Dodatocna legalizacia stareho domu s obytnenym podkrovim

Profilova fotka
zdravim. nema niekto nahodou pojem co moze odomna ziadat stavebny urad na dom ktory bol postaveny pred r.76? viem ze tam je uplna amnestia ale to by asi platilo keby som tam nezobytnil podkrovie ci?
Odpovedať
Profilova fotka
Čestne , ale naozaj čestne musíte na obci prehlásiť, že to bolo tak. A aj zobytnili ho .
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jan45:

Čestne , ale naozaj čestne musíte na obci prehlás…
@jan45 ja som prisiel sam na nas stavebny a povedal ze by som to chcel dat do poriadku. samotna stavba bola postavena pred 76. ale podkrovie nie. kedze teraz od 1.4. prebieha amnestia na taketo stavby len by ma zaujimalo ci na to ostatne budem potrebovat dodatocne stavebne povolenie a vsetky nalezitosti k tomu alebo to bude amnestovane komplet ako celok
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od alojz_loloml_orsag:

@jan45 ja som prisiel sam na nas stavebny a poved…
@alojz_loloml_orsag ctím zákony, ale aby stavebný úrad dokázal, kedy bolo podkrovie zobytnené, musel by mať doklady. Ak sa nezmenil vzhľad domu, ťažko niečo dokáže. Rozsah dokumentácie je daný vyhláškou, poolenia od sietí doložíte zmluvami a pokiaľ s tým majú problém dá sa obrátiť na susedný stavebný úrad.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od alojz_loloml_orsag:

zdravim. nema niekto nahodou pojem co moze odomna…
@alojz_loloml_orsag pri zobytnení podkrovia bola zdvihnutá aj strecha? zachovala sa PD pôv. stavby alebo bola nejaká PD na nepovolené zobytnenie podkrovia? Pokiaľ nie, tak som dala vypracovať pasport stavby vrátane statiky a protipožiarnej bezpečnosti stavby. Vykonané stavebné úpravy, ktoré nepodliehali stavebnému povolenie ale iba ohláseniu, nie je potrebné dodatočne povoľovať. Už keď ste priznali, že zobytnenie bolo vykonané po r. 1976, na SÚ by som podala návrh na vydanie kolaudačného rozhodnutia po už vykonaných stavebných úpravách deklarovaných v predloženom pasporte (PD). SÚ Vám vydá kolaudačné rozh. už so zmenou v užívaní časti stavby - podkrovia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?