Stačia na vnútorné základy DT20?

ahojte, poprosil by som o radu.. mam zakladove pasy, na to pojdu zalievacky, po obvode DT40, na vnutorne nosne stacia DT20? .. jedna sa o bungalov priblizne 13x12m , tramcovy strop..
Odpovedať
my sme dávali na obvodove steny 40cm a pod nosné 30cm lebo nosná stena je 25cm porfix
Odpovedať
Záleží aké máš vnútorné nosné, ak máš 25, tak treba DT 30 cm. 20 cm neviem či je nosná.
Odpovedať
Zváž to, lebo stredový múr preberá častokrát väčšie zaťaženie ako samotný obvodový. Ale v konečnom dôsledku, keď to preleješ 20cm platňou tak na bungalov to môže kľudne stačiť aj keď to takto na stavbách nevidieť. Cena DT 20 resp. 30 nemôže byť veľá možno tak do 50 € a menaj na tvoj domček.
Odpovedať
@brano82 my máme obvod a pod nosnými múrmi DT40 (pre istotu :-D ) a múry sú 30-tky - myslím, že rozdiel v cene tvárnic nebude až tak veľký a zastávam názor, že na hrubej stavbe netreba nič podceniť lebo chyby sa budú ťažko naprávať
Odpovedať
veci ako "pre istotu" vam stavbu predrazia a pritom nic pozitivne neprinesu...najvacsia hlupost je rozhadzovat peniaze pri hrubej stavbe, budu vam chybat pri dokoncovani... @brano82 DT treba davat podla toho ake murivo sa pouzije, ak mate 30ku mur je zbytocne davat tam 40ky tvarnice...inak vy nemate taketo veci v projekte?
Odpovedať
@pohodak práve že my to takto máme v projekte-máme totiž ílovité podložie a napr. základy sú podcenené u svokrovcov na dome (resp. pred 40-timi rokmi sa stavalo inak) a praská tam celý múr - tie trhliny sú dosť veľké a tak sa manžel istí (aj keď mne sa to zdá predimenzované, ale ja som absolútny laik)
Odpovedať
tak mate v projekte 40ku DT alebo sa manzel isti? :) inak ked mate 40 DT ake mate zakladove pasy?
Odpovedať
@pohodak zakl. pásy máme 60-tky a to "istí" zn., že nás presviedčali o tom, že je to zbytočne predimenzované, nech to zmeníme, ale manžel to nechce raz ľutovať - podlahu, obklad vymeníš, ale základ určite nie
Odpovedať
Profilova fotka
my mame 50 obvod a v nutri 30, pezinske tehelne tiez priecky maju 25cm
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?