Ako sa zbavit macacieho zapachu

Dobry den, uz sme zufali, tak skusam, ci je tu niekto medzi Vami, kto sa stretol s problemom ako my. Kupili sme panelovy byt, po ludoch ktori mali v byte macku. Macka mala evidentne svoju miestnost kde zila a nevedela asi pouzivat zachod, lebo sme po prebrati bytu zistili, ze su ocikane steny, az do panelu.. Skusali sme zatial vsetko co sme sa docitali, poradili nam, ale nevieme sa toho smradu zbavit.. Bola u nas aj firma na dezinfekciu, ani to nepomohlo, je to lepsie ale stale ten macaci moc citit… potom nam maliar natrel na steny nejaky pripravok ktory sa dava v krcmach na wc, ze to urcite pomoze, ani to nic.. som z toho zufala…. Nemate niekto s tymto realne skusenosti? Dakujem za pomoc k teme.
Odpovedať
skus omietku z panelu odstranit a nastriekat octom potom omietku dat novu a nevymyslaj problemy
Odpovedať
@vrajmantak ako pisem, je to zazrate az v paneli.. Stierky sme dali prec, aj podlahu, aj linoleum co bolo pod nou… ale stale to tam je strasne citit, neni to ze to citime len my.. ale hocikto kto tam pride, bez toho aby o tom vedel, sa opyta co tu tak smrdi… je to zazrate v tom paneli proste, bohvie kolko to bolo v takomto stave… este skusim o tyzden na to vyliat ocot… myslite ze ked sa to napenetruje, vystierkuje a vymaluje ze to pomoze? Ja sa bojim aby sme to tym len nezakonzervovali.. chcem sa toho smradu zbavit pred malovkou
Odpovedať
@kika_novak ked dáš dole staré stierky-vakovky , vysušiť a niečím napenetrovať, ja som sa sťahoval len po otcovi kde stále fajčil a všetko zoškrabať a nanovo
Odpovedať
@kika_novak a ked ste kupovali byt take ste taky svinsky smrad necitili? Fuj otras.... Neznasam to, neviem si to ani predstavit🙄🙄🙄🙄
Odpovedať
Skúšali ste savo?
Odpovedať
@domix147 hentu miestnost sme popravde poriadne ani nevideli, len pootvorili dvere.. uz vieme preco 😊 Ono bol trosku v tom byte puch, ale zili v nom dochodcovia, ktori boli v byte stale.. tak sme si mysleli ze aj z toho to je… Ja som to brala tak, ze kupujeme byt na kompletnu prerabku, ale toto ma ani vo sne nenapadlo… 😩
Odpovedať
@kika_novak ja by som to mozno este pooblievala savom a nechala vetrat... Ked aj tyzden... A viac krat za sebou vsetko.
Odpovedať
Treba opakovane natrieť hlavne spodnú časť steny neriedeným savom, takisto podlahu. Babka ktorá tam bývala musela tam mať nekastrovaných kocúrov. Čistá bezohľadnosť, chodia aj cudzie zakrmovať, lákať dnu a potom celá chodba bytovky smrdí mačacími štankami a ide to hore do bytov. Alebo v domoch si ich nanosí kde sa nekontrolovateľne množia a týmto babkám je srdečne jedno či niekomu tým znepríjemňujú život, oni necítia nič a vás pošlú na psychiatriu. Osobne by som šiel bývalým majiteľom vykričať ako je tam všetko ošťaté, puch a nevyvetrateľný smrad ako v opičinci, oni o tom veľmi dobre vedia. Narobili bordel, susedom znepríjemňovali život, v kostole robila zo seba svätú a nakoniec nechá celú izbu zašťatú!
Odpovedať
Ozon? Ale az tak, ze bude v miestnosti “hmla“ a nechat dlho posobit (NIC ZIVE TAM NESMIE BYT).
Odpovedať
@kika_novak požičajte si generátor ozónu (cca 20 €/deň). Zlikviduje všetky pachy. Čo viem, často ho používajú ľudia, ktorí kúpia byt/dom po ľuďoch, ktorí fajčili vnútri a pomáha to. Druhým benefitom je, že miestnosť bude aj vydenzifikovaná.
Odpovedať
anebude to dlazka zhnita?
Odpovedať
@kika_novak nepríjemné...skúsila by som ten ocot, ktorý tu niekto odporúčal, ten dosť neutralizuje puchy alebo potom savo proti pliesňam. To by tiež mohlo dezinfikovať a potlačiť pach mačačincov. Proste postriekak tie steny do výšky, do ktorej mačky pravdepodobne striekali na steny...inak toto je hnus, totálne nezvládnuté zvery! By zaslúžili majitelia...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ak by sa skusalo s tym generatorom ozonu, tak myslim, ze pol dna jeho aolikacie v tej miestnosti bude stacit. LEN JE POTREBNE DODRZIAVAT BEZPECNOSTNE OPATRENIA. A este drobnost. Vacsinou tie generatory maju casovy spinac na max. 1 hodinu. Po tej hodinke pockat este hodinku, miestnost vyvetrat a znova ho tam nechat zapnuty. Pocas spusteneho generatora obcas nazriet do miestnosti. Neviem aky silny sa Vam podari zohnat, ale tie silnejsie dokazu v miestnosti s plochou 20m² vytvorit naozaj velke mnozstvo ozonu, co sa da aj pozorovat ako taka az hmla v miestnosti. Treba vyskusat. Na rozne pachy atd je ten ozon naozaj velmi ucinny a vyhoda je v tom, ze posobi aj hlbkovo. Keby ste niekde okolie Cadca, vedel by som pozicat.
Odpovedať
Boze to je des, to ako tam mohol niekto zit s tymi mackami, ked teraz po case to musi byt hrozne, si nechcem predstavit, co to muselo byt predtym.
Odpovedať
Zhrbenej babke z kuchynského stola na hrb skákali, gauče doškrabané, okná a záclony krvavými sopľami zasoplné, v koberci blšie hnidy prežijú aj rok ako vysypaný mak, všade chlpov, nevyvetrateľný smrad a puch a keby ste babke mačky zobrali, tak tam za mesiac zas navláči ďalšie "bábiky"
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca toto je dobrá vec. Kamarát si tak dával čistiť celý byt, zbaví to aj hmyzu, pavúkov, tiež rôznych pachov, len mal by to robiť hlavne človek čo sa tomu rozumie a čo s tým robí, nie hocikto.
Odpovedať
Ozon je citit. Takze ak ho je moc citit, clovek vie, ze ma este vyvetrat. A casom sa tiez rozpada. Relativne rychlo, cca pol hodinku, max do hodiny musi byt rozpadnuty.
Odpovedať
@frantisekca ale je fakt, ze je to velmi dobre na dezinfekciu, aj pocas covidu viem, ze znamy si daval dezinfikovat cely byt tym, lebo ze to zabija kompletne vsetko zive a teda aj kadejake smrady a virusy a kadeco
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?