Poprosim tych co maju realizovany kamenny koberec kolko Vas vysiel? ide o 35m2 a dostala som od troch firiem dost odlisne cenove ponuky,takze neviem preco take rozdiely,,,kolko by to podla Vas malo stat na komplet - material+ paraca?vopred vdaka
skusim jednu radu dva susedia maju ten "koberec" idu sa na tom zabit ked poprsi alebo je vlhko.. Mal som co robit aby som presie bez ujmy...
A ked sa pozries do amerikaytento koberec robili pred 40-50 rokmi a prestali lebo po case zivica sa rozdrvi sulbimuje ci co a kamienky sa uvolnuju,,,takze zatecie voda a potom to cele popuka...Ale mas pravdu vyzera dobre...
K téme cenových rozdielov v cenových ponukách:
doporučujem sústrediť sa na technologický postup kladenia a prípravy podkladu a nie na samotnú výslednú cenu.
Veľmi veľa problémov s kamennými kobercami spočíva v tom, že prídu tzv. Youtuboví majstri a firmy a myslia si, že keď videli na Youtube postup, už sú majstri. No nie je to tak.
V CP si všímajte jednotlivé technologické kroky kladenia. Tí ktorí vám navrhnú detailný technologický postup a riešia v ňom cementové mlieko, trhliny v podklade, pevnostné charakteristiky podkladu, hydroizolovanosť podkladu, spádovanie, dilatácie , penetráciu atď asi vedia, čo robia...
Viac o tejto téme sa dočítate v mojích ebookoch o kamenných kobercoch, ktoré sú dostupné v e-kníhkupectve martinus.sk
K téme šmykľavosti povrchu:
Na povrch zhotovený z okrúhliakov, ktorý sa šmýka je treba aplikovať valcom tenkú vrstvu živice a spraviť vsyp protišmykového plniva. Podľa hustoty vsypu sa mení aj veľkosť protišmyku.
Povrch zhotovený z drte má prirodzene vyššiu mieru protišmyku.
K tej Amerike:
asi si tam bol sakra dávno alebo si mal zatvorené oči. :-) AJ naša firma má v USA realizácie kamenného koberca a nie malé. Predáva sa tam samozrejme za trochu iné ceny ako u nás. 1m2 stojí od 60 - 120 USD.
Zhotovuje sa buď z epoxidu, ktorý nie je UV stabilný ale hneď na druhý deň sa tam aplikuje polyuretánový alifatický sealer, alebo sa zhotovuje zo100% UV stabilného polyuretánu alebo polyaspartiku.
Kamenné koberce sa zhotovujú z okrúhliakov, ktoré sú podstatne väčšie ako v Európe, dosahujú rozmery až do 1,5 cm, aplikujú sa podstatne hrubšie vrstvy ako u nás.
Vzhľadom k cene, je to skôr záležitosť bohatších ľudí. Zväčšasme robili aplikácie v garáži a okolo bazénov.
To že kamenný koberec sa separuje od podkladu a popraská je záležitosť chybnej aplikácie a nie materiálu kamenný koberec.
KAMENNÝ KOBEREC NIE JE NIČ INÉ, IBA DRUH EPOXIDOVEJ ALEBO POLYURETÁNOVEJ PODLAHY.
Platia tam rovnaké princípy ako pri klasických živicových liatych podlahách a to od prípravy podkladu až po údržbu.
Ak to niekto ponúka ako revolučnú technológiu, ktorou sa vyriešia všetky problémy ako keď pošibete čarovným prútikom, je to klamstvo najvyššieho kalibru. Od takejto realizačnej firmy ruky preč zavčasu.
@kamenny_koberec2007 Prezrela som si vašu stránku a mám pár otázok. Kamenný koberec by sme chceli dávat na krytú a na nekrytú terasu. Podklad bol pripravovaný na lepenie dlažby, ale kedže sa tento sposob povrchove úpravy u viacerých známych neosvedčil a dlažba začala po rokoch odskakovat, rozhodli sme sa pre kamenný koberec. Terasa je betonovavá 8 rokov dozadu, takže sú v štrutúre betonu prichytené riasy, ktoré nejdu riadne zmyt ani wapkou. Beton nie je v 100% stave a nebola použitá izolácia proti zemnej vlhkosti a nie je tam poter, takže povrch nie je na 100% rovný. Spádovaný je dostatočne. Na pár miestach sa po rokoch používania drolí. Pozerala som, že sa vaša firma nachádza v KE, čo je od nás PN velmi daleko. Bolo by možné skontaktovat sa s odborníkom, ktorý by vedel zhodnotit stav betonu a odporučit prípadnú predprípravu na aplikáciu kamenného koberca? Bolo by možné info o cene spolu s montážou pri ploche cca 45m2, prípadne aktuálnu cenu za m2 pri menšej frakcii kameniva. Dakujem!