Ako sa zbaviť švábov?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, moj otec zije v starsom panelaku v jednoizbovom byte. Asi pred troma tyzdnami som u neho objavila svaba, ako v noci prcha pod vanu. Z vane sme dali dole bocny kryt, cele sme to vycistili a vystriekali, aj celu kupelnu, aj sachtu. Zdalo sa ze slo iba o toho jedneho zatulaneho svaba, lebo odtvtedy som ziadneho nevidela, hoci som robila doslova najazdy v noci, rozsvietila a pozerala ci nejakeho nevidim. Nic. Dnes som nasla dalsieho a to za bieleho dna na kuchynskej linke, bol skryty pod riadom. Teraz neviem, ci je ich uz tolko, ze chodia aj cez den ako sa im zachce ( ineho som nevidela), alebo to bola nahoda ( otec par dni predtym upratoval, odtahoval aj kuchynsku linku, tak ho mozno z niekadial vyduril). Kazdopadne ich treba zlikvidovat a ja neviem ako na to...postrek mame, ale byt je plny otcovych haraburd ( podla neho su to samozrejme vsetko potrebne veci :-S ) a neviem si predstavit vsetko zvlast prezriet, presypat :-( tiez neviem, ci mame striekat iba podlahu, alebo vsetko a ako na to...Je to niekto, kto by mi s tym poradil? Som z toho znicena, svaba som nikdy v zivote nemala a dokonca som musela pozriet na nete co to je za hmyz, lebo som ani netusila ako svab vypada...
Odpovedať
@lukas1115i Je to druh švábu. Ale šváby nežijú len v špajzách a pod kuchynskými linkami. Existuje veľa druhov švábov. Ten, čo žije v interiéri, je rus domový. Te, čo je na obrázku je niektorý z exteriérových druhov (možno Švábik) a nemusíš sa báť, že by sa ti nasťahoval do domu, jedine, že by si ho omylom priniesol dnu, alebo pred zimou, keď sa sťahuje do teplejších priestorov. Prečítaj si napr. tento článok, ukľudní ťa to. https://fullprofi.sk/blog/novinky/jes...
Odpovedať
@chrobak7 no je to detsky domcek, to znamena ze tam je velka sanca ze ho niekto donesie omylom dnu, asi kupim preventivne nejaky pasce a postreky.
Odpovedať
@lukas1115i Podľa mňa to je šváb. Je ich viac ako 4500 druhov, pričom každý má trochu iný vzhľad.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?