Ahojte,
chcela by som sa opytat neviete ako je to s vyplacanim stavebneho sporenia ako rychlo dostaneme peniaze a nasledne ako dlho sa potom opat caka ked uz dokladujeme celu sumu.
Dakujem
ahoj, my sme brali stavebko z pss a ziadne problemy. ked sme uver brali my, peniaze sa mesacne uvolnovali len v 1 termine, co nam nasa konzultantka povedala a podla toho sme nahanali podpisovanie ;-) peniaze nabehli nakoniec za par dni. ako dlho sa potom moze dokladovat, neviem, lebo my sme prisli so zmluvou a bud. zmluve a peniaze sme akoze pouzili na kupu bytu, ktory sme uz kupeny mali. mozes pouzit vsetky potvrdenia o kupe (kt. su vhodne na dokladovanie), odkedy mas zalozene sporenie - neviem, ci som to napisala zrozumitelne :-N , ale napr. ak mas sporenie uz 5 rokov, tak mozes pouzit doklady 5 rokov stare.
@zuzanalv po schválení úveru, následnom podpise a overení podpisov sme odovzdali zmluvy v kancelárii PSS a do 5-tich dní sme mali 80% z požičanej zmluvy na účte, po zdokladovaní celej sumy (naraz som zaniesla všetky bločky+faktúry) bol zvyšok peňazí znovu do 5 dní na účte