POMURNICA

Pozdravujem, chcem sa opýtať môžem pomurnicu vipodložit pasovinou,keď že mi veniec výškovo nesedí o 4cm
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ezechiel32:

Pozdravujem, chcem sa opýtať môžem pomurnicu vipo…
@ezechiel32 Pásovinou? Akože, železnou pásovinou doháňať 4cm? Však to dorovnať drevom (fošnami, doskami), pre tesára nič komplikované.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@ezechiel32 Pásovinou? Akože, železnou pásovinou…
@frantisekca Strechar tam chcel dať jakel čo sa mi zdá veľký blud dávať tam dutý materiál tak ma napadla pasovina je to lepšie ako jakel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ezechiel32:

@frantisekca Strechar tam chcel dať jakel čo sa m…
@ezechiel32 Ja by som po takom vyjadrení mal vážnu obavu o konečný výsledok tej strechy a dôvera by zamrzla na 0. Na stavbe býva "voľné" drevo, tesár si s takým detailom vie hravo poradiť, prinajhoršom ťa pošle kúpiť novú klieštinu... No není to niečo, čo by ho zastavilo a nútilo dumať nad jaklom...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@ezechiel32 Ja by som po takom vyjadrení mal váž…
@frantisekca Tak že konečný verdikt znie že to stačí vypodložit nieakou doskou a je po probléme ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ezechiel32:

@frantisekca Tak že konečný verdikt znie že to st…
@ezechiel32 Nie. Tesár si vie drevom tu pomúrnicu dať do roviny. Pomúrnica sa nepodkladá, lebo ona prenáša všetku váhu a sily zo strechy do venca.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ezechiel32:

Pozdravujem, chcem sa opýtať môžem pomurnicu vipo…
@ezechiel32 Vypodlož to čím chceš, je to absolútne jedno. Dôležité však je, aby si potom tú vypodloženú - vzniklú medzeru medzi pomúrnicou a vencom vyplnil nejakou tvrdou stavebnou hmotou, aby tlak z pomúrnice bol rozložený na väčšiu plochu venca, nie len na ten vypodložený bod. Rozhodne nie penou! Do 4 cm škáry úzkou špachtličkou krásne natlačíš aj betónovú zmes.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ezechiel32:

Pozdravujem, chcem sa opýtať môžem pomurnicu vipo…
@ezechiel32 Pomúrnica sa ukladá na stred venca (približne...) a krokvy sa zarezávajú na ňu. Potreba zdvihnúť pomúrnicu o 4 cm znamená to isté, ako pri 45 stupňovom sklone strechy posunúť pomúrnicu 4 cm k vonkajšiemu okraju venca, čo by vo väčšine prípadov striech nemal byť problém...
Odpovedať
Profilova fotka
pomúrnica sa podkladá živičnou vrstvou pre zabránenie hnitia od venca, v mieste krovvy sa podloží doskou podľa potreby, krzytina si krov dotvaruje. Tesár, čo podkladá krov jäklom potrebuje vyplieskať alebo začas len nosiť dosky na píle.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?