Bezfalcove dvere

Dobry den, viete mi poradit ako vyriesit koberec do izby s tym ze mame osadene bezfalcove dvere a vlastne koberec sa pod ne nevojde..existuje nejake riesenie ako vydvihnut dvere? Dakujem
Odpovedať
a mas volu medzi zarubnou a dverami navrchu staci navliect podlozky pod matice na panty. Dalsia moznost je zrezat na spodku z dveri, ale na to treba poriadnu kotucovu pilu, najlepsie je odniest ich s tolarobi, ktory taku ma
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zita19:

a mas volu medzi zarubnou a dverami navrchu staci…
@zita19 Pánty na bezfalcových dverách sú inak konštruované, ako na falcových. @henyka86 Chcelo by to upraviť spodok krídla dverí. Buď treba zavolať tomu, kto ich montoval, prípadne viem s tým pomôcť tiež.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od prirodokochac:

@zita19 Pánty na bezfalcových dverách sú inak kon…
@prirodokochac myslite zbrusit ze? To neviem ci mi zas muz schvali😀zas ked si rozmyslim ze koberec nechcem bude tam fuga🫣😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od henyka86:

@prirodokochac myslite zbrusit ze? To neviem ci m…
@henyka86 daj kusovy koberec kedze to mas skvele premyslene a mas po probleme 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@henyka86 daj kusovy koberec kedze to mas skvele…
@wolodymyr taky som tam mala dik za radu😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

a mas volu medzi zarubnou a dverami navrchu staci…
@henyka86 @zita19 Na orez dverí vôbec netreba nejakú "superpílu". Bežne sa to robí aj s ručnou kotúčovou pílkou (tzv. maflikom") Neboj @henyka86 , muž Ťa nezabije. 🙂 Ak dvere orežeš a časom nebudeš chcieť pod nimi nič mať, tak sú v ponuke rôzne lištové elementy, presne na tento účel, ktoré naskrutkuješ na spodok dverí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@henyka86 @zita19 Na orez dverí vôbec netreba n…
@petersd ano, kto to spravit vie a ma ten spravny pilovy kotuc spravi to aj sam. Mas pocit, ze toto ma kazdy doma v garazi?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@petersd ano, kto to spravit vie a ma ten spravny…
@zita19 kazdy domaci kutil podla mna ano. na ulici sa nejaky sused isto najde, pripadne si staci najst stolara, prist tam rovno s dverami a uz ta prec hadam neposle. vsak je to robota na par minut.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hucina:

@zita19 kazdy domaci kutil podla mna ano. na ulic…
@hucina a co som napisala vo svojom komente? Ze treba dvere odniest k stolarovi. Ty mudrc. A nie kazdy je kutil, niekto nema doma ani utahovacku, nie to este kotucovu pilu. Na co by mu bola, ak ju nepotrebuje?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@hucina a co som napisala vo svojom komente? Ze t…
@zita19 Ja som na mojej formátke kolo pravítka už aj zmrazený údený bravčový bok rezal - teda na 3 cm široké kúsky. Aj na to je dobre mať doma formátku (s predrezom) 🤣🤣🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zita19 Ja som na mojej formátke kolo pravítka už…
@petersd zariadenia a rôzne nástroje ktoré sa používajú v bežnej domácnosti sem tam je zbytočné kupovať , niekde by i tak stáli nevyužité a zaberajú miesto, už som kopu daroval
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zita19 Ja som na mojej formátke kolo pravítka už…
@petersd Tak to je dobra recenzie, takto by si im to mal niekde napisat 😀
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zita19 Ja som na mojej formátke kolo pravítka už…
@petersd mne by taka pila zavadzala, pretoze naposledy sme ju potrebovali asi tak pred 3 rokmi, ked sme skracovali police do skrine. Ja si radsej kupim kvalitny stroj na varenie, stolarcinu vybavujeme mimo domu. Tie police sme nechali orezat u stolara. Bola moznost kamarat, ale ten nemal kotuc na drevotriesku a ja som nedopustila aby to bolo ozute. Dalsia moznost bolo pozicat pilu ale so 4 cestami do OBI by to stalo viac ako u stolara, ktory ma dielnu o dve ulice dalej. Takze nie, nie kazdy je kutil, nie kazdy bezpodmienecne musi mat stolarske naradie. Ani na rezanie rebier, pretoze ti co rozmyslaju ich narezu na kusky skor ako ich supnu do mrazaka.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zita19:

@petersd mne by taka pila zavadzala, pretoze napo…
@zita19 nabuduce nech prvy rez spravi do hlbky 2mm o polmm mensi format ako ti treba a nasledne nastavi pozadovany rozmer a rezne to v plnej sile materialu. Trosku potom smirglam zrazit ostru hranu a je to dokonale.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

@zita19 nabuduce nech prvy rez spravi do hlbky 2m…
@wolodymyr vdaka za radu, dufam, ze ju nebudem potrebovat dlho, ale ukladam si
Odpovedať
Profilova fotka
@henyka86 Vacsina bezfalcovych pantov sa da tiez nastavit a dvere pridvihnut, ak to kridlo umoznuje. Urcite by som dvere nerezal maflom, aj ked ho doma mám. Kvalita rezu s predrezom s formátovacou pílou sa nedá porovnať. Dvere Vám zrežú v každom normálnom stolárstve a ak ho nemáte, v OBI či Hornbachu. Keď som bol posledne u stolára s dverami pešo cca 400m, nepoznal ma, frnk a za minútu bolo hotové. Na moje prekvapenie nechcel nič. Ale karma sa vrátila, lebo po 10 rokoch prišiel s prepatím poškodenou doskou z frézy, ktorú som zreparoval a cez jeho odpor tiež nechcel nič. Vraj šlape dodnes :).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?