Sklo v bazene

Chcem sa opýtať či mám niekto skúsenosť s odstraňovaním kúskov skla z bazéna. Dcéra rozbila pohár a kúsky skla ostali na deň bazéna. Môžem tam pustiť vysávač? Pozbiera to bez ujmy? Dakujem za rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kikkaeva:

Chcem sa opýtať či mám niekto skúsenosť s odstraň…
@kikkaeva skôr nie, ako áno....možno by si mohol skúsiť jemne pozametať dno bazéna a potom skúsiť ten vysávač.. ale chcelo by to dosť výkonné čerpadlo.. Prípadne postierať dno nejakou chlpatou handrou, tá by mohla vychytať tie kúsky skla..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kikkaeva:

Chcem sa opýtať či mám niekto skúsenosť s odstraň…
@kikkaeva nevim co mate za vysavac/robota ale muj by to rozhodne nedal....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@kikkaeva skôr nie, ako áno....možno by si mohol …
@zicher Vybrali sme lopatkou čo sa dalo a skúsime zajtra ten vysávač. Máme robota Dolphin S200
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od raziel628:

@kikkaeva nevim co mate za vysavac/robota ale muj…
@raziel628 Robot Dolphin S200
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kikkaeva:

Chcem sa opýtať či mám niekto skúsenosť s odstraň…
@kikkaeva A nie je lepšie vypustiť bazén, klasicky vyčistiť, než teraz tu vymýšľať technické riešenia ?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, skusit prejst po dne handrou, alebo papierovou utierkou, viac vrstiev.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kikkaeva:

@raziel628 Robot Dolphin S200
@kikkaeva mam e30 v podstate stejny model a myslim ze ani s filtrem na hrube necistoty(takovej ten sitkovej) by to asi nedal zalezi na velikosti mozna takove ty fakt mini ale cokoliv vetsiho ani omylem. Obavam se ze vypustit a znova bude jedina 100% moznost.
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne by som ho vypustil a zakazal akekolvek sklo pri bazene.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od raziel628:

@kikkaeva mam e30 v podstate stejny model a mysli…
@raziel628 Práve tie väčšie sa nám podarilo vybrať lopatkou keď tam niečo ostalo tak len malinké kúsky. Bazen je veľký, vypúšťať vodu a zase napustiť by bola úplne posledná možnosť. Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kikkaeva A nie je lepšie vypustiť bazén, klasick…
@petersd Áno, ale vzhľadom k tomu, že bazen je veľký tak chcem skúsiť nejaké možnosti aby som ho nemusela vypustiť. Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Osobne by som ho vypustil a zakazal akekolvek skl…
@wolodymyr Sklo je zakázané, ale stalo sa 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kikkaeva:

@wolodymyr Sklo je zakázané, ale stalo sa 🙂
@kikkaeva Drzim palce, nam sa tak tiez raz podarilo a museli sme nakoniec vypustit cely bazen.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ako uz bolo napisane, cokolvek ine ako komplet vypustenie a znovu napustenie zavana pruserom. Sklo k bazemu proste nepatri
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od halepka:

@kikkaeva Drzim palce, nam sa tak tiez raz podari…
@halepka Každý triezvy na to príde, že je to najjednoduchšie a zároveň najefektívnejšie riešenie
Odpovedať
No ked viete co ste rozbili a co ste pozbierali, viete co zostalo... a ten robot ide len dopredu nie? Takze ak sa daky vacsi kus v nom zachyti tak ho dotlaci domov nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

No ked viete co ste rozbili a co ste pozbierali, …
@minoo Z vlastnej skúsenosti píšem, že aj keď viem, čo som rozbila a čo som pozbierala, tak zakaždým sa nájde niekde ešte nejaký zabudnutý čriepok. Čiže toto nie je dobrá teória.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od betka8880:

@minoo Z vlastnej skúsenosti píšem, že aj keď vie…
@betka8880 chapem... Ja by som odvazil druhy pohar, hodil na vahu vsetky crepy, ak by mi chybalo len malo skla (pravdepodobne rozmenene na drobne) asi by som to pri bazene, ktory je velmi drahe napustat nechal tak a spolahol sa na robota / rucny vysavac. Male dieta nedociahne v takom bazene na zem a dospely ten "zapich" prezije...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kikkaeva:

Chcem sa opýtať či mám niekto skúsenosť s odstraň…
@kikkaeva ak su to moc male kusky skla tak neviem ci to vobec niecomu pomoze. a filtracia to nevtiahne sama?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@betka8880 chapem... Ja by som odvazil druhy poha…
@minoo no len keď to kupajúci sa rozvíria a vcucne to decko aj s vodou, to tiež nieje výhra....
Odpovedať
Profilova fotka
no tak toto si ozaj nedokazem predstavit, ako by to realne mohol nejaky vysavac zvladnut. kazdopadne dajte vediet, ako ste sa s tym popasovali, pre buducnost, moze sa to zist aj mne 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@minoo no len keď to kupajúci sa rozvíria a vcucn…
@megdesign tak uvazujem, ze sklo ma zhruba taku hustotu ako kamen a teda neviem ci je realne mozne si chlipnut daku skalku, ci to z dna dake viriace kido moze dostat... To by chcelo pokus... Inak este si nepocul o detoch co si odhryzli z pohara? Pripadne pojedli ine ostrosti? Nevravim, ze treba uplne mavnut rukou, ale daky mikrocrep, ktory tam uz mozno ani nie je, lebo ho vzal vysavac (ved to sa da tiez lahko vyskusat ci to vezme ci nie) alebo mop alebo potapac s handrou (okuliare, zavazie, hadica do ust) je podla mna akceptovatelna miera rizika. Nerobim si iluzie o dnach bazenov na kupaliskach...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@betka8880 chapem... Ja by som odvazil druhy poha…
@minoo Akože je aj toto riešenie. Bohvie, aký výsledok by to prinieslo a hlavne by to asi chcelo celkom citlivú váhu pri tých drobných úlomkoch, aby to aj napočítalo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@megdesign tak uvazujem, ze sklo ma zhruba taku h…
@minoo tak záleží aký to bol pohár... Lebo už som videl rozbité sklo tak, že úplne malinké šupinky aj boli... Tie by plávať kľudne mohli...
Odpovedať
Tak väčšinu sme vyzbierali lopatkou, pustili vysávač (ktorý mimochodom ide aj dopredu aj dozadu aj na steny bazéna aj na schodíky sa vydriapal) a zatiaľ sa nikto nedorezal tak asi neostalo nič. V sitku vysávača som sklo nenašla iba malý kamienok takže keď povysaval kamienok asi by dal aj kúsok skla. Možno sme mali šťastie a možno tam ešte niečo číha. Uvidíme. Ďakujem všetkým za rady.
Odpovedať
ano jasne, pokial povysava kamienky, tak nevidim dovod, preco by mal mat problem so zopar kuskami skla. 😉
Odpovedať
ako ste postupili prosim vas? pouzili ste ten vysavac nakoniec? nebol s tym prblem?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deciont:

ako ste postupili prosim vas? pouzili ste ten vys…
@deciont Pustila som vysávač, ale v sitku som sklo nenašla len kamienok tak myslím, že by povysaval aj sklo keby tam bolo. Ale keďže chodí hore- dole ako sa mu chce, asi neprešiel každý milimeter, treba pustiť viackrát.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?