Ovládanie žalúzií mobilnou appkou BEZ Somfy Tahoma

Ahojte, neviete, či robí niekto žalúzie s motorom riadeným cez appku aby sa nemusel použiť ekosystém Somfy? Vyhovuje mi Tuya keďže je to univerzálnejšie riešenie a ceny produktov dostupnejšie ako Somfy. Predpokladam, že Somfy motor nesparujem s Tahomou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterzsk:

Ahojte, neviete, či robí niekto žalúzie s motoro…
@peterzsk somfy motor je priamo TaHoma takže párovanie je bez problémov, avšak ak chces používať niečo iné tak treba motory klasické ktoré sú ovládané spinanim fázy hore a spinanim fázy dole. Následne sa ovládací modul dá montovať pod tlačítko alebo proste do krabice v stene. Prípadne ak je to somfy iO tak existuje ich modul Izymo ktorý prerobí tieto žalúzie na klasické ovládanie spinanim pre každý smer. Ide ale o to čo potrebuješ :) na začiatku píšeš že nechceš somfy ekosystem a v závere chces parovat s TaHoma čo je somfy tak nie celkom rozumiem.
Odpovedať
ahoj. my mame somfy (je to Tahoma) a funguje to normalne na appku aj na dialkovy ovladac. (nemame vypinace na stene)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@peterzsk somfy motor je priamo TaHoma takže páro…
@neutrino jaaj pardon, ano to nedava zmysel. Spravne som mal napisat "Predpokladam, že Somfy motor (ktory dava vacsina friem) nesparujem s Tuya appkou."
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterzsk:

@neutrino jaaj pardon, ano to nedava zmysel. Spra…
@peterzsk tak buď sú iO moduly (akože inteligentné) alebo sú klasické (tie sa parovat nedajú lebo nemajú žiaden vysielač / prijímač - proste fungujú na zopnutie smer hore a zopnutie smer dole). Ja mám Smart Home v celom dome a mám úplne klasické motory (somfy). To ale nie je párovanie potrebuje to nejaký modul ktorý ten motor ovláda. Čo sa týka iO motorov tie fungujú len s TaHoma. Dajú sa však "prerobiť na klasické ovládanie" cez Somfy Izymo Transmitter. https://www.conrad.sk/sk/p/somfy-1822... Niektorí výrobcovia majú integráciu TaHoma do svojho prostredia napríklad FIBARO ale vtedy treba obe riadiace jednotky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@peterzsk tak buď sú iO moduly (akože inteligentn…
@neutrino OK takze iO motory robi len Somfy? Som sa prave pytal ci existuje nejaka firma ktora dava iO motory inych vyrobcov nez Somfy. Este som trochu zmateny z toho ze mas klasicke motory (nie iO) ale mas smart v celom dome. Mal som zato ze smart sa spaja len s iO motormi. Ja nemam ziadny vypinac na stene takze si chcem ovladat zaluzie cez appku + k tomu pre istotu 1ks dialkove (v pripade ze vypadne internet) a moja otazka je ci musim pouzit iba iO motory + Tahoma alebo aj iny ekosystem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterzsk:

@neutrino OK takze iO motory robi len Somfy? Som …
@peterzsk no mám Smart lebo mám tzv. zaluziovy aktor ktorý špina fázu hore a dole takže kvázi je tam relé na smer hore a dole (kvázi vypínač). Sú aj iné motory a žalúzie čo majú napr technológia EnOcean a taký loxone systém má v sebe možnosti priamej integrácie. Alebo ako som už písal keď chcete Smart s iO motorom tak buď: 1. Izymo Transmitter s ľubovoľným Smart systémom a modulom pre ovládanie motora (hore/dole) 2. Priama integrácia TaHoma zariadení do nejakého Smart systému napr FIBARO (možno aj iné ale s tým nemám skúsenosti) Samotný návrh je už ale na konkrétnej nehnuteľnosti podmienkach a požiadavkách. Osobne ja preferujem normálne motory s ovládaním cez Smart systém (ľubovoľný) ako tieto iO resp. iné inteligentné. Človek je tam limitovaný. Tlačítko na stene nie je potrebné môžete mať mobil resp. hlasové ovládanie, alebo iné Smart ovládače. Alebo potom čistá TaHoma, oni majú tiež kompletné smart riešenie ale veeelmi uzavrete
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od neutrino:

@peterzsk no mám Smart lebo mám tzv. zaluziovy ak…
@neutrino Ok super, dakujem za vsetky info. Podstatne je ze tam viem dat Izimo Transmitter ktory nebude limitovany len na Tahomu. Presne ako pises tak aj ja preferujem normalne motory s ovladanim cez Smart system (lubovolny).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterzsk:

@neutrino Ok super, dakujem za vsetky info. Podst…
@peterzsk tak tam nedaj motory iO a pouzi napr. Loxone zaluziovy aktor, alebo FIBARO roller shutter, alebo TapHome 4UI2DO. Izymo Transmitter je fajn len zvyšuje náklady a ak chces ovládať tlačidlom a mobilom tak aký má benefit iO motor. Sú s tým len komplikácie pri realizácii Smart a zvýši to náklady (1ks toho modulu je okolo 60€) a hlavne k nemu potrebuješ aj ten aktor čo som písal hore. Ten pošle komand nie na žalúziu ale na tento transmitter a až ten na žalúziu. Drahé a zbytočne komplikované riešenie pre niekoho kto chce tlačidlo a mobil. Ták potom nechápem čo vám ten iO motor prinesie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od peterzsk:

@neutrino OK takze iO motory robi len Somfy? Som …
@peterzsk su aj pohony Elero. Dokonca su tichsie ako somfy a maju dve rychlosti. Ovladanie cez yubii home od fibara
Odpovedať
A čo je zlé na obyčajnom motore a napríklad: https://a.aliexpress.com/_EIB8dah A ak by k tomu trebalo aj RF ovládanie, tak tie sú o nejaké 3€ drahšie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?