Správne vyhotovenie odtoku zo strechy

Dobý deň. Prosím o radu, či je správne takéto vyhotovenie odtoku dažďovej vody zo strechy bungalovu. Odtok je prekrytý asi nejakou ochrannou textíliou, voda neodteká. Zhruba na 1/4 plochy strechy je jazierko. Nemá to byť okolo mriežky vystrihnuté? Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frezar:

Dobý deň. Prosím o radu, či je správne takéto vy…
@frezar Toto, myslím, nepotrebuje ani radu. Ak to šedé je geotextília, stačí odhrabať štrk, stiahnuť ju kúsok nižšie, aby nevystupovala do priestoru a štrk vrátiť na svoje miesto. Mriežka musí byť nezakrytá. V geotextílii sa časom nachytali nečistoty, na nich vyrástol mach a jazierko je na svete.
Odpovedať
Tak som to aj spravil, len sa radšej pýtam, keďže nepoznám presnú funkciu tej textílie a celkovú konšrukciu izolácie. Zrejme to je ochrana hydroizolačného materiálu pred mechanickým poškodením. Tiež ma zaujímalo, či je takéto prehodenie textílie cez sieťku odborná montáž. Čiže opýtam sa opäť laicky, bude najlepšie riešenie ak tú textíliu okolo mriežky vystrihnem?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frezar:

Tak som to aj spravil, len sa radšej pýtam, keďže…
@frezar V skladbe plochej strechy izolovanej nejakým typom fólie (napr. Fatrafol, EPDM...) je jej funkcia ochranná, tzn. oddeluje fóliu od štrku. Ak teda nie je možné geotextíliu potiahnuť nižšie (ako som písal vyššie), môžeš ten kúsok odstrihnúť. Čo sa týka odbornej montáže... ťažko súdiť takto s odstupom času. Netusím, či to bolo takto zrealizované, alebo sa fólia vytiahla časom - napr. pri nejakej následnej činnosti na streche. Ale je to len detail, ktorý môžeš ľahko vyriešiť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od milanpl:

@frezar V skladbe plochej strechy izolovanej neja…
@milanpl Ďakujem!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?