Tieniaca markiza so senzorom vetra

Ahojte, ma niekto skusenost s markizou so senzorom vetra? Planujem 5x3m. Aku to ma zivotnost? Ine postrehy z praxe? Pripadne odporucit odkial nakupit?
Odpovedať
Ahoj, som vlastnikom kazetovej a neodporucam. Ked trocha fukne stiahne sa to. Neni to proti dazdu. A ked zapada slnko tak tien na stene nie na sedeni
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wheel:

Ahojte, ma niekto skusenost s markizou so senzoro…
@wheel Dobrý deň. Tak ako na trhu existujú rôzne motory, tak ku každému motoru sa párajú príslušné senzory. Senzor vetra zákazníkom odporúčame, najmä ak bývajú v nejakej veternej oblasti, kde hrozí poškodenie markízy vetrom, alebo ak je markíza v nejakej výške. Najradšej pracujeme s motormi Somfy a príslušnými senzormi. Somfy poskytuje na motory a ovládače záruku 5 rokov. Z praxe - predávame ich často a dôležité je správne nastavenie citlivosti senzoru pri montáži, aby sa nesťahovala už pri nejakom menšom vetre. Ak máte markízu s motorom Somfy, príslušný senzor Vám vieme dodať. Senzory sú buď s pripojením do siete alebo s napájaním na batériu. TO znamená, že je toho viac, čo treba zobrať do úvahy a vychádza to z typu motora (WT, RTS, io). Veterný senzor slúži ako ochrana perd poškodením vplyvom silného vetra. Každý výrobca odporúča pri silnom vetre stiahnuť. Senzor dažďa je niečo iné, lebo tam sa rieši, aby sa nepoškodila markíza vplyvom vodnej kapsy, kde sa začne hromadiť voda. Senzor slnka je ďalšia záležitosť. Tam sa dá nastaviť, že keď začnú dopadať slnečné lúče na sklo, môže sa markíza sama vytiahnuť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od abocinm:

Ahoj, som vlastnikom kazetovej a neodporucam. Ked…
@abocinm Tak to kam ti pada tieň asi záleží aj od toho, ako to máš namontované, nie? To nemôžeš predsa hádzať na markízu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od danielitika:

@abocinm Tak to kam ti pada tieň asi záleží aj od…
@danielitika namontovane to mam priamo nad terasou kde je stvol, avsak ak je nizke slnko tien ide mimo. Jedine co by pomohla dlhsia markiza moja ma 3m. Radsej pergolu s pevnoubstrexhou a screenovymi roletami.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od abocinm:

@danielitika namontovane to mam priamo nad teraso…
@abocinm V tomto pripade zalezi ale uz asi aj od toho, aky mas rozpocet stanoveny. Lebo je dost rozdiel, ci budes davat novu markizu alebo rovno pergolu s roletami.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?