Tienenie na terasu

Profilova fotka
Dobry den. Rada by som Vas poprosila o nazor/radu ake tienenie by ste navrhli pre koniec nasej terasy.. nakolko sused ma svoju terasu otocenu presne k nam. Rozmyslala som nad oknom, ale výstup na povalu nam tam okno nedovoli nakolko nevedia uchytit rám okna. Roleta, zaves kvoli poveternostným podmienkam ako je vietor, tiez neprichadzaju do uvahy. Premyslala som nad lamelovymi panelmi, ale manzel ma obavu akoby to uchytili do zateplenia. Ďakujem za každú radu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hellllllka:

Dobry den. Rada by som Vas poprosila o nazor/radu…
@hellllllka Nejaky vysoky ker ku plotu :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od wheel:

@hellllllka Nejaky vysoky ker ku plotu :)
@wheel mno ano... Tuje sme zasadili.. ale to potrva pokial narastu.. ja potrebujem riesenie hned a zaraz 🤭
Odpovedať
Profilova fotka
ved tam mate vysoky murovany plot, aj tak vam vidi?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marfushik:

ved tam mate vysoky murovany plot, aj tak vam vid…
@marfushik no ano.. mame vysoku terasu.. styri schody nanu.. a oni to maju ako zimnú zahradu.. a vidíme navzájom na seba. Ten plot je fajn Ked sme dole na pozemku,nie na terase..
Odpovedať
Profilova fotka
ak sa neda/nechcete nic montovat, tak nejake popinave rastliny? v zime listy opadaju a aspon neuberie svetla v dome, alebo vysoky kvetinac a donho nejaka vysoka trava napr.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marfushik:

ak sa neda/nechcete nic montovat, tak nejake popi…
@marfushik mame tam dost veterno,zato sa bojim daco namontovat,aby to ten vietor nevytrhol..ale dnes pride pan co robi slnolamy a uvidím..tiez som premyslala ,ze kúpime nejake vysoke tuje a dame do velkych kvetinacov a na terasu do toho vyklenku..ako krajnu možnosť. Alebo vymurovat stenu,ale sa bojim tiena potom v izbe.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hellllllka:

@marfushik mame tam dost veterno,zato sa bojim da…
@hellllllka Tuje kúpiš aj 2m, ba aj vyššie sa predávajú...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hellllllka:

@marfushik no ano.. mame vysoku terasu.. styri sc…
@hellllllka Zasad si ozdobnu travu - miscanthus giganteus. Vyrastie hned prvy rok na 2 metre, potom na jar ju zrezes na 10-15cm a na leto ju budes mat opat 2+ metre. Ja som si tak tiez odtienila terasu od susedov. :) Teraz som ju ostrihala k zemi, ale to nevadi, pretoze na terase sme teraz aj tak malicko a na leto nas skryje. Predtym tam boli tuje a tie sme dali prec a minuly rok som sadila koncom maja ten miscanthus - na dva metre vyrastol do jula. A tento rok bude este hustejsi a este vyssi. Mne pridu ozdobne travy na taketo tienene idealne. A este vo vetre krasne "sumia". :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hellllllka:

@marfushik mame tam dost veterno,zato sa bojim da…
@hellllllka 12.05. - stale tuje 31.05. - uz miscanthy (kupovala som myslim tie 40-50cm) 29.08. - zakryty plot, aj vyhlad, ktory nam sused urobil.. velke boli uz skor, ale nenasla som inu foto.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hellllllka:

Dobry den. Rada by som Vas poprosila o nazor/radu…
@hellllllka Pripadne pozri ine vysoky travy, je ich vela druhov a urcite najdete nieco, co vam tam bude sediet a bude sa im aj darit. Ozdobnice (miscanty) byvaju vysokanske, napr. aj: - Ozdobnica čínská Gracillimus, Miscanthus sinensis - ~2m - Ozdobnica čínská Malepartus, Miscanthus sinensis - ~2m
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@hellllllka Pripadne pozri ine vysoky travy, je i…
@eugenie super.. dakujem za radu... ☺️ Viem si to predstaviť viac ako tuje na terase...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@hellllllka Pripadne pozri ine vysoky travy, je i…
@eugenie Nie je to nejaké náročné? Nevyžaduje to nejakú extera starostlivosť? U mňa sú ideálne také rastliny, čo si žijú vlastným životom a nevyžaujú moc pozornosti.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od silvia_peterr:

@eugenie Nie je to nejaké náročné? Nevyžaduje to …
@silvia_peterr Vobec ziadnu starostlivost netreba. Na jesen/zimu to niekto zviaze, niekto nie (odporucam zvazovat len tam, kde vela fuka, pripadne moze vela snezit). A na jar sa to ostriha cca 15 cm od zeme a to je jedina realna starostlivost. :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@silvia_peterr Vobec ziadnu starostlivost netreba…
@eugenie za ten rok to narastie do akej vysky potom? to strihanie sa robi kazdorocne? otazky ako primitiv, ale radsej sa opytam vopred, nech sa viem zariadit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od todo2:

@eugenie za ten rok to narastie do akej vysky pot…
@todo2 Oficialne sa hovori, ze vedia narast az na 3m. Na taku vysku vyrastu kazdy rok v priebehu par mesiacov - kazdu jar sa ostrihaju na 15-20cm a za par mesiacov maju 2-3m. Nam za prvy rok narastli na 2m. Dufam, ze tento rok budu mat aspon 2.5 - potrebujeme uplne zakryt susedove osekane tuje. Starostlivost cez rok nie je ziadna (len polievanie kratko po vysadbe), ziadne hnojenie, vycesavanie (su travy, ktore sa cesu :D), len kazdu jar (cca marec) treba rastlinky uplne ostrihat. Nase teraz vyzeraju takto.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od todo2:

@eugenie za ten rok to narastie do akej vysky pot…
@todo2 Tych vysokych ozdobnych trav je velmi vela. Konkretne tato ozdobnica cinska miscanthus giganteus je najvyssia a najmohutnejsia. Ak niekto potrebuje travu mensieho vzrastu, su rozne ine, ktore dorastaju "len" do 1.5 - 2m. Tato moze byt pre niekoho az prilis vysoka. 😅
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?