Aká armatúra do príjazdovej cesty z metličkového betónu?

Profilova fotka
Ahoj všetci majstri, mám problém z výberom karisietí do príjazdovej cesty. Jedný hovoria že 100x100x6, druhý 150x150x8 a ďalší 150x150x6 stačí. Betón bude 15cm. a budú po ňom jazdiť občasne osobné autá. Za všetky rady ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od techmont:

Ahoj všetci majstri, mám problém z výberom karisi…
@techmont pri takej hrubke aj keby si nic nedal, to bude v pohode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od techmont:

Ahoj všetci majstri, mám problém z výberom karisi…
@techmont Osobné autá neurobia nič 15 cm betónovej platni uloženej na zhutnenej zemine i keby tam nebola žiadna oceľová vystúž. V tomto prípade je armatúra užitočná skôr kvôli odolnosti voči teplotným zmenám. Z tých, ktoré spomínaš, ja by som dal 150 x 150 x 8.
Odpovedať
Profilova fotka
@techmont armovanie cesty je uplne zbytocne, pretoze uz sa od neho upusta aj pri vystavbe mostov a lavok. Priklady pouzitia UHPC z Ciech, armatury nahradili mikro/makrovlakna od SIKY. cena je rovnaka ako zelezo. Prva fotka je lavka cez Dretonicky potok vo Vrapiciach pri Kladne, druha cez rieku Lubina. Nosny nosnik ma rozpatie 35m!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@techmont armovanie cesty je uplne zbytocne, pret…
@mgx Som zvedavý, ako dlho bude tá lávka vyzerať ako na foto. Rozumiem, že ide o nejaký druh vysokopevnostného betónu, navyše s vláknami, takže sa tam nemusí riešiť krytie ocele, ale tie subtílne steny si priam koledujú o rôzne poškodenia. Ibaže by išlo o vizualizáciu a reálne dielo bude mať parametre praktickej urbánnej architektúry. ...EDIT: tak nie, je to reálna podoba. Na celú tú "vec" spotrebovali 1,4 kubíka betónu. Klobúk dole. Akurát, že wikipedia píše, že bola použitá oceľová výstuž.
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpl uz je tam 6 rokov, samozrejme vandal moze prist hocikde. V dedine je ale jeho pritomnost napadnejsia a trest je fyzicky :). Ano, boli pouzite jemne droty (ale to kvoli uplne inemu ucelu a prechodove sita na zaciatku a konci mosta). Video s architektom tu, odliala to Prefa, ktora ma aj system LMS pre pracu s UHPC. https://ceskacenazaarchitekturu.cz/ro... Ja som len chcel upozornit, ze nie vsade je nutne sypat do betonu karisiete. Recyklacia a oprava takychto betonov je tazsia ako pri betone s pouzitim vlakien a realne, ta karisiet je tam len pre "dobry" pocit investora.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@milanpl uz je tam 6 rokov, samozrejme vandal moz…
@mgx jj, som trochu off topic, ale toto ma dosť zaujalo, keďže aj pri hrátkach s betónom okolo domu používam ako výstuž betónu namiesto ocele kompozit a vlákna. Viem, že to doma nemám šancu dotiahnuť na level tej lávky, ale je super vidieť, čo všetko je v možnostiach betónu, keď sa dá zelená novým postupom a materiálom. Vďaka za rozšírenie obzorov :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od techmont:

Ahoj všetci majstri, mám problém z výberom karisi…
@techmont na tvojom mieste by som dal 150x150x5 a prekrytie na 1 oko.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@techmont pri takej hrubke aj keby si nic nedal, …
@sousedekovci89 Radšej dám 😉 ale dík za radu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@techmont Osobné autá neurobia nič 15 cm betónove…
@petersd Ďakujem, asi aj tak spravím.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mgx:

@techmont armovanie cesty je uplne zbytocne, pret…
@mgx To je zaujímavé 👍
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@techmont na tvojom mieste by som dal 150x150x5 a…
@rkorba Uf, to sai zdá moc málo, ale ďakujem za radu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od techmont:

@rkorba Uf, to sai zdá moc málo, ale ďakujem za …
@techmont co sa ti zda malo? V porovnani s tym, aby si nedal nic?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od techmont:

@sousedekovci89 Radšej dám 😉 ale dík za radu.
@techmont mam +-18 cm beton z roku pana 196x na prijazdovej ceste. Jazdi mi po tom 10m3 fekal a teda plny ma asi 10 nasobok osobaku v pohode nepopraskalo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@techmont mam +-18 cm beton z roku pana 196x na p…
@sousedekovci89 Vtedy bol kvalitný cement 😂
Odpovedať
Mam spraveny dvor vo firme 900m2 hrubka 18cm cestny beton plus vlakna. Ziadna ocel. Kamiony desty dodavky kazdy den zataz betonu nic neni. Ocel je tam skoda davat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?