Príloha k faktúre za rekonštrukciu bytu

Zdravím, taká neštandardná prosba: prosím ak by niekto bol tak dobrý a poslal mi v xls alebo aj v inom formáte prílohu k faktúre za rekonštrukciu bytu. Faktúru mám, že oprava bytu a výmere 57m2 a sumu a hotovo. Ani len rozdelené na materiál a výkon. Žiadna príloha, majster mi povedal, že ho papiere neživia, lenže bez prílohy je tá faktúra nedôveryhodná, prílohu neviem vyrobiť. A majster je naozaj majster, ale s potreboval by sekretárku na papiere. Ďakujem za každú pomoc.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, taká neštandardná prosba: prosím ak by n…
@aleba najskôr som myslel, že ste nespokojná s prácou, ale živnostník Vám môže dať papier , musí tam byť č. fa, jeho meno, adresa DIČ, IČO, dátum, príp č. zmluvy alebo objednávky, stručný popis o čo ide (aj jedným slovom) , suma a slovom suma, doba splatnosti, č. účtu, ak nemá banku doloží blok s rovnakými údajmi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, taká neštandardná prosba: prosím ak by n…
@aleba On nič neporušil. Môže to tak byť. Úhradou súhlasíte okrem iného aj so znením položiek. Bežne robím faktúru s názvom Diela a popisom "komplet služby a materiál". Nikdy s tým žiadna účtovníčka nemala nikde problém. Takých faktúr som vydal stovky. Absolútne nevidím dôvod, prečo by taká faktúra nemala byť dôveryhodná a už vôbec nevidím dôvod rozpisovať položky materiál a služby na drobno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, taká neštandardná prosba: prosím ak by n…
@aleba "prílohu k faktúre za rekonštrukciu bytu" A my máme odkiaľ vedieť, čo tá rekonštrukcia zahŕňala? Čo všetko sa robilo v rámci rekonštrukcie... Ak chceš takýto papier, (aj keď neviem, na čo by ti bol...) nech ho vystaví ten, ktorý rekonštrukciu vykonal. Žiadna univerzálna šablóna neexistuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, taká neštandardná prosba: prosím ak by n…
@aleba väčšinou nebýva k faktúre príloha. Keď už tak sa odvolávajú že v zmysle cenovej ponuky, takže ak taká je, tak tá sa môže priložiť. Ale teda toto je dosť bežné, lebo sa fakturuje celé dielo a keď cena a vykonané práce súhlasia, tak je jedno či je tam jedna položka alebo tridsať napísaných.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od aleba:

Zdravím, taká neštandardná prosba: prosím ak by n…
@aleba akože prílohu nevieš ty vyrobiť. jedine ty ju vieš najlepšie vyrobiť. vieš, čo sa robilo a v akej sume zhruba. nikto iný (okrem majstra, ktorého povinnosť to ale moc nie je)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@aleba On nič neporušil. Môže to tak byť. Úhradou…
@kejsix to sa musia veľmi zaujímavo riešiť reklamácie. dávaš im prakticky bianco šek na reklamácie, ale na druhej strane zas na všetko môžete povedať, že to si ty nerobil. faktúra dobrá akurát pre účtovníctvo. ale zas zákon o účtovníctve hovorí o jasnom a nezameniteľnom špecifikovaní tovaru a služby.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

@kejsix to sa musia veľmi zaujímavo riešiť reklam…
@worker_falcon Od toho je zmluva o diele, ktorá tvorí prílohu faktúry. Nevidím problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@worker_falcon Od toho je zmluva o diele, ktorá t…
@kejsix o ZoD vo svojom príspevku nepíšeš, ani faktúra sa na ňu neodvoláva. kontrola si na takých veciach rada zgustne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od worker_falcon:

@kejsix o ZoD vo svojom príspevku nepíšeš, ani fa…
@worker_falcon Za tie roky som mal štyri kontroly, vrátane krížovej, a nič. Nejdem to tu ďalej pitvať, už každého vec..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?