Fasáda bez omietky - môže ísť farba priamo na lepidlo?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte. Chcem sa spytat, ci je mozne vynechat omietku a farbu naniest priamo na lepidlo. Mam zahradny domcek, nova stavba z porobetonu. Momentalne je fasada zateplena a osietkovana. Na nu este ma ist poter redsim lepidlom, vsetko Duocontakt. Vsetky rohy som chcel oble, preto som nepouzil rohove listy, ale obycajnu sietku, ktoru som lepil na zabruseny polystyren. Ten som tesne predtym presiel dokladne stetcom s lepidlom, aby sa lep v oblinach dobre chytil. Pacila sa mi praca s lepom a stetcom, preto premyslam, ci by bolo mozne nechat ako finalnu vrstvu lep a na to dam uz len silikonovu farbu. Povodne som chcel dat omietku Baumit Creativtop, ale ta cena je vysoka. Obycajnu nechcem dat, to sa mi nepaci. Vlastne nic z moderneho/bezneho sa mi nepaci. Preto by som chcel dat na lep priamo farbu. S lepidlom a stetcom si viem dotvarat povrch aky sa mi paci. Dakujem
Odpovedať
1
2

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@kejsix Fasádna farba?
@frantisekca Oproti tej syntetike lepšia v čom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@frantisekca Oproti tej syntetike lepšia v čom?
@kejsix Zachováš aspoň nejakú paropriepusť, vysoko biela, nezožltne a v neposlednom rade asi aj cena?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@kejsix Zachováš aspoň nejakú paropriepusť, vyso…
@frantisekca Nevykurujem to, takze para netrapi. Je to tak 30 stvorcov - cena tiez moc nie. Ale je fakt, ze farebne to je stale a neni s tym taka babrava robota a smrad. Idem pozriet do stavebnin, kolko to vyjde s penetrakom. Dik
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?