarubnu vyrezat pant opravit a namontovat spat. Pokial by bola lepena skusit uvolnit zaklepnutim gumovym kladivom alebo aj kovovym cez nejaku dosticku smerom dnu lebo podaktori to lepia hore dole a v strede na body. Vela stastia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?