Čerpadlo do studne

Ahojte, potrebujem pomôcť. Mám čerpadlo na závlažovanie záhrady, na ktoré je napojenú saciu hadicu do studne. Hladina od studne je v hlbke cca 4-5 metrov. Problém je že keď vypnem čerpadlo tak v priebehu par hodín sa mi stratí voda ako z čerpadla tak aj zo sacej hadice. Všetky spoje riadne utesnené, spätná klapka pri koši je v poriadku, tá neprepúšťa. Viete mi pomôcť? Začalo to keď mi čerpadlo spadlo na zem asi z 1 m výšky. Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od krivan_555:

Ahojte, potrebujem pomôcť. Mám čerpadlo na závlaž…
@krivan_555 no tak tá spätná klapka určite nie je v poriadku.. Odporúčam dať normálnu mosadznú spätnú klapku rovno na kôš, ešte pred hadicu. Tú koženú, alebo guličkovú klapku v sacom koši nepovažuj za dostatočný tesniaci prvok.. Tá je skôr vhodná na studňovú ručnú pumpu, ale nie k vodárni, kde je ešte natlakovaná nádoba.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@krivan_555 no tak tá spätná klapka určite nie je…
@zicher áno mám mosadznú Klapku aj kôš. Mám dokonca z každého 2 kusy úplne nové... A únik vody je aj tak
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od krivan_555:

@zicher áno mám mosadznú Klapku aj kôš. Mám dokon…
@krivan_555 tak ti potom uniká voda niekde na spoji, alebo máš prasknutú trubku. Iné vysvetlenie neexistuje
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od krivan_555:

Ahojte, potrebujem pomôcť. Mám čerpadlo na závlaž…
@krivan_555 ""Začalo to keď mi čerpadlo spadlo na zem asi z 1 m výšky."" Tak Ti čerpadlo "prisáva" falošný vzduch... Ja som mal podobný prípad na ručnej pumpe v záhrade, kde pred 2 rokmi len na jeden deň prišiel mráz a "vytvoril" mi mikroprasklinu.. Samozrejme že som mohol ťahať o dušu, výmena koša,klapky nepomohlo, až kým som jedného dńa počul ako mi čerpadlo "nasáva" falošný vzduch.. Viem že ten prípad je iný, ale keď Ti spadlo čerpadlo z 1m, tak hľadaj chybu v čerpadle-v spojoch, potrubí....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od krivan_555:

Ahojte, potrebujem pomôcť. Mám čerpadlo na závlaž…
@krivan_555 ""Začalo to keď mi čerpadlo spadlo na zem asi z 1 m výšky."" Tak Ti čerpadlo "prisáva" falošný vzduch... Ja som mal podobný prípad na ručnej pumpe v záhrade, kde pred 2 rokmi len na jeden deň prišiel mráz a "vytvoril" mi mikroprasklinu.. Samozrejme že som mohol ťahať o dušu, výmena koša,klapky nepomohlo, až kým som jedného dńa počul ako mi čerpadlo "nasáva" falošný vzduch.. Viem že ten prípad je iný, ale keď Ti spadlo čerpadlo z 1m, tak hľadaj chybu v čerpadle-v spojoch, potrubí....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?