Kanadská čučoriedka v kvetináči

Ahojte. Máte prosím vás niekto posadenú čučoriedku v kvetináči? Aký veĺký kvetináč máte? A aký priestor okolo seba potrebuje? Chcem sadiť dve a pôvodne som rozmýšľala, že dám obe do jedného dlhého kvetináča. Ale neviem ako sa rozrastú tak možno lepšie do dvoch samostatných. Stačil by kvetináč cca 40x40 ? Diki.
Odpovedať
Profilova fotka
do jedneho kvetinaca by som ich asi nedavala. sesternica ma posadene na balkoniku v kvetinacoch a dve treba isto mat ved ked chces nejaku urodu. no a myslim ze velkost kvetinaca by mohla stacit.
Odpovedať
Ja ich mam v nadobach na maltu. Vacsie nadoby su 90l, tie cucoriedky mam dva roky. V tych mensich su sadene vlani na jesen. Kazda je inej odrody.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bovary:

Ja ich mam v nadobach na maltu. Vacsie nadoby su …
@bovary tiez mam taku jednu velku nadobu. Muz mi v nej piesok zo stavby priniesol 😀 a presne som rozmyslala ze ju na cucoriedky mozem vyuzit. Len spekulujem a kedze som kupila dve sadenice, ze kupim nejake krajsie kvetinace. Len su strasne drahe tie velke. Este prosim ta davala si do nadoby substrat + piesok+kompost? Tak som citala ze sa ma davat len neviem v akych pomeroch a ci to mam vsetko zmiesat alebo vrstvit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@bovary tiez mam taku jednu velku nadobu. Muz mi …
@wivik ja ich mam v zahrade, tam moc pekne kvetinace nie je treba ale verim ze chces aj aby to dobre vyzeralo. Sadila som ich do substratu pre cucoriedky, zas az taky odbornik na mixovanie substratov nie som. Hnojim takym granulovym hnojivom na cucoriedky. Minuly rok sme sa najedli. Teda kym neprisiel maly sused.. 🙃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bovary:

@wivik ja ich mam v zahrade, tam moc pekne kvetin…
@bovary super. Tiez kupim len ten substrat, snad to bude stacit. Ja ich chcem umiestnit do okrasnej casti zahrady. Este rozmyslam ze okolo nadob posadim okrasne travy aby ich trochu skryli.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

Ahojte. Máte prosím vás niekto posadenú čučoriedk…
@wivik Ja mám zasadených 12 koreňov v maltovníkoch. Maltovníky mám z obi, mám dojem že tieto https://www.obi.sk/stavebne-vedra-a-m... Na dne som spravil veľa dier kvôli odvádzaniu vody. Dal som kyslú rašelinu zmiešanú s trochou piesku. Mal som najprv jeden rok 6 koreňov, jeden mi odišiel tak som dosádzal nový. A potom som dorobil ďalších 6, tam mi tiež jeden chradne, keď som ho vykopal tak sa vôbec nezakorenil, nevime prečo. Ostatním sa darí pekne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@wivik Ja mám zasadených 12 koreňov v maltovníkoc…
@kajo873 wau super to mas vymyslene. My mame tazku ilovitu podu. A tam kde ich chcem dat este nie je pripravene na sadenie. Ale super napad a mozno v buducnosti aj zakopem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@kajo873 wau super to mas vymyslene. My mame tazk…
@wivik Tiež mám takú hnusnú zem a zakopal som to kvôli tomu aby sa neprehrievali korene.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@bovary tiez mam taku jednu velku nadobu. Muz mi …
@wivik a keby ich svojpomocne nejako prerobíš? myslím že by si ich napr. nastriekala farbou a dokreslila nejaké ornametny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majkisper:

@wivik a keby ich svojpomocne nejako prerobíš? my…
@majkisper uz aj nad tym rozmyslam. Nechce sa mi kupovat drahe kvetinace.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@bovary super. Tiez kupim len ten substrat, snad …
@wivik 30 litrov je na jednu rastlinu minimum a aj to bides musiet v horucavach strazit aby raselina nepreschla, lebo sucha raselina carpa vlahu z korenov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kajo873:

@wivik Tiež mám takú hnusnú zem a zakopal som to …
@kajo873 raselina a piesok nie su dbre na dlhodobe pestovanie, lebo sice maju aj kyslu reakciu, aj su dostatocne vzdusne, ale nemaju ziadne humusove zlozky, ktore by poskytli rastlinam plnohodnotnu vyzivu. Treba tam pridat koru z ihlicnanov a aj kompost. Alebo potom dosledne dohnojovat, lebo takto to mas ako hydroponiu, inertny substrat bez zakladnych vyzivovych prvkov
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od zita19:

@kajo873 raselina a piesok nie su dbre na dlhodob…
@zita19 kompost mam len ziadny ihlicnaty strom 🙂. No som zvedava ako sa mi ich podari vypestovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@zita19 kompost mam len ziadny ihlicnaty strom 🙂.…
@wivik vsak bezna mulcovacia kora je kora z ihlicnatych stromov. Ale neexperimentuj s miesanim substratu, kup par mechov substratu pre cucoriedky (alebo rododendrony) a vysad ich do toho.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@wivik vsak bezna mulcovacia kora je kora z ihlic…
@zita19 ok, nechavam si poradit od odbornika 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bovary:

Ja ich mam v nadobach na maltu. Vacsie nadoby su …
@bovary ahoj. Prosim ta mas tie kvetinace na spodku niecim vystlane aby ti z nich neodchadzala zemina cez diery?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?