Vapka vyhadzuje istič B10

Čaute, mám samostatný istič B10/1 na bránu pri dome, je tam za zvoncek a kamerka, dal som si potiahnuť od developera 230V zásuvku na rôzne záhradné veci, ale istič nechali B10 (netuším prečo, zabudli asi). Zapojím vapku, chvíľu ide a vyhodi istič.. A takto dookola.. Na bráne nie je nič iné zapojené okrem zvonceka a tej zásuvky. Mám nejaké skúsenosti s elektrikarčinou ale už sú to roky, viem istič B10 prehodiť za B16 aký sa používa na zásuvky bez iných zásahov do kabeláže? Bude to ok? Ďakujem. M
Odpovedať
Akú máš vapku? Sú vapky ktoré majú taký rozbehový prúd že ani B16 ju neudržia a priamo vyrobca odporúča väčší istič. Ale na zásuvky B10 je riadna blbosť. Určite treba vymeniť za B16, resp, možno aj C16, podľa toho aké veci tam plánuješ ešte vešať okrem vapky.
Odpovedať
Čau, vieš si to prehodiť aj sám. Ale keďže je tam B10 tak je tam kábel 3x1,5mm² ktorý je istený 10A . Istič chráni kábel takže silnejší by som nedával. A radšej potiahol z najbližšieho miesta 3x2.5 na tu zásuvku
Odpovedať
No tá vapka má veľké rozbehove prúdy, tak ho vyhreje. Začal by som s C10. 16A istič na 1,5mm2 je nevhodný, ako sa tu už písalo.
Odpovedať
Ok, dam tam C10 a uvidím čo sa stane.. ono niekedy funguje aj 5 minút vkuse a niekedy ju vyhodi za 5 sekúnd po zapnutí.. a je to Parkside PHD 170 D2 .. ale v manuály som sa nič o ističi nedozvedel.. a naraz nikdy nič viac ako jedna mašina na tom zapnutá nebude.. ďakujem za pomoc
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo77777:

Ok, dam tam C10 a uvidím čo sa stane.. ono nieked…
@majo77777 No tá ma príkon 2400W, cize ides total na hrane toho istica. Staci, aby si mal v zasuvke niekedy 229V a inokedy 235V a podla toho vybavi po par sekundach, alebo po minute a pod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@majo77777 No tá ma príkon 2400W, cize ides total…
@kejsix a ak by som dal B16, čo sa môže stať? Zhorí kábel pri veľkej záťaži?.. ináč nie som si istý či je tam 1,5mm.. keď strcali káble z brány, keď robili všetky veci, tak mi prišlo že je to aspoň 2,5.. aj do tej 230V ktorú natiahli z brány je 2,5 kábel...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo77777:

@kejsix a ak by som dal B16, čo sa môže stať? Zho…
@majo77777 zalezi aj na dlzke, ak mas k brane daleko, moze byt 10A preto...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@majo77777 zalezi aj na dlzke, ak mas k brane dal…
@minoo je určite viac ako 10m
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo77777:

@minoo je určite viac ako 10m
@majo77777 tak 10m je nic... Ja som myslel ak napr. dakych 99...
Odpovedať
No ale aj tak som mimo z toho že jak to teda riešiť, ak nie je možnosť natiahnuť nový kábel.. dám tam C10, bude to mať nejaký zmysel?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo77777:

No ale aj tak som mimo z toho že jak to teda rieš…
@majo77777 vygoogli si "istic charakteristika" v grafe uvidis ake su vypinacie prudy jednotlivych charakteristik... Ono to totiz vobec nie je 10A alebo 16A... A teda odpoved je, ze bude. Ak nebude, zmerias kabel (mierkou / sublerou) a budes naisto vediet ci je 2,5 a das tam 16A istic... Pripadne pozries do projektu... A uplne najistejsie bude zavolat tomu co to robil a jednoducho sa ho spytat, preco je tam B10, ci je na to nejaky dovod...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo77777:

Čaute, mám samostatný istič B10/1 na bránu pri …
@majo77777 no jo, wapka je sviňa.. Tiež mám takú, čo sem-tam vyrazí aj šestnástku.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
No to buďte všetci radi, v Nitre nie je kapacita a mne dali na plne elektrický dom hlavný istič 16A :-(
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?