Upevnenie pergoly na fasadu domu

Zdravim, chcel by som poprosit o radu ako je vhodne pripevnit pergolu o fasadu domu. Dom je zatepleny 15cm polystyrenom a nosny hranol ma dlzku 6 metrov. pod zateplenim je betonovy veniec.Hlbka pergoly je iba 1.2 metra, a bude ukotvena na betonovych patkach, pokryta lexanom. cize nejde o az tak tazku stavbu. Ak by som pouzil zavitove tyce, nebol by prilis velky tlak na polystyren? dakujem za kazdu radu
Odpovedať
Za hranol ,ktorý bude na polystyréne dajte ešte jeden (hrubý ako je zateplenie) ktorý navrtáte do venca pomocou chemickej kotvy a zavitových tyčí ,ktoré budú take dlhé že vám chytia obidve hranoly...jedná z možnosti ;)
Odpovedať
Bol by a navyše tepelný most. Preto sa dávajú nosné hranoly ešte pred zateplením. Dá sa to riešiť stojkami pod ten hranol na jeho krajoch, vtedy tlak bude vedený na ne a nebude tam páka tyče na EPS
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od terry25:

Bol by a navyše tepelný most. Preto sa dávajú nos…
@terry25 a keď dáte hranol pred zateplením nebude tam tepelný most? 😁
Odpovedať
.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od samkiis:

@terry25 a keď dáte hranol pred zateplením nebude…
@samkiis nie, teda nie taký. Napr hranol 10 cm bude prikrytý v 20 cm EPS ďalšími 10 cm. A aj jeho zavitovka bude teda schovaná pod EPS. Krokvy pôjdu cez EPS a
Odpovedať
https://www.propasiv.cz/vrtani-do-zat...
Odpovedať
Zatial hladam napady na riesenie bez stojky a do zateplenia sa bojim rezat. ale rozumiem ze asi hladam nemozne :/ . takze asi vymysliet tie stojky bude treba
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jakub_re:

Zatial hladam napady na riesenie bez stojky a do …
@jakub_re tie stojky sú skvelé ak sa rozhodneš časť terasy zaskliť. Alebo ináč zakryť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?