Ako odstranit vlhkost

zdravim. mame chatku v lese v malych karpatoch(ale na vyvysenom mieste) a spodne podlazie (2 izby)je cca 1m vsadene pod urovnou zeme(ta je plna kamenov) v lese je celkovo vlhko ale citit to(doslovne) v tej spodnej miestnosti,chodim tam pravidelne 3-4x do tyzdna vzdy vyvetram ale zakazdym ma privita stiplavo-chrenovy zapach..mam tam aj odvhlcovac (3dni=cca 10litrov) vodu s dazdovych zvodov som odviedol prec .. zvazujem teda nejak poriesit tu vlhkost nakolko to aj tak cele prerabame.len citam vela roznych postupov . podpíenie/injektaz/sanacne omietky/osmoza a pod. mne sa najviac pozdava injektaz.ale rad si precitam ine skusenosti s podobnym problemom. planujem tam po rekonstrukcii mat spalnu a taku letnu spolocensku miestnost nakolko tam je aj v letnych horucavach cca 22 stupnov tak nech to je zdrave prostredie pre pobyt.dakujem za kazdu skusenost alebo odborny nazor
Odpovedať
Profilova fotka
@heso24 odborny nazor ti cez internet nikto neda. obhliadka, projekt podla realneho stavu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od heso24:

zdravim. mame chatku v lese v malych karpatoch(al…
@heso24 jaj kamarát, ako píše @mgx, tu je každá rada drahá. Treba zistiť, aká je to vlhkosť.. Predpokladám, že vzlínavá zo základov.. Ako vravíš, tu by pomohla injektáž. Ale najskôr by som skúsil po obvode okolo základov vykopať drenážny kanál, odizoloval základy nopovou fóliou a prisypal drenážnym kamenivom, štrkom. Aby vlhká pôda nebola opretá o základy. To zvykne veľa problémov vyriešiť a nestojí to veľa peňazí.. Len treba jedného-dvoch silných a dobre motivovaných kopáčov. Ak to nepomôže, tak až potom nad úroveň zeme injektáž, ale podľa mňa to pomôže.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@heso24 jaj kamarát, ako píše @mgx, tu je každá r…
@zicher ako doporučujete potiahnuť nopovku pod základy?
Odpovedať
S tou vlhkosotu v Karpatoch, v lese nespravis nic. Ta vlhkost je vo vzduchu. Byvam v lese, v Karpatoch 5ty rok. Dolezite je vetrat v lete iba v noci, kedy ta vlhkost ako tak sa dostava pod 70%. Paradoxne, ked tam zacnes byvat a kurit tak tu vlhkost dostanes viac pod kontrolu. Vetrat 3-4 dni narazovo nestaci. Mame perfektne zaizolovany krtkodom, ale vlhkost vo vzduchu na spodnom podlazi mame vzdy okolo 55-70%. Samozrejme odvlhcovac bezi v lete takmer nonstop - ten to vie stiahnut aj na 45%, ale do par hodin je to spat na 55-65%. Cela ulica ma rovnaky problem, cize to nie je izolaciami stien. Pomohlo by iba, ak by bol dom uplne hermeticky uzavrety a vetrala by iba rekuperacia, ktora by odvadzala vlhkost. Pripadne klimatizacia v odvlhcovacom mode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@zicher ako doporučujete potiahnuť nopovku pod zá…
@jan45 Ved viete, že to nie je možné.. Doporučujem len to, čo je možné a ľahko realizovateľné. Vlhkosť nevzlína donekonečna.. Zvykne tak do výšky 70cm až 1m od prestupu. Ked sa mu podarí oddeliť vlhkú pôdu od základov do hlbky len 60cm, tak navzlína možno len pár desiatok cm nad úroveň pôdy, tým pádom nenavzlína do obytného priestoru. Až ked nepomôže tento krok, tak by som doporučil chemickú injektáž.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pier:

S tou vlhkosotu v Karpatoch, v lese nespravis nic…
@pier ano,tp som si vsimol ze ked pridem po 2 dnoch tak je tam vlhkost cca 45%, vypnem to pootvaram okna a po par hodinach ked odvhadzam a zapnem ju opat tak ke razom 65..mna tam len trapi ten jemny puch ktory tam je..vlhky stiplavy..a nakolko to teraz prerabame tak je idealny cas to poriesit.. kedysi bola na spodnom podlazi krbova vlozka ktora v chladnejsich mesiacoch vysusala ten vzduch ale kvoli zmene dispozicii sme zamenili vlozku za mensie kachle a dali ich na prve podlazie (tam je velka otvorena obyvacka-spolocensky priestor s kuchynou ) cize teraz vude dolu iba konvektor ktory to bude v zime vykurovat skusim to odkopat ale asi ti dvaja kopaci nebudu nadseni lebo je tam silno skalnata poda ;) a na kednej strane siaha strecha asi tak 50cm nad uroven zeme snad to pomoze , skusim aj bo vnutri natiahnut tu sanacnu omietku len sa chcem vyvarovat toho ze to nepomoze a po par rokoch to budem musiet opat cele rozbombardovat
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@zicher ako doporučujete potiahnuť nopovku pod zá…
@jan45 ale v prvom rade navrhujem zobrať vlhkomer a odmerať vlhkosť v murive. Nech vie, s akou vlhkosťou má dočinenia. Nech neplytvá energiou na zbytočné úkony.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@jan45 Ved viete, že to nie je možné.. Doporučuje…
@zicher v kamennom murive ? injektáž?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@zicher v kamennom murive ? injektáž?
@jan45 nechcem zbytočne argumentovať, snažím sa čítať s porozumením. Kde je spomenuté kamenné murivo? Ktoré z navrhovaných riešení je nesprávne? Prečo?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@jan45 Ved viete, že to nie je možné.. Doporučuje…
@zicher v kamennom murive ? injektáž? Problém je v tom, že obkopaním môže vytvoriť jamu pre zber dažďovej vody, aj jednorázovo vzbikne hladina a od tej treba merať vzlínanie. Takéto malé objekty sú ošemetná záležitosť na riešenie. Naviac je to pod úrovňou terénu, tam je v lete konštatntá teplota a rosný bod vzniká na veľkej ploche, opakovaniu zrážania vlhkosti nezabráni ani izoláciou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@zicher v kamennom murive ? injektáž? Problém je …
@jan45 s tým absolútne súhlasím. Samozrejme, že v zemi si to murivo drží konštantnú teplotu a počas dňa, ked teplota vzduchu stúpne, bude studený múr kondenzovať na povrchu vlhkosť zo samotného vlhkého vzduchu. Preto navrhujem zmerať vlhkosť muriva skôr, než niečo začne.. Ale kde je spomenuté to kamenné murivo? Ja som ho nikde nenašiel.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zicher:

@jan45 s tým absolútne súhlasím. Samozrejme, že …
@zicher tam nezáleží na druhu muriva, autor píše o kanennom zásype, a keďže je to horská chata, pochybujem, že tam vozili beton domiešavačom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
mohol by nás rozhodnúť autor doplnením info.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

mohol by nás rozhodnúť autor doplnením info.
@jan45 steny su tehla.kamenne murivo nieje nikde okolo domu.ani z neho niesu robene mury.vsade naokolo je poda ktora je plna malych skal..
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od heso24:

@jan45 steny su tehla.kamenne murivo nieje nikde…
@heso24 tehla je ešte na injektáž najvhodnejšia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?