Nerovnosti vo fasáde

Dobrý deň idem si po radu, firma nám odovzdala fasádu v takomto stave, tie fľaky sú miesta kde chyba zrno a ta dlhá časť fasády tam presvitá niečo, keďže som úplný laik viete mi prosím poradiť čo to je a čo okrem estetického defektu fasáde hrozí do budúcna. Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sisa15276:

Dobrý deň idem si po radu, firma nám odovzdala fa…
@sisa15276 nehrozí tomu nic iba to ze sa budete musieť dívať na to celý život.Totalne odflaknuta robota.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bausut75:

@sisa15276 nehrozí tomu nic iba to ze sa budete m…
@bausut75 je to zle zateplené a preto je ta fasáda taká že sú vidieť tie nerovnosti ? Alebo je to len zle urobená vrchná fasáda ? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sisa15276:

@bausut75 je to zle zateplené a preto je ta fasád…
@sisa15276 bola pouzita 2x sietka a lepidlo?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@sisa15276 bola pouzita 2x sietka a lepidlo?
@cukrik25 to kde odporúčajú 2x sieťku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@sisa15276 bola pouzita 2x sietka a lepidlo?
@cukrik25 myslím že len raz
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sisa15276:

@bausut75 je to zle zateplené a preto je ta fasád…
@sisa15276 keby to poriadne prebrusili dali sieťku lepidlo a ešte raz pregletovali tak by to také nebolo.Tažko povedať aký to boli majstri.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bausut75:

@sisa15276 keby to poriadne prebrusili dali sieťk…
@bausut75 jednoznačne to ale hodnotíte ako fušerinu ?
Odpovedať
To vyzera, ze polystyren lepil ten isty, co ukladal ten murik z DT-ciek... Nepotesi, ale ani zarmutit by nemuselo, vidiet to bude len v urcitu hodinu pocas dna, ked to bude spravne osvetlene... Ak omietku robil niekto iny, nie je to jeho chyba...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jumt:

@cukrik25 to kde odporúčajú 2x sieťku?
@jumt abs.sk: Ale čo s tmavšími odtieňmi? Ani tam sa nemusíte v dizajne obmedzovať. Len musíte rátať s vyššími nákladmi na správny výber materiálu a realizáciu. Ani v tomto prípade nehrá rolu izolant. Môžete použiť minerálnu vlnu, aj polystyrén. Akurát musíte na izolante zrealizovať zdvojenú výstužnú vrstvu pomocou flexibilnej lepiacej stierky alebo použiť jednu vrstvu so špeciálnou disperznou stierkou vystuženou vláknami... Baumit vsak uz ma nejake speci fasady kde to ze vraj netreba.... viem ze ked som to riesil ja tak som to niekde zachytil....chcel som na garáž rovnaku ba mozno aj tmavsiu farbu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

To vyzera, ze polystyren lepil ten isty, co uklad…
@minoo omietku robil ten čo zateplenie vatou, firma ktorá robi domy na kľúč 😕 aký máte názor na tieto fľaky ? Údajne tam chyba zrno čo predpokladám že je tiež chyba zhotoviteľa
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sisa15276:

@minoo omietku robil ten čo zateplenie vatou, fir…
@sisa15276 sorry ja tam vidim len "tiene" od nerovnosti na zatepleni. Myslis tak, ze zrno je nerovnomerne "rozsuchane", ze niekde viac, niekde menej? No vsetko su to esteticke zalezitosti, ktore ked robi niekto, koho robotu osobne nepoznam, ostanem minimalne pri prvej stene (alebo nejaky dozor). Takto ked je uz vsetko hotovo, lesenie prec, to uz bohuzial...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@sisa15276 sorry ja tam vidim len "tiene" od nero…
@minoo súhlasím moja chyba ale keďže to robila firma a za zateplenie vlnou si zobrali násobne viac eur očakávala som naivne kvalitu. Snáď sa mi podarí získať aspoň kompenzáciu. Ďakujem za názor
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od sisa15276:

@minoo súhlasím moja chyba ale keďže to robila fi…
@sisa15276 nevedomost, ci chyba, nebicoval by som sa koli tomu... Kazdopadne ked je to dokoncene, je tam vela priestoru pre vyhovorky (predpokladam ze nemurovali oni, a v zmluve nie je definovana zavaznost niektorej normy, a triedy kvality) takze... no hadam sa ti to podari...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@sisa15276 nevedomost, ci chyba, nebicoval by som…
@minoo je to drevodom a robili všetko od základu, presne si pamätám ako mi pán supervízor hovoril že sa rozpočet oproti polystyrenu navýšil cca o 8000 e vrátane vaty a práce. V každom prípade to skúsim snáď budú mat snahu mi dať kompenzáciu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sisa15276:

@minoo je to drevodom a robili všetko od základu,…
@sisa15276 aha, lebo citam "firma odovzdala fasadu", tak som myslel, ze robila len fasadu, no tak vyhovorit sa nemaju na co/koho, sanca je...
Odpovedať
určite kompenzaciu. videl som fotky. Pridavam fotky ktore ste poslali.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?