Hrubá stavba postavená. Ako ďalej?

Zobraz úvodný príspevok
Bude viac otazok , tak ich dam vsetky sem nech neotvaram milion tem ....... 1/ plynovy prietokovy alebo so zasobnikom kotol / aka znacka? 2 / aka vata na zateplenie krovu - postup pri zateplovani krovu ? 3 / sadrokarton alebo tatransky profil na strop ? 4 / osietkovanie stien a aka omietka? 5 / pouzit pri montazi okien tesniacu pasku? Dalsie otazky priebezne doplnim ............
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
my sme tiez nedavali pasky ale davali sme taky ruzovy EPS asi styrodur tak nam povedali v montaznej firme ze treba ak nedavaju sa pasky... ta folia nesmie mat rozrezane to treba prelepit ... a potom zavisi od toho ci mas bezkontaktnu / tam musis nechavat min 2 cm vetranie ci co... / v inej teme sa uz o tom pisalo../ aby kondenzat mohol stekat do zlabu a potom davas isover, ci co si vyberies... ta vata je dobre davat vo vrstach a prekladat... / ns to este len teda caka... robit... ale najprv si zisti aku mas foliu pod skridlou a podla toho treba tu medzeru
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.preview.cz/rockwool_sk/pdf... pozri v tomto linku
Odpovedať
folia je kontaktna som sa pytal firmy co robila strechu
Odpovedať
Profilova fotka
ja som to zateplenie podkrovia robil takto: kedze som mal kontaktnu foliu, tak som daval izolaciu nadoraz a robil som to tak ako pisala mima klinceky a na to som privazoval tenky drot...najskor isla 16cm, ktora bola presne zarovno krokiev. potom sa spravila konstrukcia na sadrokarton a tam som vkladal este tych 10cm vaty, takze klinceky netrcia :-) U tatranskeho profilu presny postup neviem ale tiez to bude podobne. A prvy den ked som s tym robil som mal na sebe len kratasy a tricko a palilo ma cele telo a kaslal som jak tuberak, na druhy den som bol cely v monterkach hoci bolo vonku 30st. a na ustach som mal rusko a dost to pomohlo...ale dusilo ma este 2 dni potom ako som skoncil... A co sa tyka tej stresnej folie, tak tie spoje sa nemusia lepit, ale mala by byt prelozena zvrchu min 15cm. parozabranu davas odspodu stresneho plasta ako poslednu vrstvu pred tatranskym profilom alebo sadrokartonom a ta uz musi byt uzavreta...
Odpovedať
tak som si to nejako predstavoval , folia samozrejme prekrita je aj nejake drobne roztrhania su prelepene , len ako vravim hore v sedle strechy su v nej otvory , aj teraz ked som volal so strecharom tak koli odvetravaniu, je to skovene pod korytkom a nic nezateka tade ani nic ine. takze uvidime, sak to sa da hockedy potom zalepit ak by to vadilo.
Odpovedať
Profilova fotka
ak je roztrhnuta, tak ju treba urcite zalepit...
Odpovedať
oki, zalepime toho nieje vela ale to hermeticky uzavriem potom ............
Odpovedať
Profilova fotka
nebude hermeticky uzavreta, ved tam kde sa prekryva bude predsa otvorena...
Odpovedať
to je fakt
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?