Ako vnímate hluk zo Slovakia Ring pretekárskeho okruhu?

Ako vnímajú hluk z pretekárskeho okruhu Slovakia Ring obyvatelia okolitých obcí?
Odpovedať
Profilova fotka
12 km a je to pocut ale to uz aj dialnicu no nic strasne. Ti co su blizsie to vnimaju iste inak.
Odpovedať
8 km je to počuť, ale nič strašné. A niekedy večer, keď je už tichúčko, je počuť zarevať leva😜
Odpovedať
@alexnetatmo uplne v pohode, barskedy sa az po pol dni v zahrade uvedomim, ze sa tam jazdi (vzdusnou ciarou asi 5 km) ako pisala @kyselinocka pocut aj rucat levy z Malkia parku ale to je tiez v pohode.
Odpovedať
Osem, či dokonca dvanásť kilometrov vzdušnou čiarou?! To som nečakal...
Odpovedať
@alexnetatmo je to rovina, pri spravnom vetre nic vynimocne. Zalezi co si pod tym predstavujes. Urcite nie nejaky velky obtazujuci hluk, iba proste pocujes ze niekde v dialke sa preteka.
Odpovedať
Profilova fotka
ono si clovek postupom casu zvykne a ked sa vezme, ze v noci sa nejazdi, tak to si myslim, ze je hlavnejsie. kamoska byva asi 10km odtial a niekedy sa skor stane, ze je pocut tie levy, ako ti eauta
Odpovedať
u nas ani nepotrebujeme mat takyto okruh stacia za kopcom zakruty a kazdy vecer hlavne cez leto tam chodili nejake taketo auta jazdit, takze cez leto sme mali noci v celku krusne
Odpovedať
Ja bývam cca 8km odtiaľ a počuť to je ale fakt len keď som vonku a veľmi sa sústredím na to, inak skoro vôbec.
Odpovedať
Profilova fotka
isto to pocut je, ale nebude to nic strasne. to by potom ludia nebyvali ani hned pri hlavnych cestach, ked tam den noc jazdia auta a kamiony.
Odpovedať
hej, clovek si zvykne na vsetko sa hovori :-D ale tak su aj horsie veci podla mna, toto sa zase tak casto nedeje, aby sa to nedalo prezit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaroonkel:

hej, clovek si zvykne na vsetko sa hovori :-D ale…
@jaroonkel pocas sezony je na slovakia ringu akcia takmer kazdy den, vid https://slovakiaring.sk/sk/kalendar/s... samozrejme nie kazda spravi rovnaky hluk ale je tam toho dost. Plus kazdy vnimame hluk inak, ale ja osobne by som v okruhu 10km od niecoho takeho byvat nechcel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od alexnetatmo:

Ako vnímajú hluk z pretekárskeho okruhu Slovakia …
@alexnetatmo keď si celý život býval medzi vlkmi tak budeš z toho na prášky Ale pokiaľ si dušou pretekár tak budeš celý deň nadšený :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@alexnetatmo keď si celý život býval medzi vlkmi …
10km vzdialeny slovakiaring je pohoda, treba si skusit byvanie pri elektrickovej trati :D
Odpovedať
Profilova fotka
hluk je meratelny, existuje vyhlaska o maximalnych povolenych hladinach hluku. Ale vnimanie hluku je individualne. Niekomu nadpriemerna hlasitost vadi, iny ju znesie bez problemov. Ak je niekto vystresovany z hluku - lebo ine je byvat pri ceste a ine pri pretekarskom okruhu - tak byvanie v exponovanej lokalite neani nezvazuje, lebo pride o nervy a a nakoniec aj tak bude riesit ine byvanie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

@jaroonkel pocas sezony je na slovakia ringu akci…
@zacik neboj sa nic, bezny hluk na dedine je horsi ako hluk z akcie na slovakiaringu.
Odpovedať
Dnes sa mi ten hluk zdá mimoriadne hlasný...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?