Základy pre vodnú nádrž

Čauko, dostal som od suseda železnú kysňu o objeme cca 2 kubiky. Je úzka a vysoká. Hodlám si ju použiť ako rezervoár na vodu na polievanie záhradky. Keďže to má ísť "do hadice", zrejme budem potrebovať to dať do určitej výšky, povedzme kľudne aj meter a pol nad terén, aby pri otvorení ventilu bol nejaký tlak a mohol som polievať. Otázka je - ako urobiť konštrukciu na tú kysňu? Keďže to má 2 kubiky, hmotnosť bude +/-2 tony. Ja by som urobil na šírku tej kysne (cca 40cm) nejaké betónové štvorce do úrovne terénu. Na nich potom konštrukciu z 12x12 hranolov. S tým už problém nemám. Otázka - ako hlboko musí byť ten betonový základ? Problém je najmä ten, že to chcem dať medzi dve stodoly, kde je asi meter šírka, čiže nebudem tam mať moc priestor na šaškovanie s bagrom, poriadne ani s rýlom.
Odpovedať
IBC kontajner mám na konštrukci z joklu 25x25, na piatich nohách, ktoré stoja na bielych tehlách položených len tak na zemi. Takže asi tak...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja iba k tej vahe ... ziadne plus minus ale iba plus 😅 A tvar popripade foto nadrze by pomohlo. Istotne sa k tomu da konstrukcia privarit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Ja iba k tej vahe ... ziadne plus minus ale iba p…
@wolodymyr No jasne, že plus, lebo dažďova voda ma jednak väčšiu hustotu a jednak zo 40kg ta nadrž važi. Konštrukcia sa privariť dá akakoľvek, o to nejde. Ide o to, že to chcem dostať do výšky, aby bol v hadici dajaky tlak. Konštrukciu by som radšej aj tak zrobil z dreva. Ja sa ale pýtam teraz na ten základ. So zemným vrtakom (ručným) by som vedel vyhlbiť možno meter do hlbky. Idem zistiť na našich stavebninach, či maju zemny vrtak
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

IBC kontajner mám na konštrukci z joklu 25x25, na…
@dedo758 A do jakej výšky to máš?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Čauko, dostal som od suseda železnú kysňu o objem…
@arcticcode ... aký tlak očakávaš? Že ti naplní krhlu? To zakop a čerpadlom polej..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@arcticcode ... aký tlak očakávaš? Že ti naplní k…
@brapene No v baroch ti to nepoviem :D Ale očakával som taký tlak, že 50m hadica na konci bude vytekať... či som naivný? Nikdy som to v realite neriešil, tak neviem... Rozmýšľal som aj nad čerpadlom. Mám kalové. Lenže nemám tam v blízkosti aktuálne žiadnu elektriku. Jedine že by som kupil dajake benzinove, ale to by musel byť buĎ bazoš, alebo niečo lacné. Nemám tucha koľko stoja benzinove čerpadla. Ale pozriem sa
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@brapene No v baroch ti to nepoviem :D Ale očakáv…
@arcticcode https://naradiex.sk/solarne-ponorne-c... Ale nemám s tým skúsenosť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@arcticcode https://naradiex.sk/solarne-ponorne-…
@brapene Bude to asi blbosť... každopádne, kalové čerpadlo asi nie je to, čo potrebujem. To moje spraví 12 kubíkov za hodinu, čiže 2 kubíky spraví za 10 minút. To nebude polievanie, ale potopa... :D
Odpovedať
Našiel som ešte takúto hlúposť... na vrtačku :D https://cerpadla.heureka.sk/wolfcraft... To by mohlo mať grády ne? Jeden bude trimať vrtačku, druhý bude polievať
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Našiel som ešte takúto hlúposť... na vrtačku :D …
@arcticcode .. toto som kedysi používal na vytiahnutie vody z akvária.. čiže grády na akvária ok...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@arcticcode .. toto som kedysi používal na vytiah…
@brapene Akože pozri sa... potrebujem prud jak keď vylievaš z krhly. Z kaloveho čerpadla sa to vali prudom, to polame rastliny, kalove neprichadza v uvahu... jedine do rozprašovača.... Trebalo by skusiť, že čo to zrobi. Samozrejme, predpokladam, že čim viac vody bude v nadrži, tym ten tlak bude väčši... ako tomu pomôže vyška nadrže nad terenom, to neviem. Teda pomôcť pomôže, ale že o koľko?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

@dedo758 A do jakej výšky to máš?
@arcticcode Výška podstavca je iba pol metra, aby sa dalo vedro, krhla podložiť. Druhý na chalupe ani toľko nie, ale tam je záhrada dolu kopcom...
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?