Krabica a kable do XPS ??

Mám vyvedený kábel na svetlo terasy a samozrejme cez veniec. Môžem do XPS vyrezať dieru, umiestniť tam krabicu, na ktoru príde pri zateplení EPS? Z krabice pôjdu ďalšie káble v chráničke, keďže chcem na stenu tri svietidlá? Je to tak OK?
Odpovedať
Krabicu kúpim zajtra inú, lebo táto je povrchová a potrebuje zbytočne veľa miesta
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od terry25:

Mám vyvedený kábel na svetlo terasy a samozrejme …
@terry25 načo by si tam dával krabicu? Ak tie tri svetlá bude zapínať jeden vypínač, tak kábel od svetla k svetlu paralelne. Áno, káble môžeš viesť v XPS/EPS v chráničke.
Odpovedať
tiež nechápem krabicu, však to spojíš do kaskády v tých svetlách
Odpovedať
Robíš elektriku s nerozumieš sa tomu. Co si radšej nenechas poradiť od odborníka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vlado1992:

Robíš elektriku s nerozumieš sa tomu. Co si radše…
@vlado1992 robím elektrinu a rozumiem sa tomu, keďže som 8 rokov chodil na elektrotechnický krúžok. Pýtal som sa, či to povoľuje norma , keďže tie nečítam a tak sa pýtam odborníkov tu v otázke 🤷‍♀️ Zapájať si to viem. Dal by som to robiť aj elektrikárovi, keby sa našiel aspoň jeden jediný v tejto poj.... republike, ktorý príde urobiť krabicu a dva káble (robota na 20 minút) a nebude nad tým ohŕňať nosom, drístať, že on za 100 eur ani z postele nevstane a že on robí len kompletné domové inštalácie za desiatky tisíc eur 🤷‍♀️
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

tiež nechápem krabicu, však to spojíš do kaskády …
@kejsix ten kábel nedôjde ani k prvému svetlu (trčí z neho tak 40 cm), tak som chcel ťahať ku krabici a odtiaľ potom ďalšie dva. Tá krabica bude inde, nie tam kde je odfotená
Odpovedať
tak tam daj kablovu spojku...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

tak tam daj kablovu spojku...
@kejsix vidíš, dobrá voľba.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?