Potrebovala by som poradiť nejaký nafukovací bazén,nie veľmi veľký, potrebujem poradiť ohľadom nich, aké príslušenstvo k nemu všetko potrebujem, poradiť bazén čo najmenej náročný na údržbu, ako sa treba oň starať atď. Ďakujem pekne za skoré info.
My sme chceli kupit velky nafukovaci kruhovy 3x0,76m...a zistili sme, ze uz su vsetky vypredane...baumax, tesco, kaufland, metro.... (ale maju ine typy..ktore su samozrejme drahsie).
my by sme chceli kupit taktiez bazen kruhovy 3,66 x 0,91 a potrebovali by sme poradit hlavne to, co vsetko treba kupit na zaciatku a co je podla vas zbytocne?
Dobrý den. V první řadě bazén. Bez ohledu na velikost bazénu, čili na objem vody, se musí nějak udržovat čistota vody. Voda se musí něčím desinfikovat, něčím čeřit, něčím vysávat a v něčem zadržovat ty vysrážené a napadané nečistoty. Je to miliónkrát ověřeno a taktéž na každém rohu se vyskytují přípravky, které to čištění umožňují. Jako nejrozšířenější a běžně dostupný prostředek je chlorová tableta, která má v sobě i další koponenty jako nějaký fungicid proti růstu řas, nějaký flokulant, který vysráží mikroskopické částice do velikosti, že je zachytí filtr ( tablety tzv. triplex ). Tableta se umisťuje do plováku, který volně plave na hladině. Každý bazén by měl mít filtrační zařízení, které bude průběžně čistit vodu a stahovat plovoucí nečistoty z vodní hladiny. Bazén ( nebo aspoň samostatná filtrce ) by měla umožnit napojení vysavače, kterým vysajeme dno od usazených nečistot ( na dně se usadí ty flokulantem vysrážené mikroskopické částečky ). Dále musíte mít plastovou síťku na rukojeti na sbírání velkých nečistot. Ta desinfekce vody je celkem nezbytná, protože bez desinfekce za pár dnů ve vodě začnou růst řasy, jejichž spóry jsou ve vzduchu všude přítomné. Čím vyšší teplota vody, tím je voda náchylnější na zezelenání.
Někdo vodu zabije pomocí skalice modré, ale to je podle mě čiré barbarství, navíc skalica modrá je jedovatá. Ještě k filtracím - jsou dva základní druhy laciné z výměnným papírovým filtrem kartuše ) nebo různě drahé pískové filtrace v různých cenových relacích podle objemu písku, výkonu čerpadla a použitého ventilu. Mít bazén znamená se o něj permanentně starat po celou koupací sezónu. Ještě se dá využití bazénu časově prodloužit nějakými ohřívacími kolektory. Těch je také nepřeberné množství a všechny vyžadují filtrační jednotku s čerpadlem.
S pozdravem Laďa
@anlady Prečo chceš nafukovací a nie pevný a kvalitnejší ? Veď aj pod nafukovací musíš upraviť terén.
U svokrovcov sa deti len nechvíľu chytili za ten okraj a pod náporom vody sa ten okraj prevalil vyliala sa polovica vody z bazéna :-S . A sesternici akýmsi záhadným spôsobom v noci praskol a vylial sa :-S
My sme sa dávno rozhodli, že chceme Azuro od Mountfieldu a zapustiť ho. Je k nemu komplet na čistenie a údržbu a aj solárny ohrev, čím vieme udržovať teplotu vody :-) A jednoznačne vyzerá krajšie ako ten nafukovací :-p A teraz sú v 50 % akcii : http://www.mountfield.sk/bazeny-azuro... . Najlacnejší kruh vychádza na 706 € a dajú sa kúpiť aj na splátky. Zváž, čo sa viac oplatí.
Mam rozrobeny bazen za domom, ale bude to pevny betonovy odliaty v polystyrenovej forme (20cm hrubka perimetra) aby si drzal teplo.. Vyhrievanie trosku... Mi to prislo ako najlacnejsie riesenie a dlhotrvacne...
Mensi navod: http://urobsisam.topky.sk/navody/stav...
Ak sa rozhodnete kúpiť bazén, tak väčšinou súčasťou už je krycia plachta, filtrácia a samotný bazén. Samozrejme existujú aj iné balíky v ponuke, všetko záleží na predajcovi a jeho kreatívnosti v predaji. Doplnkový materiál, ktorý budete určite potrebovať je bazénová chémia, tablety...to je ten základ. Ostatné si viete dokúpiť aj postupne. Myslíme si , že pevný bazén, zapustený, polozapustený alebo stojací je lepší aj čo sa týka životnosti ako nafukovacie. Čo sa týka celkovej koncepcie a zakomponovanie ho do záhrady, na nafukovací bazén potrebujete vybudovať pevnú plochu, ktorá po sezóne bude prázdna a nevyužitá. Bazény stále, majú v záhrade stále miesto a aj zeleň okolo a celkový ráz nadobúda tak charakter kompletnosti a uzavretého celku.