Staviame dom v miernom svahu, teda vzadu od terasy sme museli robit oporný múrik a od cesty máme vchodové dvere +90 cm, bude tam päť schodov. Hlavná terasa zboku dmu nám vycháza akurát +- na úrovni terénu.
Tá podesta pred vchodom bude spojená s terasou (zboku domu) akýmsi chodníkom, ktorý sa vždy zvykne okolo fasády aj tak robiť, ale my ho budeme mať 90 cm nad terénom. Ideme tam teda tiež betónovať 90 cm oporný múrik. Zatiaľ máme vyliaty základ po úroveň terénu.
Hore som pôvodne chcel betónovú dlažbu, ale hlavne kvôli burine zvažujem aj dlažbu na terčíky (čo by vyžadovalo poter). Mám hlavu v smútku, čím ten priestor (výška 90 cm, širka 120 cm, dĺžka 800 cm) vyplniť. Zem nemôžem použiť. My máme taký otrasný íl, aký som ešte nikde nezažil. Ak je to mokré šmýka sa to ako maslo, ale v suchom stave je to tvrdé ako plast. Pred týždňom nám bagrovali vodovodnú prípojku. Bágrista to zasypal, a pojazdil po tom bágrom. Bolo to tvrdé ako beton. Po prvom daždi sa to samo od seba prepadlo o 25 cm.
Všilom som si, že vodárne používajú pri opravách havárií na ceste pod asfaltom na zásyp štrk. Ten by sa mal lepšie uložiť a menej dodatočne sadať v porovnaní so zemou. Napadá ma, že asi bude aj záležať na frakcii. neviete, akú frakciu zvoliť, aby to čo najmenej dodatočne sadalo?