Názor na prevedenie vertikálnej hydroizolácie

Dobrý deň, rád by som poprosil odborníkov na hydroizoláciu o stanovisko k takémuto prevedeniu hydroizolácie. Je v poriadku? Ak áno, prečo? Ak nie, akú opravu by ste odporučili.
Odpovedať
Pre dovysvetlenie, pás je ťahaný horizontálne (pozdĺžne) a v spodnej časti od steny odstáva. V hornej časti je prichytený zelenou hmotou (pur pena?)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ferikes:

Pre dovysvetlenie, pás je ťahaný horizontálne (po…
Zdravim,podľa foto to vyzerá,že asf.pás nie je celoplošne pritavený ale iba nalepený na pur lepidlo.Ak je to tak iba na tom mieste,odrezal by som zo styroduru okolo aspoň 0,5m na vsetky tri strany,oškrabal pur lepidlo a pritavil odchlipený asf.pás a cez trhlinu by som pritavil 0,2m širokú záplatu z asf.pásu.Ak je izolácia nepritavená po celej svojej dlžke tak odstraniť celý styrodur z cokla ,odstranit starú hydroizoláciu,nanovo napenetrovať,pritavit celoplošne novú hydroizoláciu,musí byť pritavená na hydroizolačný pás vodorovný ktory je položený pod tehlami inak nebude izolácia vodotesná.Nakoniec nová tepelná izolacia.
Odpovedať
Takto to chystam ja pred zateplenim zvislej steny alebo cokla.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od informer:

Zdravim,podľa foto to vyzerá,že asf.pás nie je ce…
@informer ano, ideme odrezať z fasády, starú hydroizoláciu strhnúť, odstrániť (ešte neviem ako) pur penu, napenetrovať a nataviť v metrových pásoch po celom obvode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od informer:

Takto to chystam ja pred zateplenim zvislej steny…
@informer mas tam natave 2 vrstvy, pricom druha cez spoje?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@informer mas tam natave 2 vrstvy, pricom druha c…
@rkorba Je to jednovrstvová izolacia,vrchné zvislé spoje sú posunuté cca 12cm voči spodným zvislým spojom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?