Kúpa bytu. Kde nato vziať?

Zobraz úvodný príspevok
S mojim priatelom som uz daky ten rok no a stale uvazujeme o dakom byte. ale... mam problem. ja nemam tolko penazi na byt on ma nieco. teda ja nemam nic on ma nieco. ja som ochotna zobrat daku hypo a aj on. no problem je v tom ze on mi stale rozprava o byte ako by ho chcel ale stale ho nemozem donutit aby sme sli do banky a zobrali uver. on ma vzdy len reci ze zoberieme hypo a vies kolko ho preplatime? ja viem ze preplatime ale kto nam da hypo bez uroku? nikto. ktora z vas ma ten isty problem?
Odpovedať
1
4
5
@vankusik29 pred tym, co si pisala bolo moje meno, cize som si to priradila k sebe. suhlasim, lepsie mat nasetrene viac, ako menej, cim menej uver, tym lepsie. Ale zial mnohokrat to bez uveru nejde.
Odpovedať
@han27 Ja som nepovedal že ked si uložiš 10 eur mesačne že si našetriš na polovicu domu alebo bytu ale ja som to myslel tak že ked si uložíš aku kolvek lubovolnú aj smiešnu čiastku že je to vždy lepšie ako ked si neuložíš nič tých 10 euro bolo obrazne že aspon tie uložit minimum za mesiac a do mojej temi spadalí ty čo som pisal uplne na začiatku ktory maju možnosť niakej uplne banálnej brigady ako študenti a bývaju ešte u rodičov nehovorím že študenti nemaju čas na niaku brigadu lebo moja frajerka chodi na denne štúdium popri škole si urobila vodičák plus chodila na brigadu a ešte stíhala chodit na jazykový kurz neviem no Ja nehovorím že všetci maju take podmienky že sa da čosi odložit možno niekomu sa nedá fakt nič ale ja hovorím o tých ktorím sa da a kašlu na to a vobec ani nad tím neuvažuju že každe premrhané euro im zbytočne bude robiť problém v buducnosti a jedno ušetrene euro za maldi sa desať krat znásobí v buducnosti. Ked sa neda ušetrit tak sa nedá.. a Ked sa dá ušetrit minimum tak to treba viužiť..a to si milsim že je to aspon v 50% že aj by s dalo ale mlady na to kašlu.
Odpovedať
@vankusik29 Presne tak táto tema je o tom o študentoch a mldých ludi ktory maju možnost nepreflakat zbytočne niake drobne ale ich ušetrit a v buducnosti sa mat lepšie . Nepisal som o študentov ktorim sa neda ušetrit nič z dovodu že fakt nemaju na to a nemaju od kial.
Odpovedať
Ale na to šetrenie treba mať aj troška pevnej vole a obchody a hypermarekty v dnešnej dobe su fakt lákadlo ktoré idu psychologicky na mládeho človeka a málo ktorý maldý človek im odola a taký ten prvotny ošial z novej veci ktora je fakt zbytočná mnohokrát treba niekedy fakt prekonat a nehat ten výrobok ležat tam kde je a nie ho hodit do košíka. Tak isto vela mladých ludi a študentov ma po vačkoch 4 mobili naraz každy na jednu siet asi xixi musim sa zasmiat a podotíkam už pomalý decká ktore chodia do školky majú mobil .Tak že rodičia keby ste za tie mobily a kreditu ktory to decko ma zbytočne založili račej stavebne sporenie a miesto kreditu decakm prispievali račej na to stavebko určite im pomožete do života više.Ja som v školke mobil nemal a ani na zákaldnej a fakt mi ani nechybal.za to som mal už v 20 založene 4 stavebne sporenia. a to som zrabal minimalnu mzdu.A to je x veci ktore by som mohol spomenut ktore su uplne zbytočnosti a roztopaše ludi a slabá vola ludi ktory neodolaju letakom obchodom a iným veciam ale šak hypoška to viriešii xixixixi
Odpovedať
@pista2 4 stavebne su trosku neaktualne v dnesnej dobe lebo budes moct poberat max. statnu premiu a len jednu. Ale mas pravdu ze radsej deckam odkladat ako kupovat zbytocnosti. No obavam sa ze vacsina deti co maju mobil v skole (do skolky fakt nepatri) maju rodicov ktori maju fin. na to aby im aj odkladali na to byvanie v buducnosti. Ja napriklad planujem synovi dat do skoly mobil a dovod je ten ze ked nebudem stihat ist po neho a bude´m 10 minut meskat tak mu poviem aby ostal v skole a neliezol von na ulicu. Mobil to bude jeden z tych co mame doma po ukonceni akcie a kartu na kredit samozrejme. Pravdu povediac mozem sporit deckam kolko chcem a obmedzovat im mobil aj vsetko podobne ale aj tak im nenasetrim aby si mohli kupit byt v BA. (mam 2 deti cize cca. 140tisic € 70 a 70 na nejaky jednoizbak) No a ked mozeme ist na vylet a kupit mu tam nieco z coho sa potom dalsi rok a pol vytesuje tak mu to kupim ved aspon detstvo nech maju bez takeho obmedzovania sa. V zivote sa naobmedzuju este dost.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@andrejo Ale stavebne sú aktualne ked ich maš na babky na rodičou a na seba tak poberaš všetky 4 premie nie len jednu a to je rozdiel.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Pista2 to myslel naozaj dobre, aj keď jeho príspevky cez množstvo gramatických chýb uberajú na váhe jeho argumentov, ale presne to čo hovorí mi propomína aj mňa. Od mala som mal tendenciu šetriť od útleho veku, a bol som veľmi nešťastný, ak som za niečo musel minúť našetrené koruny. Už počas vysokej som si zarábal vypomáhaním so zadaniami a dalo sa pekne zarobiť. Keď som sa v 27-ich rokoch rozhodol pre kúpu bytu, nebolo to ako u väčšiny,, však vezmem hypo nato,, Mal som našetrených takmer 40 % z ceny bytu a to som bol ešte študent-doktorand ( kupoval som 3i v PN ). A práve tu som pocítil tie výroky čo som roky počúval od okolia,, Ty sa ani neopiješ, a načo si odkladáš, však si kúp nejaký bavorák, včera som prechlastal skoro stovku ,, a keďže som nebol vedený k márnotratnému spôsobu života a spamätávať sa v 30 -tke, že by sa patrilo aj seriozne riešiť život, tak terazvidím tie rozdiely. Podotýkam, nikdy som sa neobmedzoval, kúpil som si množstvo vecí, ale množstvo reklamou nanútených balastov som obišiel oblúkom.
Odpovedať
Konečne ma tu niekto pochopil.
Odpovedať
@xmarekx Super. Som na tom podobne, tiez som setril a makal na sebe. A teraz mam vlastny byt bez hypoteky. A presne tie reci okolia rovesnikov ako spominas: Ty hlupak, naco su ti peniaze ked ich neminas, kup si auto, chod na lyzovacky a najest sa chod do restauracie, ked sa ti nechce varit. Vsetko rozflakali a teraz maju v lepsom pripade byt na hypoteku, v horsom su zalezeni v podnajmoch. A sranda, ze ja zrazu aj na tie drahsie dovolenky chodim, aj auto mam, aj si doprajem ine veci. A tie reci zase: no pekne, mal si stastie, nie kazdy ma take stastie ako ty. Kukam, ake stastie, co to trepes. Ved som na ten byt setril viac ako 8 rokov, zatial co ty si sa povaloval pri jazere a po vikendoch prepijal vsetky peniaze. :-)
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?