Kam s vecami

Ahojte, mame dom s velkym pozemkom, minuly rok sme zacali pestovat a tento rok zaciname chovat dobytok, vznikol nam taky problem ze nemame kde uskladnovat seno pre zvierata, krmivo a podobne:D nevieme ci planujeme s manzelkou dlhodobo takto sadit pestovat, asi sa nam neoplati investovat do nejakej stajne alebo takeho skladu asi by sme si chceli len prenajat nejaku stanovu halu... len nevieme sa rozhodnut ake su najlepsie, nasli sme takuto ponuku co sa nam paci https://hagro.sk/ponuka/ mate s touto firmou skusenosti alebo viete niekto poradit nieco dalsie? Vdaka :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdeno87:

Ahojte, mame dom s velkym pozemkom, minuly rok sm…
@zdeno87 chceš chovať a nemáš na to vytvorené podmienky. Nejdeš na to náhodou opačne? Ja keď som chcel chovať králiky na mäso, logicky som spravil najskôr kralikaren + miesto, kde majú krmivo... Keď som chcel chovať sliepky, spravil som kurín + voliéru + miesto, kde majú krmivo... Mimochodom, na plachtovú halu na dlhodobé používanie zabudni. Jeden väčší vietor a lieta po dedine...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@zdeno87 chceš chovať a nemáš na to vytvorené pod…
@megdesign Sused má fóliovník vysoký snáď aj 3 metre, dlhý 7, široký 4-5m a čuduj sa svete za dva roky mu ho vietor nezobral. Tiež som tipoval, že dlho nevydrží.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@zdeno87 chceš chovať a nemáš na to vytvorené pod…
@megdesign Ja keď som sa kedysi púšťal do chovania (či iného zámeru), tak úplne na začiatku som si naštudoval niekoľko dostupných literatúr, plus rôzne informačné zdroje, aby som vôbec mal predstavu, do čoho idem. A jasné že v tomto prípade najprv treba mať dobré chlieviky, králikárne, stajne... 🙂 Polovičaté riešenia, typu stanových príbytkov svedčia o tom, že človek ide len za "rýchlym efektom" bez ohľadu na nejakú trvalú udržateľnosť. Otázka času, kedy to krachne...
Odpovedať
Ziadne studovanie a spekulovanie nenahradi osobnu skusenost. Niekto sa na rok zamestna na statku, niekto si to vyskusa na svojom. Podla mna nie je zle ani jedno... Chcem tym len povedat, ze nie je treba zdena87 tak hanit, ze nevie, ci bude chovat aj o rok... A stavat stodolu koli skuske nema fakt vyznam...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zdeno87:

Ahojte, mame dom s velkym pozemkom, minuly rok sm…
@zdeno87 známi chová už asi 5 rokov kone , dobytok i ovce len v prístreškoch kde nocujú alebo oddychujú, naštastie je stále mierna zima, teraz plánuje už i ubytovanie pre rodiny s deťmi a zvieratá len na ukážku aby vôbec vedeli ako vypadajú
Odpovedať
na bazosi som videl celkom peknu ocelovu konstrukciu na halu - pouzivanu... zacal by som odtial - pripadne si ju prisposobit na velkost aku potrebujete.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?