Prestresenie na terasu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať idem stavať dom s terasou rozmer 7x4 a zaujímalo by ma či by bolo lepšie ju prestrešiť spolu zo strechou domu alebo samostatne dať pergolu.
Odpovedať
Profilova fotka
@petulo23 a) je správne
Odpovedať
@petulo23 spolu zo strechou to nemôže ísť na južnú stranu ak bude nepriesvitná krytina nebude ti svieť slnko do miestnosti a budeš tam mať stále tmu,lepšie je na západnú nebude prehrievať miestnosť v lete , v zime tam už nesvieti, alebo terasu pri stene kde nemá sklon strecha? tam ju urobíš samostatne a tiež ostatné steny prekryť i s otváracími zásuvnými,alebo skladacími oknami, vtedy ju môžeš využívať celoročne za akéhokoľvek počasia, vietor ,dážd je nie príjemný k sedeniu
Odpovedať
Profilova fotka
@petulo23 strechou
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu " spolu zo strechou to nemôže ísť na južnú stranu"...zovšeobecňujúce NEPRAVDIVÉ tvrdenie.
Odpovedať
@eagleowl daj si a uvidíš , chod pozrieť k takému čo to tak má, mám jedného suseda blízo cez deň musí svietiť ,presah strechy je dobrý ak má do pol metra ale nie 2-3 m,
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu mám...spravil by som znovu. Ako som povedal...zovšeobecňujúce NEPRAVDIVÉ tvrdenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu "presah strechy je dobrý ak má do pol metra".....nepravdivé zovšeobecňujúce tvrdenie.....veľkosť presahu má korešpondovať s výškou okna a vzdialenosťou hornej hrany okna od strechy......
Odpovedať
@eagleowl máš priesvitnú krytinu?alebo ako je umiestnené okno akú má plochu je na celú stenu až po spodok?ako vysoko je presah od okna a vzdialenosť od steny, predbehol si
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu nemám priesvitnú krytinu....(okrem iného je to ekonomická samovražda). 1) na terase nemusí byť vôbec okno, zato tam zvyknú byť dvere 🙂 2) ak tam okno je, stačí ho spraviť väčšie Tak že nie je pravda: "spolu zo strechou to nemôže ísť na južnú stranu"
Odpovedať
@eagleowl našiel som u daľšieho suseda na južnú upravil sklon strechy je podstatne menší a južná strecha kratšia ako severná a terasa na celú južnú stranu asi 12m, širokú 3m a plno rôznych okien i na terase takže má vlastne dvoje okien a všetko uzavreté s možnosťou rôzneho otvárania
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu a z toho vyplýva čo ?
Odpovedať
@eagleowl každý môže urobiť ako mu vyhovuje ja ju nemám ,lebo je strmá strecha a nešlo by ju mať prekrytú niekedy také domy nestavali a ja som ho zdedil ,ale plno rôznych posedov okolo domu,severné ,južné, otvorené, prekryté jeden ako altánok s krbom na opekanie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@duzu že môže každý urobiť ako mu vyhovuje to nepochybne všetci chápu.... a dúfam že aj to že južná strana je na terasu ako súčasť domu OK ak sa dodržia logické zásady.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?