Plesen v travniku - riesenie

Ahojte, na travniku sa nam zacala sirit plesen, je na nom viacero akoby uplne vysusenych miest. Problem je v tom, ze som si nacitala x diskusii a vsade radia nieco ine. Kedze mame travnik necely rok (prve mesiace bol krasny, husty, zeleny), nemame ziadne skusenosti a nevieme sa zorientovat, aky postup je ten spravny. Niekto radi vyhrabat vertikutacnymi hrablami, niekto nerobit nic a nechat to na prirodu. Niekto podsiat, niekto nevysievat. Niekto postriekat, niekto nepostriekavat proti plesni. Niekto nasypat liadok, niekto vobec nehnojit. A najhorsie, ze aj ked sa v nazoroch ludia zhodnu, tak v postupe nie. A naozaj netusim, ako to urobit tak, aby som aspon v lete mala travnik naspat. Aky je teda prosim spravny postup? Vyhrabat suche miesta, postriekat cely travnik trebars a dosiat? Alebo najprv postriekat, potom vyhrabat a potom dosiat? Alebo nerobit nic len postriekat? Alebo nic len pohnojit? Prosim pomozte, dakujem ❤
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim ze tu najdes tiez vela roznych nazorov a teda neviem ci ti to pomoze. Ja by som to asi len vytrhal a nasial novy 🤷‍♂️
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?