Odkúpenie časti domu od Slovenskej Republiky

Dobrý deň, chcem sa spýtať na skúsenosť. Mám záujem kúpiť dom, kde okrem vlastníka od ktorého to kupujem 1/8 vlastní Slovenská republika. Ako sa postupuje a je možné tú 1/8 odkúpiť od SK? Akú cenu navrhnúť, za takúto nehnuteľnosť.Teda samozrejme majú predstavu165tis. ( čo je nereálna cena) dom je v zlom technickom stave, treba novú strechu, kúrenie, izolácie, drenáž, zateplenie atď. proste 100ročný vidiecky dom, pozemok 300m2 čiže tiež maličký. Reálne dom má hodnotu cca 100tis, ale nevlastnia ho celý teda za ich čiastku ponúknuť 80tis? Či počkať, kým cenu sami znížia. Ďakujem za rady.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mariminka:

Dobrý deň, chcem sa spýtať na skúsenosť. Mám záuj…
@mariminka 1. Je úplne jedno, čo navrhneš Ty,... oni Ťa vyzvú, aby si urobil súdnoznalecký posudok! 2. Je úplne jedno, aká cena bude v Tvojom poctivom súdnozaleckom posudku. (posudok ale musíš vyhotoviť - i zaplatiť).... 3. Oni Ti určia ich cenu, ktorá bude niekoľkonásobne vyššia oproti Tvojej cene. Ak sa opýtaš, že ako k ich cene dospeli, odpoveďou bude, že na základe interných smerníc. (a tie sú tajné - neverejné) 4. Rovno teraz sa už prihlás na psychiatriu, lebo za tie dlhé roky, čo sa budeš s nádejou venovať odpredaju/kúpe tam určite skončíš... 5. Po rokoch vybavovania, investícií a Tvojich planých nádejí Ti tesne pred podpisom KP zmluvy príde od nich vyjadrenie, že "zamietnuté"... (podľa súčasnej úpravy zákona, vo väčšine prípadov nie je možný odpredaj) .... ale dáš si svoju dávku psychatirckých liekov a prežiješ aj toto...
Odpovedať
akoze za 1/8 chcu 165 tisic ? :D rovno sa popozeraj po niecom inom
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

akoze za 1/8 chcu 165 tisic ? :D rovno sa popozer…
@shadowmilan nie 1/8 je vlastník Slovenská republika. Zbytok chcú predať, terajší vlastníci. Cena 165tis je úplná hlúposť. Reálna cena je 80tis terajší vlastníci a 20tis vyplatiť SR. Len či to bude 20tis, na základe príspevku vyššie. Ďalšia vec, kúpim prerobím a zhodnotím vlastníctvo SR. Ak teda mi to nepredajú. Ako je to s úverom v banke, zoberie takýto dom ako zábezpeku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mariminka:

@shadowmilan nie 1/8 je vlastník Slovenská repub…
@mariminka Prepáč, ale pozemok kúpiš za 30 000€. Neviem ako veľký je ten dom, čo chces kúpiť, ale pri tom, že ešte spomínaš nutné ďalšie výdavky, tak za 120 000€ (+ten pozemok) más uplne nový, novostavbu podľa svojich predstáv o úžitkovej ploche 100-115m². A máš to bez kompromisov a nie niečo, čo bude "nekonečná stavba". Ale ak máš chuť na masochizmus, tak sa veselo naťahuj s podielmi v dome. Inak, ak neuvažuješ o svojpomocnej prerábke, rekonštrukcii, tak vedz, že zohnať firmu na prerábky je oveľa ťažšie (aj finančne), než na novostavbu.
Odpovedať
Profilova fotka
@mariminka prilis vela nastrah, najdi si daco ine. A vysoka pravdepodobnost ze banka neakceptuje vlastnictvo 7/8, ale to staci sa ist spytat alebo kontaktovat hocijakeho fin.poradcu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mariminka:

Dobrý deň, chcem sa spýtať na skúsenosť. Mám záuj…
@mariminka Dobrý deň, nie je to také náročné, ako to na prvý pohľad vyzerá, riešenie je vcelku jednoduché len treba vedieť ako na to, takéto veci som už riešila... dá sa to riešiť iba súdne a to cez zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, ale netreba sa toho báť, obrátte sa na skúseného právnika v tých to veciach, samo to neporiešite:)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@mariminka 1. Je úplne jedno, čo navrhneš Ty,..…
@petersd je to presne ako píšeš ... ale má šťastie, že pozemok nie je v správe SPF , to by čakala len na vyjadrenie možno pol storočie vzhľadom na vraj spisovú "zápchu" ktorá tam je vraj 200 000 spisov momentálne ... :D náš bananistan nemá vo svete obdobu,... ale rovnaké sa deje aj na miestnej úrovni ak chceš odkúpiť niečo od obce atď... úradníci si radi napchajú mestskú kasu peniazmi občanov, ak ich môžu poriadne otriasť ...
Odpovedať
v ramci toho, co vsetko ta caka a ake opletacky s tym budes mat, tak neviem, nie je iny dom - pozemok, ktory by sa ti oplatil kupit viac? takto sa mozes natahovat roky a aj tak nevies, ako to nakoniec dopadne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@petersd je to presne ako píšeš ... ale má šťasti…
@dexter89 ... a teda ak je pozemok vo vlastníctve SR, tak republiku zastupuje kto? S akou inštitúciou jedná ?
Odpovedať
Veď nech sa dohodnu so SR 7/8 vlastníci ked chcu oni predať. čo tým zaťažuju kupujúceho...No ja by som do toho urcite nesla, nekonecný pribeh nielen odkupenia, ale aj rekonštrukcie stareho domu. Ako tu uz pisali. Kupit pozemok a postaviť novostavbu.. Ja osobne by som rekonštruovala dom len v prípade keby so ho zdedila alebo dostala darom teda zadarmo... inak sa to neoplati...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@petersd je to presne ako píšeš ... ale má šťasti…
@dexter89 ubezpečujem Vás že ak je aj tam správa SPF čo sa domu týka, tak SPF s tým nemá nič spoločné....SPF nespravuje stavby....ako som už písala, toto chce skúseného právnika aby to dal na súd, riešila som už takéto veci, takže viem o čom píšem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marrad:

Veď nech sa dohodnu so SR 7/8 vlastníci ked chcu …
@marrad Presne tak! Aj zrekonštruovaná starina, je len starina, o čom Ťa celý život budú presviedčať rôzne technické "príhody", s ktorými sa budeš počas bývania sporadicky stretávať. (a budeš banovať, že si na začiatku nešla radšej do novostavby)
Odpovedať
Článok sa načítava...
V celku by ma ako zaujimalo, co ta k tomu domu tak taha. Dat tolke peniaze za stary osarpany dom, ktory si tak ci tak este raz tolko vypyta do rekonstrukcie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pracovnik_lc:

V celku by ma ako zaujimalo, co ta k tomu domu ta…
@pracovnik_lc poznam pripad, ked jeden stary dom si majitel zrekonstruoval. Vlastne iba zhruba polovicu, kedze iba tu vlastnil. Zvysnu cas vlastnila obec a ani za svet nechcela predat. Chlapik chcel zrekonstruovat aj druhu cast a rozsirit si byvanie ale nie, obec nepredala (teda predali by ale za cenu ako novy dom). Obecna cast teraz chatra, rozpadava sa...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@petersd je to presne ako píšeš ... ale má šťasti…
frantisekcamáme pozemok a pôvodný plán bol stavať pozemkový fond má v správe cestu v ktorej sú prípojky za rok sa nevyjadrili....budeme možno čakať ešte rok, lebo nám dali prerobiť projekt 🤦‍♀️. Takže 2roky, len Slovenský pozemkový fond vyjadrenie k prípojkm. Ďalší rok ostatné a staviame za 3roky od kúpy. Starý dom má prípojky, budeme len rekonštruovať čiže, ohláška a môžeme robiť, za pol roka bývať a neplatiť zbytočne úver a bývanie v nedohľadne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@petersd je to presne ako píšeš ... ale má šťasti…
@dexter89 no len to vysporiadanie, aby sme sa zas nedostali na roky 😞. Takže tak či tak, máme úver a nemáme, kde bývať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mariminka:

@dexter89 no len to vysporiadanie, aby sme sa zas…
@mariminka Písal som hore.... Nechcem byť sarkastický, ale fakt je to na psychiatriu, ak zavčasu nevycúvete...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?