System posuvnych dverí - montaž, problem

Zdravim, Chystam sa namontovať posuvne dvere s obložkovou zárubňou. Podla navodu sa kolajnica montuje hneď nad ram zarubne. Moj stavebný otvor je priveľký. Čo sa týka zárubne, to by sa dorobilo, ide o ten posuvný systém, ktorý sa vrta 1cm od kraja steny, čo určite odleti. Ako to mám, alebo čím to mám opraviť, dorobiť, aby to držalo. Nejake napady, tipy. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@chlapeczdzedziny to co si tu nahral, nie je oblozka pre posuvne dvere. Ta vyzera uplne inak. K otazkam. 1) zmensit stavebny otvor. Moznosti je milion, lepidlo, malta, pur-pena, sadrokarton prilepeny penou, pecicrete co len chces. Vyspravis tmelom na sadrokarton. 2) kotvenie do stavebneho otvoru je vec montaznika. Ak si s tym nevies poradit, je to zaklad, budes musiet riesit tazsie veci. Ak si nevies poradit uz s tymto, zver radsej montaz posuvnych dveri cloveku, co sa tym zivi. Nedodrbes puzdro, dvere ani vlozku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od chlapeczdzedziny:

Zdravim, Chystam sa namontovať posuvne dvere s ob…
@chlapeczdzedziny posli typ.kovania .. mne sa nezda ze to vychadza tak nizko ten otvor na zavesenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@chlapeczdzedziny to co si tu nahral, nie je oblo…
@mgx Nepochopili ste moju otazku kedže podla vas to mam vyplniť pur penou. V pur pene mi kolajnica asi držať nebude. Ani keby som to vyplnil jadrovou omietkou. Nie som amater aby som si s tym nevedel rady, len čo tam dať aby na tom držali dvere? A ano, je to obložka pre posuvne dvere.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@chlapeczdzedziny posli typ.kovania .. mne sa nez…
@wolodymyr Erkado
Odpovedať
Profilova fotka
@chlapeczdediny ak nevies prilepit 3cm dosku lepidlom na ostenie titanom alebo podobne, mozes dat nieco tvrde do lepidla /cetris fermacel/ alebo to cele prekotvit cez hmozdinky alebo kotvy do ostenia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@chlapeczdediny ak nevies prilepit 3cm dosku lepi…
@mgx Toto napadlo aj mna, navrtať alebo prilepit dosku zo spodu, ale skušam či sa najde aj iny sposob
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chlapeczdzedziny:

Zdravim, Chystam sa namontovať posuvne dvere s ob…
@chlapeczdzedziny Aké posuvné dvere to majú byť? Na stenu? Lebo tá zárubňa nevyzerá byť na posuvné dvere do steny. Tu som dal fotky, ako vyzerajú posuvné dvere do steny. Tam sa koľajnica uchytáva do stavebného púzdra. https://www.modrastrecha.sk/forum/int... Alebo sme sa len nepochopili. Kde sa tam tie dvere budú posúvať? Pred tú stenu čo vidíme? Alebo za tou stenou? Nemyslíš náhodou posuvné dvere na stenu? Kam chceš upevniť koľajnicu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@chlapeczdzedziny Aké posuvné dvere to majú byť? …
@chrobak7 Taketo.. Erkado dvere aj system
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@chlapeczdzedziny Aké posuvné dvere to majú byť? …
@chrobak7 Montovať sa bude z pohladovej strany tak ako sa pozerame na fotku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chlapeczdzedziny:

@chrobak7 Taketo.. Erkado dvere aj system
@chlapeczdzedziny Tá koľajnica sa uchytáva na stenu nad zárubňou a nie lepidlom, ale riadne skrutkami. Tu vidíš, ako je koľajnica uchytená, lebo tam nemá obložku: https://www.modrastrecha.sk/forum/byt... Ak máš nad zárubňou málo steny, tak treba dvere posunúť vyššie, aby si vŕtal do steny. Alebo tam dať nejaké konzoly, ktoré budú upevnené vyššie a na ten konzole bude potom uchytená koľajnica. Tie konzoly potom ale bude vidno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chlapeczdzedziny:

Zdravim, Chystam sa namontovať posuvne dvere s ob…
@chlapeczdzedziny mne napadá zo spodu otvoru nakotviť oceľový profil a do neho sa asi bude dať aj lepšie uchytiť koľajnica. Len z druhej strany otvoru by sa mal nalepiť styrodur a zaomietať, lebo tam asi nie je žiadna krycia lišta už ako tuto spredu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@chlapeczdzedziny mne napadá zo spodu otvoru nako…
@marsdm Je tam lišta aj zo zadu, ako u klasickej zarubni
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od chlapeczdzedziny:

@chrobak7 Taketo.. Erkado dvere aj system
@chlapeczdzedziny ja len poznatok. Namontuj si to ako uznáš za vhodné do toho ti nebudem kafrať. Ale dokúp tiché dorazi na to, mám rovnaké a je to katastrofa bez nich. A nechce sa mi ich dokupovať dodatočne lebo to zas musím celé rozobrať aby si ich tam dal....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od palo18:

@chlapeczdzedziny ja len poznatok. Namontuj si t…
@palo18 mysliš brzdu (tlmič)? To mam dokupene
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?