Brúsny papier

Zakúpil som univerzálnu sadu brúsnych papierov do žirafy (brúska na sadrokartón). Brúsne papiere majú rovnakú drnosť, ale líšia sa farbou a možno jemne zložením. V zadu majú označenú len drsnosť, povedzme 80, ale žiadne info. o zložení prípadne na aký typ povrchu je určený. Potrebujem jemne brúsiť betón. Aky je rozdiel medzi hnedým a bielym brúsnym papierom ? Sú nato nejaké všeobecné pravidlá ?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od purplesticks:

Zakúpil som univerzálnu sadu brúsnych papierov do…
@purplesticks HUSTOTA BRUSIVA Pri výbere brúsneho papiera si všímame aj druh posypu. Vyjadruje hustotu, s ktorou je brúsne zrno nanesené na podložku. Rozlišujeme tri druhy: Hustý posyp - podložka je naplno obsadená brúsnym zrnom (vhodné na obrábanie kovov) Polootvorený posyp - podložka je obsadená brúsnym zrnom na 70 až 80% (vhodné pri obrábaní tvrdého dreva, ako je dub a buk) Otvorený posyp - podložka je obsadená na 50% (vhodné na mäkké dreviny bohaté na živicu a pri odstraňovaní starých náterov) Červené – brúsne papiere s dlhou životnosťou vhodné na brúsenie dreva, farebných kovov, plastov, kovu alebo kameňa. Tieto papiere sú štandardne dodávané perforované alebo neperforované v širokej škále zrnitostí, veľkostí a balení. Biele – brúsne papiere s dlhou životnosťou vhodné na brúsenie dreva, farebných kovov, plastov, kovu alebo kameňa. Tieto brúsne papiere sú ideálne na konečnú úpravu materiálov – brúsenie farieb a lakov. Brúsne papiere sú štandardne dodávané perforované alebo neperforované v širokej škále zrnitostí, veľkostí a balení.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@purplesticks HUSTOTA BRUSIVA Pri výbere brúsneho…
@yuri66 ...a teraz vážne 😁Ktorý je teda vhodnejší na brúsenie betónu ? Hnedý alebo biely ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od purplesticks:

Zakúpil som univerzálnu sadu brúsnych papierov do…
@purplesticks neviem si predstaviť čo znamená jemne prebrusit betón, a množstvo brusnych papierov. Absolútne nie sú vhodné na takýto typ prác. Na jemné prebrusenie sú brúsky s konickými hrncami. Len neviem či chcete zdrsnit povrch, alebo zjemniť. O aký betón sa jedná.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dan8181:

@purplesticks neviem si predstaviť čo znamená jem…
@dan8181 Idem brúsiť filigrány. (vibrovaný betónový strop - prefabrikát ) Už som strop raz brúsil, ide to krásne. Len som mal ten mriežkovaný kotúč, ktorý sa používa na sadrokartón. Teraz chcem použiť drsnosť 80. Otázka je biely alebo hnedý brúsny papier ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yuri66:

@purplesticks HUSTOTA BRUSIVA Pri výbere brúsneho…
@yuri66 Mohol si si dať väčšiu námahu s naštudovaním problematiky ohľadom brusív a brusných papierov a nie rozdávať rozumy spôsobom Ctrl C - Ctrl V z prevej bežnej (komerčnej) stránky, na akú si natrafil. Takto si aj Ty posunul ďalej nepresné informácie a bludy. https://carodreva.sk/starostlivost/se...
Odpovedať
Mám modrý brúsny papier jednoznačne je najtvrdší... ono akurát sa ťažko dá zohnať v komerčných obchodoch ani nie ja si ho dávam robiť na zákazku....
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@yuri66 Mohol si si dať väčšiu námahu s naštudova…
@petersd Hňupe šak to iste je aj v tvojom odkaze
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterbabinsky:

Mám modrý brúsny papier jednoznačne je najtvrdší.…
@peterbabinsky Ktorý je teda vhodnejší na brúsenie betónu ? Hnedý alebo biely ? Na fotke sú rovnaké drsnosti 180.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterbabinsky:

Mám modrý brúsny papier jednoznačne je najtvrdší.…
@yuri66 Nastav si zrkadlo a nadávaj sam sebe!.... To som len priložil odkaz, z ktorého si sa Ty robil premúdrelym. No so svojou mentalnou výbavou si nedokázal pochopiť ani to. Vôbec by som nebol na Teba reagoval, lebo každý má nejaký svoj názor, ale prevzal a popísal si takmer bulvárne veci, a niekto to môže vnímať ako všeobecne platnú normu. @peterbabinsky Mám zato, že vôbec nie je medzi výrobcami nejaký všeobecný úzus vo farebnom označovaní brusných papierov. Ten nie je ani u iných brusív, napr. karborundov, kremičitanov, diamantov, a pod.... Už keď si spomenul modrú farbu, tak aj doma v dielni nájdem rovnaké (modré) papiere, ktoré sú v rôznych zrnitostiach. Mám od 480 - 40. Ešte keď som vo veľkom objednával brusné materály, tak toto som riešil s obchoďakmi firiem a presne toto mi vraveli tiež. A tak som mal napr. diamantové nástrojové brusné taniere aj hnedé, aj zelené, aj modré, sivé,... alebo hrncové kotúče do stacionárnych brúsok napr. aj biely, aj bordové, aj sivé,...... A farba vôbec neodražala kvalitu, alebo typ nástroja.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@yuri66 Nastav si zrkadlo a nadávaj sam sebe!....…
@petersd Tak to hňupe určite nebolo z toho odkazu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od purplesticks:

@dan8181 Idem brúsiť filigrány. (vibrovaný betóno…
@purplesticks tak potom keď si to už robil asi máš väčšie skúsenosti ako všetci čo ti tu radia. Miriežkový kotúč môžeš použiť/ kúpiť aj v zrnitosti 80. A nepredpokladám že zničiš len jeden kotúč. Kúp si jeden aj druhý na skúšku -bavíme sa tu o investicii 1,5-2€ /kus. A farba záleží aj od výrobcu brúsky (odsavacich dier pre daný brúsny stroj žirafu) a následnom farebnom prevedení.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od purplesticks:

@peterbabinsky Ktorý je teda vhodnejší na brúseni…
@purplesticks Čo konkrétne Ti bránilo papiere jednoducho vyskúšať a vybrať si ten s lepším výsledkom?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@purplesticks Čo konkrétne Ti bránilo papiere jed…
@kejsix urobím to tak ako hovoríš. Vyskúšam a napíšem svoje skúsenosti, nakoľko žiadna z vyššie uvedených odpovedí nie je nápomocná.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?