Kvalitna flexi hydorizolacia kupelna

zdravim, viete mi poradit nejaku kvalitnu flexi hydroizolaciu do kupelne univerzalne aj na podlahu, steny, rohy a pod s tym aby na tom dobre drzal obklad, pripadne omietky Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pby:

zdravim, viete mi poradit nejaku kvalitnu flexi h…
@pby Systém Mapei - Mapegum WPS + pásky Mapeband SA. Samozrejme aj s penetrákom Primer G Pro. Lepidlá od Mapei sú tiež výborné.
Odpovedať
alebo Murexin
Odpovedať
Profilova fotka
@pby pouzivam system MAPEI. pre priemyselne pouzitie SIKA, ale to nezaplatite.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som dával den braven ale potom pri daľšom byte mi poradil sused dávať hydroizoláciu vonkajšiu exteriérovú. Taktiež som tu exteriérovú dával aj do drevodomu :) a pásky som mal den braven alebo potom také žlté čo mali v lokálnom obchode v ds.
Odpovedať
zopar kúpeľní som už spravil s den bravenom a žiaden problém
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix robili sme test, nalej na denbraven vodu zhora, rozpusti sa to :). niekde mam aj fotky. odvtedy sa vyhybam holandskej lastovicke ako cert krizu. Necudujem sa, je take prislovie: co skot zahodi, holandan zodvihne. od DB je dobry hadam len mamut, aj to 100% predrazeny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@kejsix robili sme test, nalej na denbraven vodu …
@mgx vedel som presne ze sa ozves, kazdopadne plati co som napisal, ze nikde nic nepremoka
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix nevadi mi to :). dobra izolacia sa vzdy ukaze, ked su hranicne podmienky. Odkedy pouzivam SIKA/MAPEI, nikto mi nikdy nevolal ze zle (teda par krat, ale nebol nas problem). Ale ak nenastanu, aj DB urcite staci... Ja mam neviem preco na stavbe vzdy hranicne podmienky, alebo vychytam vzdy veci, co ostatni robit nechcu ci nevedia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@kejsix nevadi mi to :). dobra izolacia sa vzdy u…
@mgx mne to tiez nevadi... kupis to v kazdych stavebninach, takze isto je to nefunkcne.. asi tak... alebo s tym len nevieš robit 😅 (joke)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@kejsix robili sme test, nalej na denbraven vodu …
@mgx ved sem daj tie fotky... aj ked bohvie co na nich bude.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan zbytocna strata casu to znovuhladat aby som sa dozvedel ze som nedodrzal laboratorne podmienky alebo "neviem" citat TL. skusku si moze urobit kazdy doma sam, do 10l stavebneho vedra dat na spodok beton, nechat vyzriet, natriet "gumoasfaltom" DB, nechat vyschnut, postup 3-4x zopakovat, kludne pockat tyzden a potom na to naliat 2l vody a pozriet sa, ako sa voda zmeni na hnede blato...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od pby:

zdravim, viete mi poradit nejaku kvalitnu flexi h…
@pby https://www.hasoft.cz/sk/produkty/spe...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od mgx:

@gashtaan zbytocna strata casu to znovuhladat aby…
@mgx Potvrdzujem, gumoasfalt je vo vode rozpustny aj po vyschnuti. Akurat som si nie isty, ci ostatni diskutujuci mali na mysli prave tuto lowcostovu akoze hydroizolaciu od DB.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@gashtaan zbytocna strata casu to znovuhladat aby…
@mgx aha, ja ze sa bavime o hydroizolacii do kupelne pod obklad/dlazbu, gumoasfalt na to snad nikto nepouzije.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan jasne, ale potom nechapem preco to DB predava a inzeruje ako hydroizolaciu. Ak prides do stavebnin a nevyznas sa, "doporucia" ti tuto srandu...Asi je tam dobra marza, netusim. zacitujem z TL Použitie - Renovovanie a ošetrenie strešných krytín - Renovovanie strešných krytín s vystužením technickými tkaninami - Zhotovenie protivlhkostných izolácií hrubých podláh pivníc, garáží, terás, balkónov a k ochrane podzemných častí budov pred vlhkosťou A nie je to ziadny lowcost, pretoze za rovnaku cenu mas mapegum WPS s uplne inymi parametrami (a aj funguje), detto PCI a spol. Ja osobne od DB uz 5 rokov neberiem nic a mam pokoj. Posledne co sme este pouzivali bol mamut, ale ten uz PCI dodava tiez...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pby:

zdravim, viete mi poradit nejaku kvalitnu flexi h…
@pby Myslim, ze s Murexinom 1KS Rapid chybu nespravis, urcite ani s PCI.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@gashtaan jasne, ale potom nechapem preco to DB p…
@mgx gumoasfaltove hydroizolacie od inych vyrobcov nemaju rovnaky problem? ak to porovnavas s mapegum wps, porovnavas jablka s hruskami. S mapegumom tiez nebudes renovovat asfaltove krytiny na streche...
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan jasne, napr. sika igolflex no problem...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@gashtaan jasne, ale potom nechapem preco to DB p…
@mgx wtf? O akom produkte sa vlastne bavime? Lebo zacinam mat pocit "o voze/o koze"
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix ja o ziadnom produkte z portfolia DB. Pytal sa na "kvalitu", firmy co sa tym zivia dostal. Lastovicka je holandsky low-cost pre ludi, co to s hydroizolaciou nemyslia vazne. Ale aby si mal napriklad priklad, kupelnova izolacia Hydroblock B400. Ale mozno neviem citat TL alebo natriet plochu stetcom/valcekom do kriza.... https://dokumentacia.denbraven.sk/?p=... Nemam chut uz v tejto neplodnej diskusii pokracovat. Ak si niekto mysli, ze DB je OK je to jeho nazor, moje skusenosti su ine.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pby:

zdravim, viete mi poradit nejaku kvalitnu flexi h…
@pby za me schomburg pripadne sika a nasledne nych sahal po mapei. Hlavne to pouzit dle technickeho listu a to vcetne pasek. Dobre je taky mrknout jak by se meli pasky instalovat v rozich (kde se jde nahoru s izolaci na stenu napr sprchac)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@kejsix ja o ziadnom produkte z portfolia DB. Pyt…
@mgx ok, tym sa vsetko vysvetľuje...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@kejsix ja o ziadnom produkte z portfolia DB. Pyt…
@mgx ale nedá mi to... veď on sa pýta na izoláciu v kúpeľni... čo do toho motáš nejaký gumoasfalt? Ja pisem o tomto https://denbraven.sk/produkt/jednozlo... Nehovorim, ze to je spicka, ale robí sa s tým dobre, drahé to nieje, účel to vždy splnilo na 100% a rozhodne to voda nerozpúšťa. To si fakt babral niekde v kúpeľni tem gumoasfalt na stenu?
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix link som ti dal, slovo som zvyraznil... na stenu som to nedaval, zakaznik to dal na zem. ked som videl co to robi a vyskusal, uz to nepouzivam. mozno cementove izolacie su lepsie/horsie, ale cena je rovnaka ako MAPEI/PCI.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@kejsix link som ti dal, slovo som zvyraznil... …
@mgx To by ma v zivote nenapadlo patlat v kupelni... to je absurdne ze skoro by som to pripisal chybe v preklade.. Ta horcicova izolacia co pisem vyssie je uplne v pohode. Hento sa nedivim...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?