Kúpa bytu s dávnymi stavebnými úpravami ale chýbajú doklady

Dobrý deň, rád by som sa dozvedel aké názory či skúsenosti majú iní v nasledujúcej veci. Zvažujem kúpu bytu, ktorý má nejake tie stavebné úpravy a trochu aj zmenenú dispozíciu. Zmeny tam nie sú žiadne drastické, skôr iba štandardné: - zamúrovanie jednych dverí - pôvodné umakartové jadro nahradené murovanou kúpelňou spojenou s toaletou - posun jednej deliacej priečky. Bytový dom bol kolaudovaný v 1986. Súčasný majiteľ nemá kópiu stavebného povolenia ani iné doklady týkajúce sa týchto úprav, lebo tie realizoval ešte predchádzajúci (nie súčasný) majiteľ nevedmo na základe čoho a nevedmo presne kedy. Myslíte si, že chýbajúce doklady dávnych úprav predstavujú pre mňa ako budúceho majiteľa bytu problém? Myslíte si, že má zmysel (a je nejaka nádej) získať kópie dávnych povolení zo stavebného úradu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od s18:

Dobrý deň, rád by som sa dozvedel aké názory či …
@s18 Pokiaľ dané stavebné úpravy boli robené oficiálne, tak by mali k nemu existovať na stavebnom úrade podklady.. T.j , minimálne by tam malo byť ohlásenie drobnej stavby. Ak stavebné úpravy neboli realizované oficiálne, ale nerealizoval si ich ty, tak nemajú prečo od teba požadovať dané povolenie, alebo ohlásenie stavby. Ak však stavebné úpravy majú dopad na statiku- zásah do nosných múrov obytného domu, tak môže stavebný úrad požadovať od teba ako od majiteľa bytu dať byt do pôvodného stavu. Ak sa však nikto zo susedov na daný stav nebude sťažovať, tak nie je dôvod niečo riešiť. Ideálne by bolo posúdenie úprav statikom a následne podľa jeho vyjadrenia sa zariadiť. Aj posunutá priečka môže byť problém, ak príliš zaťaží nepodloženú časť podlahy, t.j ak sa nachádza na mieste, kde môže dôjsť k prepadu. A samozrejme ide aj o použité materiály, ako priečky, tak aj nosnej podlahy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od s18:

Dobrý deň, rád by som sa dozvedel aké názory či …
@s18 Tak Ty máš paranoju !... Keď máš strach? - nekupuj. Pri všetkej úcte k Tebe, ja by som s takým zákazníkom vôbec nejedal. Neveští to do budúcna nič dobre pre predávajúceho.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?