Tepelné čerpadlo

Dobrý deň . Uvažujeme kúpu tepelného čerpadla . Aké by ste nám poradili ak máme bazen 13,5m3.
Odpovedať
Najlepšie bude asi vzduch-voda.
Odpovedať
Profilova fotka
ano, najefektivnejsie riesenie bude jednoznacne vo vasom pripade vzduch-voda. my sme davali od fenomisu takisto tento typ a nemam vobec co vytknut.
Odpovedať
jednoznacne treba ist do invertoroveho TC. Ohladom vykonu, plati cca ze na zohriatie 1m3 vody za 1h o 1 stupen potrebujes tepelko o vykone 1kW. Ak mas 13m3 vody, tak cokolvek menej ako 5kW je blbost, 8kW ok, 10kW ideal.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od moravsky:

ano, najefektivnejsie riesenie bude jednoznacne v…
@moravsky Od Fenomisu TC k bazénu?
Odpovedať
Vonku je 30°+, voda v bazéne má človeka osviežiť (naša má 26°) a ešte to chceš zohrievať?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@moravsky Od Fenomisu TC k bazénu?
@frantisekca to je dealer fenomisu, co prispevok to fenomis
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

Vonku je 30°+, voda v bazéne má človeka osviežiť …
@megdesign no dnes som to prehnal a voda mala 31C. Povies si ze moc, ale nepodával som olympijske vykony a voda bola prijemna od kotnikov az po hlavu ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

Vonku je 30°+, voda v bazéne má človeka osviežiť …
@megdesign tak autor asi bude pustat to tepelko v maji/juni/septembri. Ale akbyva v Tatranskej Lomnici, tak treba prikurit aj v Juli/auguste ak chces 30stupnov @rkorba: 100% suhlas, voda 30-31 stupnov je uplne optimalna na cvachtanie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@megdesign no dnes som to prehnal a voda mala 31C…
@rkorba 31° voda nieje pre mňa. Mne aj v lete stačí vonku vzduch 25°... Viac nepotrebujem. A ak je viac, potrebujem sa schladiť, nie aby som si vajcia máčal v rovnako teplej vode, ako je vonku...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?