Zateplenie domu 1/2 vaľka 50cm a 1/2 palena tehla 30cm

Ahojte všetci, potreboval by som poradiťalo a čim zatepliť. Dom je staršieho dáta, zloženie pálená tehla 30cm -1/2 domu, a druhá polovica obv. múru(severná.stena) je váľka (asi nepál.tehla) 50cm. Dom je z časti podpivničený, bez hydroizolácie, výška sokla 1m, na kamenných základoch, dom je po rekonštrukcii, nové okná dvojsklo U=1.0, nový krov a strecha, vnútorné priečky všetky nové, podlaha odizolovaná ale vonkajšie múry nie, v podlahe 10cm polystyrén, 6cm poter, omietky vápenno-cementové+štuk, vykurovanie radiátormi, plyn. kond.kotol, steny v dome boli aj pred rekonštrukciou suché, lenže na sokli vidno že je tam vlhkosť. Bývame už jeden rok, vlhkosť sa pohybuje pri 50%, teraz v zimnom období sa orosujú okná tak do 15cm, vetráme denne, pri podlahe v rohoch izieb v styku s vonkajším múrom sa začala objavovať menšia pleseň. Moje otázky na vás sú: 1.) ako ešte dodatočne odizolovať základy od obv.múru, zrejme podrezanie už nemá zmysel, keď sa hydroizolácia už nenapojí na vnútornú podlahovú izoláciu, premýšľal som nad injektážou muriva hmotou AQUA STOP CREAM, aký máte názor na túto metódu a či to má nejaký zmysel takéto odizolovanie? 2.) aký postup zvoliť pri zateplení obv. múru. Rozmýšľam nad minerálnou vatou, chcem aby bola skladba izolácie čo najviac paropriepustná, len limituje ma hrúbka izolácie, nakoľko mám okná osadené do stredu múra a úž teraz mám špaletu nejakých 10cm, chcem aby ten dom aj vyzeral a aby neboli okná utopené na dome. Len sa bojím, že pri hrúbke izolácie 100mm sa mi posunie rosný bod do stredu múra(pri váľke 50cm, pri pálenej tehle 30cm to možno postačuje) a ešte viac uškodím tomu domu tou izoláciou a vznikne veľký problém. Rozmýšľal som nad takouto skladbou: FKD-s 100mm, lepidlo DenBraven FasádaUni, perlinka, a silikónova omietka biela. Je mnou navrhovaný postup postačujúci? Poprosím vás o cenné rady, poprípade vami navrhované správne postupy.
Odpovedať
Profilova fotka
@belej81 rosný bod Vy neriešte, teraz je v murive, izolovať môžete aj PS, murivo sa s tým v ročnej bilancii vyrovná, najdôležitejší krok je izolácia stien, chemická je s nezaručenou kontrolou. lepšie je vtláčanie anticorro plechov. spojenie s podlahovou izoláciou je tiež zanedbateľné.
Odpovedať
@jan45 nad tými antikorovými plechmi som ani neuvažoval, keďže by to nenadviazovalo na podlahovu izolaciu, neviete, koľko by stála realizácia cca. 45m obv.muriva?
Odpovedať
@belej81 a taktiež nerieš utopenie okien, ja mám 30cm špalety z každej strany a nikdy ani nikoho pri pohľade otázka utopených okien akosi nenapadla. Keď bol dom suchý netreba sa báť ani zateplenia EPS, kľudne daj 12, alebo 15 cm (menšie číslo pre sivý EPS).Keď sa ti zráža vlhkosť na oknách je vysoká pravdepodobnosť, že aj pri podlahe zapríčiňuje kondenz nezateplený sokel a stačilo by ho len zatepliť, ale to je len hypotéza. Čo sa týka krémovej injektáže, je to stávka do lotérie, niekedy to vyšlo inokedy zasa nie.
Odpovedať
@slavoslav ak by ta izolacia tych 100mm nebola dostacujuca, tak by som zrejme nejako prezil tie sirsie spalety, ale ta izolacia ma skor zaujima, len stale neviem ako to poriesit...ta injektaz sa mi zdala tak realizovatelnejsia...
Odpovedať
@belej81 ak chceš dať na fasádu parotesnú silikónovú omietku, nemá význam dávať ako izoláciu vatu
Odpovedať
Pokial viem, tak taky baumit silikon top je omietka s dobrou paropriepustnostou vhodna aj na mineralne povrchy...rozmyslal som aj nad baumit nanopor top, ktora ma este lepsiu parupriepustnost, ale ta je aj drahsia...
Odpovedať
Má ešte niekto nejaké rozumné nápady?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?