Žabovanie travnika

Ahojte. Na jeseň sme sadili trávnik, asi 300m2. Krásne vyšiel, má pár prázdnych miest,ale toho sa nebojím. Cez zimu sa nám po ňom prechadzáli srnky a jelene🫣(preskočili plot)a máme tam asi 10cm hlboké stopy. Už sme aj dopĺňali hlinou, valcovali, ale stále sú tam nerovnosti. Otázka znie....môžme ho užabovat s najmenšou žabou?neviem, ešte som to nikdy nevidela, ale možno by to pomohlo🤔 Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

Ahojte. Na jeseň sme sadili trávnik, asi 300m2. K…
@lenka8531 tvoje riesenie je pieskovanie to ti nesadne, ta zver ti urobila zadarmo aerifikaciu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

Ahojte. Na jeseň sme sadili trávnik, asi 300m2. K…
@lenka8531 užabovať ho samozrejme môžte....bude to mať hneď dve východy.....ostane dokonale rovný a nebudete musieť ani kosiť😅.... No a teraz vážne - trávnik sa na zrovnanie valcuje....(určite nežabovať.)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

Ahojte. Na jeseň sme sadili trávnik, asi 300m2. K…
@lenka8531 to by jste tomu dala, pak by jste tu psala proc se nevsakuje voda a trava je stale sucha a neroste. Naopak travnik se ma pravidelne provzdusnovat tzn. aerifikace. kupte si kremicity pisek dle potreby a pujcte si nivelacni/zapravovaci branu a nekolikrat potahat tam a zpet a porovnat doroviny.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

Ahojte. Na jeseň sme sadili trávnik, asi 300m2. K…
@lenka8531 zabovat travnik 🤦‍♂️ ako ti vobec taka konina napadne? 🤦‍♂️🤦‍♂️ Ziadna hlina, ziadny substrat, piesok je to co potrebujes... nerovnosti v travniku sa vyrovnavaju pieskom. Okrem toho ze to zlepsi odvodnenie vrchnych vrstiev travnika smerom ku korenom, je piesok anorganicky a teda skoro nesadne. Naopak hlina / substrat su organicke tskze casom si prirodzene celkom vyrazne sadnu...
Odpovedať
Dakujem vám za rady. Nakoniec sme sa rozhodli skúsiť to užabovat 70kg žabou. A výsledok?nič sa nestalo 🫣. Tráva vydržala pekne, je len trochu lahnuta, a pôdu to vôbec neutlacilo a ani nevyrovnalo 😕...pieskovanie neprichádza do úvahy (treba aspoň tonu piesku🙁). Tak teraz, kde sú veľké jamy a diery, pôjdeme ručne dosypat hlinou a uvidíme....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

Dakujem vám za rady. Nakoniec sme sa rozhodli skú…
@lenka8531 tak načo si založila diskusiu? 🤦‍♂️
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

Dakujem vám za rady. Nakoniec sme sa rozhodli skú…
@lenka8531 preco pieskovanie neprichadza do uvahy? Ved tona piesku je nic... ja ked zeovnavam len jemne nerovnosti + aerifikacia travnika tak mi v travniku zmizne 10ton piesku... Piesok je lacny... lacnejsi ako substrat...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milanista:

@lenka8531 tak načo si založila diskusiu? 🤦‍♂️
@milanista chcela som počuť odporúčanie a radu. Škoda že ste neprispeli🤷
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@lenka8531 preco pieskovanie neprichadza do uvahy…
@zipsuliak myslím si, že to je až priveľa piesku. Uvidím ako sa to vyrovná s hlinou a potom na jeseň by som skúsila pieskovat.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

@zipsuliak myslím si, že to je až priveľa piesku.…
@lenka8531 tak radsej nemysli 😅 dosla si sem po radu lebo o tom prd vies a ked ju dostanes tak zacnes mudrovat 🤦‍♂️🤦‍♂️ ns co sa teda pytas? Nieco ako vela piesku v travniku neexistuje. Tie najviac top travniky su zakladane do cisteho piesku :) Bezne vysokokvalitne travniky pri RD maju aspon 10cm vrchnu vrstvu len piesok.... 1tona piesku je absolutne nic... to v tom travniku zmizne ani nebudes vediet ako....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@lenka8531 tak radsej nemysli 😅 dosla si sem po r…
@zipsuliak aky piesok davas? Kremicity nikde v okoli nemam, tak ci musi byt len tento typ?dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

@lenka8531 tak radsej nemysli 😅 dosla si sem po r…
@zipsuliak ok
Odpovedať
Článok sa načítava...
Žltý, kopaný netriedený piesok určený na zásyp, cena 4.5 za tonu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rados611:

@zipsuliak aky piesok davas? Kremicity nikde v ok…
@rados611 my sme pouzili sastinsky, travnik to v pohode prezil. Pieskovali sme na viac krat
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rados611:

@zipsuliak aky piesok davas? Kremicity nikde v ok…
@rados611 piesok hocijaky :) nesial som do cisteho piesku a mame ilovitu podu.. ak by som mal cisty piesok tak klasicky piesok ktory obsahuje aj il (je lepivy a daju sa z neho robit torticky) by mi vlastne zhorsil podny profil... Ale kedze mam tazku ilovitu zeminu... pridat do nej piesok ktory obsahuje trochu ilu je stale super lebo z velkej casti je to piesok a teda si zlepsujem priepustnost vody z povrchu ku korenom. Ono ano kremicity piesok je ideal ale ma to zmysel fakt len pre toho co ma dokonaly podny profil a chce ho udrzat jie zhorsit... 99% travnikov na soovensku je siatych do hliny (cernozem, hnedozem, ilovite zeminy) ... a v takom pripade je hocijaky piesok zlepsenie oproti predoslemu stavu :) Najlacnejsi piesok aky viem tu v okoli zohnat je okolo 30€/ m3 co je cca 1,5tony :) a na jarne zapieskovanie vzdy miniem tak minimalne 6 ton ak robim aj aerifikaciu dutymi hrotmi tak 10 ton :) Kremicity piesok stoji tak 200€/tona bezny piesok 20-30€/tona rozdiel v cene je brutalny a ako som uz pisal pri vacsine travnikov aj ten klasicky brutalne pomoze a je to za zlomok ceny :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenka8531:

Dakujem vám za rady. Nakoniec sme sa rozhodli skú…
@lenka8531 s co jste cekala? Ta trava tam zustane ikdyz by jste to prejela silnicnim valcem ale jeji kvalita bude postupne klesat (voda se bude spatne vsakovat takze jakekoliv sucho a travnik bude hned usychat a nasledne nachylny na nemoci). Takze misto jednoducheho a navic prospesneho reseni, ktery vam tu vsichni doporucili jste si akorat pridelala praci. Pokud nemate hlinu zadarmo tak nevidim moc rozdil v objemu hlina vs pisek (te hliny v objemu budete potrebovat vic protoze si sedne).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?