Oplatí za začať kopať základy v novembri?

Neviem, ci zacat teraz alebo pockat do jari. Mala som na mysli zacat prace na zakladoch, nie rucne.
Odpovedať
Odporúčam počkať. A zatiaľ ešte premýšľať, či by nešlo v projekte niečo vylepšiť, kým sa to postaví... Potom už s tým nehnete. Kúrenie je definitívne? Príprava TUV?
Odpovedať
Profilova fotka
my sme robili prvy vykop teraz cez vikend, chceme stihnut zakladovu dosku a potom to nechat prezimovat, na jar s prvym slnieckom zacat tahat mur... na jar tym padom usetrime aspon mesiac co by sme sa inak s doskou kaslali ;) no ak vam to nesuri, mozete pockat, kazdy ma ine priority ;)
Odpovedať
my sme zacali minuly rok v oktobri, bola v plane zakladova doska, ale nasnezilo hned prvy oktobrovy tyzden... tak sme "zazimuvavali" zaliate betonove pasy:-) Dosku dokoncili v aprili a potom cely maj prsalo a neurobili nic... takze tak to je s pocasim... ;-)
Odpovedať
Samozrejme, že sa oplatí na budúci rok budeš mať všetko drahšie. Základy sa dajú stihnuť do l týždňa, veď ešte nemrzne, ak nie nad 1000mn.m.
Odpovedať
Ja by som nenechavala samotnu platnu len tak prezimovat. Buduci susedia tak urobili minulu zimu a popraskala im, na jar museli opravovat pred tym ako zacali tahat mury...Ale kto vie, nie som odbornik... ;-)
Odpovedať
my sme zacali robit zaklady pred dvoma rokmi koncom oktobra, spravili sme zaklady a nasnezilo :-) vsetko v pohode, teraz sa davaju primesy do betonu keby mrzlo - potom sme to nechali v zime vymrznut a pokracovali sme na jar
Odpovedať
Profilova fotka
my sa chystáme zajtra založiť tvárnice a tento rok by sme chceli stihnúť dať to "pod deku", tak dúfam, že všetko dobre dopadne a bude nám priať počasie
Odpovedať
My sme min. rok takyto cas zacali zaklady- vsetko svojpomocne. Pocasie bolo super, no zrazu prisli mrazy a zaklady sa nam na jar roztrusili- vsetko, co bolo nad zemou :-( Tak sme ich museli na jar nanovo oskrabat a betonovat zase. Pokial by to zalieval domiesavac, tak by som nevahala, ale svojpomocne by som to nechala na jar.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme začali kopať základy teraz v pondelok a dnes zalievame deku. Chlapi robia ako diví, zalieva domiešavač, sú v tom vraj nemrznúce zmesi a deku nám prikryjú nejakou špeciálnou prikrývkou /kým stuhne/. Som ale zvedavá na dnešnú noc, má byť vraj -14 st. =-)
Odpovedať
My sme zacali tiez v novembri,lebo bolo dobre pocasie, alee potom odrasu mrzlo a nasnezilo.ale dovtedy to bolo uz stuhnute ;-) .Mury sme zacali tahat nejako vo februari, a na jar nam to zacalo troska trusit, ale nebolo to take hrozne, aj ked medzitym boli aj velke dazde, a ked uz boli aj mury vytiahnute, strecha spravena, dobre nam do neho naprsalo ;-( , az tam stala voda.Tak neviem, co to sposobilo.:to ze to bolo robene v novembri alebo tie dazde.Ale kebyze sa ma so vsetkym cakat, kym bude perfektne pocasie, tak neviem -neviem.... co by sa bolo spravilo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?