Oplatí sa tepelné čerpadlo k bazénu?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím oplatí sa tepelné čerpadlo ku bazénu?Zohreje to vodu nemám žiadne skúsenosťi tak radšej sa poradím s vami diky
Odpovedať
1
2
@y2k zvazoval som panel, ale nemam ich kam dat a dalsia vec je ze toho slnka je cim dalej tym menej... vcera som zapol TC na skusku o 18.00 voda mala 22C rano o 7mej bola uz 25C vypol som to bech si oddychne filtracia 😜 a 10.30 som zapol zase. o 13 bolo 26. Vcera u nas pd 19.00 prsalo a v noci bola burka, napriek tomu som nahrial 3-4 stupne... za mna jasn vytaz TC aj ked treba platit ele.
Odpovedať
Profilova fotka
@mmiikkii: jasne, ked clovek potrebuje preco aj neplatit.....ale kto nepotrebuje ako ja tomu snad aj ohrev staci mne ide filtracia max 4 hodiny momentalne a voda ma aj teraz 26 stupnov, co je na mna dost...ked bude este teplejsie uz budem pustat na noc aby sa chladila
Odpovedať
Profilova fotka
@mmiikkii tipujem že to relé označené OUT2 je niečo takéto. https://www.alarmysro.sk/e_shop/abk-5... A keď nie tak tam stupni niečo takéto 8-) konkrétne toto je na 10A tak na nejaké čerpadielko na filtráciu nebude problém :-)
Odpovedať
@logo22 dakujem za rady 😃 tak voda ma 28 stupnov este 2 a sme na konci testu. elmer natocil od vcera od 18.00 45kWh - TC + cely dom a dvor. stale plati ze kwh je 0,20€ ?
Odpovedať
@mmiikkii ahoj, ako si vyriešil to zapojenie tepelného čerpadla s filtraciou? Máme ten istý problém. TC keď vyhreje vodu, tak sa vypne, ale filtracia nie. Ako to vyriešiť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@voki ahoj. Aké máš skúsenosti s filtraciou desjoyaux? Funguje tak ako o nej píšu predajcovia? Žiadne hluché miesta na vodnej ploche? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@mmiikkii ahoj.aky máš silný filter?
Odpovedať
Profilova fotka
Riesil niekto tepelny vymenik ? Cize sa voda ohrieva len vo vymeniku ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@lubk0 elektrický ohrev bazéna zožerie 5 x viac elektriny ako tepelné čerpadlo.
Odpovedať
@jozef_bulajcik fúha, a ja tvrdím niekde niečo iné? Načo bola dobrá táto informácia mne? 🤦‍♂️
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jojosr kolko platite mesacne za elektriku? Viete kolko vas stoji za sezonu tep.cerpadlo?
Odpovedať
@robino2903 velmi individualne, ale lepsie pocitat s viac MWh. Mne ide filtracia s UV lampou 10h denne a tepelko 8h, aby som udrzal tepelny komfort cca 28-30C (virivka 35C). Denne spotrebovanych cca 25kWh x 30dni x 4mesiace = 3MWh/sezona
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Pozdravujem. Aké TČ by ste mi odporučili , ak máme bazen 13,5 m3 ? Aby bol pomer cena= výkon primeraná
Odpovedať
Cca plati ze na zohriatie 1m3 za hodinu potrebujes vykon 1kW. Zaroven plati ze radsej výkonnejšie ako poddimenzovane. Ja by som isiel do vykonu minimalne 5kW, idealne 8kW
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?