Prepis plynu ak predchádzajúci majiteľ nespolupracuje

Ahojte mam otazku, po kupe bytu to je uz niekolko mesiacov co povodny majitel nespolupracuje ohladom prepisu plynu (samozrejme v kupnej zmluve bol k tomuto kroku zaviazany) ale je s nim tazka komunikacii najskor sa vyhovaral ze nema cas a pod.. Moja otazka znie ako postupovat? som uz majitelom bytu a mozem nejako vynutit prepis u SPP s tym, ze by som poziadal on ja? Alebo sa jednoducho bez sucinnosti povodneho majitela nepohnem? dakujem za odpoved
Odpovedať
vsak mas zadarmo plyn, kto by to nechcel? :D
Odpovedať
Profilova fotka
@peter159 ak mozes, skoc za nim osobne a na matrike nechaj overit podpis na "prenosove tlacivo". Druha moznost je vybavit osobne na zak.centre SPP, pani poradi co s tym. Pred 20 rokmi stacilo mat "hlas na telefone", ale dnes to uz asi neprejde... Hlas sice ani nevedel ako sa vola, ani ake ma rodne cislo, ale hodil som to na Alzheimera a vysvetlil, ze babka je mierne vysinuta....neboli problemy, len trebalo mat coverstory.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peter159:

Ahojte mam otazku, po kupe bytu to je uz niekolk…
@peter159 nestaci ist na SPP s kupnou zmluvou a listom vlastnictva? Vsak na papieri je , ze od dna toho a toho som ja vlastnikom nehnutelnosti a ja chcem platit za plyn. Povodny majitel preco by mal davat nejaky suhlas?
Odpovedať
@peter159 Toto máš naštudované? Potrebuješ podpis pôvodného majiteľa, vyzerá to tak, že stačí neoverený. https://www.spp.sk/domacnosti/plyn/pl... Zákaznícka linka 0850 111 363, zakaznickalinka@spp.sk
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?