Uskladneny bicykel

chcela by som sa spytat na mozne riesenie situacie. Na chodbe mame 3 byty. K mojmu bytu vedie uzka chodba (uz sa tam iny byt okrem mojho nenachadza). Na tejto chodbe si sused z vedlajsieho bytu uskladnil bicykel (podotykam ze odkedy tu byvam ten bicykel sa nepohol z miesta ma prazde gumy je spinavy a zapraseny) Uz sme ho vyzvali na odpratanie a povedal ze to spravi no zatial sa tak nestalo. Pisala som aj spravcovi ze mi to tam zavadzia lebo ta chodba ma potom prechod asi 80 cm. Spravca ani poziarny technik v dome mi na to ani len neodpisali. A tak isto tu bola poziarna kontrola a vytkli mu len skrinu co mal pred dverami ktoru si tam vylozil a zuzil to asi na 40 cm ze som sa musela do bytu pretlacat cez haraburdy. Samozrejme viac krat ked sme klopali neotvaral a ked sme nechali odkaz bolo to ignorovane. Mate nejake napady? Sused ma aj balkon aj pivnicu ale proste haraburdy skladuje v chodbe veducej k mojmu bytu a uz mam toho fakt dost. dakujem
Odpovedať
@m_alina chvilu pockat potom odstranit.
Odpovedať
Opri mu ho o stenu pri jeho dverach a do tej chodby k dverám k tvojmu bytu osaď zamykaciu mrežu. Videl som také v chodbách k bytom v panelákoch v Petržalke. Bežná vec.
Odpovedať
presun bicykel inam a vec vybavena.
Odpovedať
No asi by som sa na to vykaslal a premiestnil mu ich niekam, kde nebudu tak zavadzat. Tak je to tazko, ako nie je s tym nejak co spravit, ak by tak by to mal riesit spravca bytu. Je otazne, ci je najomca, alebo mu ten byt proste patri
Odpovedať
v momente by ho mal pred panelakom oprety.. a bolo by po probleme
Odpovedať
to sa ho boja-zabera spolocny priestor-nenapadneho treba rozobrat a je to
Odpovedať
Premiestni ho inde, niekde do suterénu do spoločných priestorov, za schody... I keď tá 80cm chodba je v podstate súčasť spoločných priestorov, ktoré patria rovnako vám ako ostatným dvom bytom, aj napriek tomu, že sa nachádza pri vašom byte. Bolo by to také blbé, keď si svoj bicykel dá het a vy si tam potom náhodou napracete vaše veci...
Odpovedať
Ak by mi to zavadzalo a nereagoval by, oprela by som mu ho o dvere 2-3x tak zeby mu vpadol do bytu ked otvori dvere. Pochopil by rychlo. To vsak predpoklada ze jeho miesto si nezaberiete vy,lebo to nie je vase, ale vsetkych.
Odpovedať
@ralf364 nechcem si tam napratat svoje veci chcem normálne prechadzat k svojmu bytu berem to tak ze je to v pripade nudze moja unikova cesta
Odpovedať
@eeffka nikde nepisem ze si to miesto chcem zabrat ako som uz uviedla v komentare vyssie berem to ako moju unikovu cestu ktoru mi zapratava haraburdami
Odpovedať
@m_alina tak potom.... opri mu to o dvere nech ho to prizabije ked otvori
Odpovedať
@mambo11 ten byt ma kupeny. len zial spravca vobec nereaguje. Ani poziarny technik pisala som im uz dva krat nech spravia poriadok. On si von vyklada aj smradlave odpadky minule mi vyhodil do chodby k bytu skrinu ze som nevedela prejst vobec. proste taky clovek egoisticky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@m_alina Takyto ludia by nemali v bytovkach byvat, lebo to len patalia. Si mysli, ze spolocne priestory, ze moze tam cokolvek dat. Bicykel by som mu o dvere oprela, nech sa spamata. Nechodila by som okolo neho len tak, ze pockam kym si to sam odprace. Ked to budes takto nechavat tak tam bude nafurt.
Odpovedať
@ifik5 tak ani mat takeho cloveka za suseda by asi nebolo bohvie co. taki by mali byvat niekde na samote a tam by si mohli robit co chcu, edze suseda by siroko daleko nemali
Odpovedať
Profilova fotka
@m_alina nafotit a dat na bazos "za odvoz"
Odpovedať
Profilova fotka
Čo tam vyloží, to mu dať rovno pred dvere. On sa zbadá, keď mu to budeš robiť pravidelne.
Odpovedať
@matusko48 heh zahatat mu dvere. A mozno by to pomohlo, vsetko mu tam naukladat, aby ich ani len tak neotvoril
Odpovedať
@ujam no a vsak coze, tak nech si to ma tam pri sebe a nech to jemu zavadzia a nie mne.
Odpovedať
To je tak keď nie je spoľah ani na pivnice, že si to človek tam nechce ani dať. Jedine no na také miesto, kde nebude zavadzať 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Neviem, ako často a na aké účely bicykel využívate, ale napr. mne sa veľmi osvedčil aj z hľadiska uskladnenia skladací bicykel, je super skladný aj v byte, dá sa super zložiť a aj v aute ho viem bez problémov prepraviť. Ale teda využívam ho skôr príležitostne, na kratšie trasy.
Odpovedať
a nevedomost a guras je kde,? popilit a po kuse odniest do komunalneho odpadu
Odpovedať
osobne by som mu ho presunula pred jeho byt. ako milujem takychto ludi, ktorym je jedno, ci to niekomu inemu zavadzia alebo nie hlavne, ze pred svojim bytom maju miesto a poriadok
Odpovedať
@ti2mea Tak to by zase niekto mohol brať ako narábanie s cudzím majetkom 😄 Ľudia sú fakt všelijakí. Ale áno, príde mi to ako najrozumneješie riešenie, keď už ani slušná komunikácia nepomáha, tak potom už ozaj neviem ako inak takúto situáciu vyriešiť.
Odpovedať
@mackatakaczova a tak to by bolo ale na preskačku, či nakladáš s cudzím majetkom, alebo ho odkladáš tam kde nemáš. Malo by to asi tú istú váhu
Odpovedať
@vrajmantak podobne by som to riešil, tiež sme mali kedysi suseda, ktorý naprieky robil, večne, bol nejaký problém, že zhŕňal vecí a doplácali sme na to všetci v bytovke, ešteže už sme sa z tade odsťahovali, lebo to ozaj keď ťa chce pán boh potrestať dá ti takého suseda.
Odpovedať
no ja to stale hovorim, nie je proste nad to mat dobrych susedov. viem, ze clovek si ich jednoducho nevyberie, ale ked sa postasti, tak nie je nic lepsie. to je taka vzacnost v dnesnej dobe by som povedala. byvat vedla niekoho, kto ti vie podat pomocnu ruku, ked treba. a riesit taketo veci? za trest.
Odpovedať
Profilova fotka
@lennaa viem presne, o com hovoris. Zazil som si aj dobrych aj zlych susedov, kadejakych, takych, co sa starali do totalne vsetkeho aj takych, co som ani nevedel, ze tam niekto byva. Skoda, ze je to fakt o velkej miere o tom, ako natrafis, susedov si nevychovas 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?