Oprava strechy pokrytej plechom

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu. Presťahovali sme sa do staršieho 50r. RD No a začína nekonečný príbeh,,, Jedna sa o strechu ,ktorá je rovná,plochá s miernym spadom/ vid.foto/ Je pokrytá plechom ktorý je už zahrdzavený,nieje však deravý. Dilema...Ako by sa ta strecha dala ,,zachrániť,, Keby sa na ten zahrdzavený plech položil,nalepil nejaký modifikovaný SBS asfaltový pás,IPA,,,? Či pred položením netreba strechu očistiť od hrdze alebo natrieť penetračným náterom? Aký materiál by ste mi poradili? A ešte by som chcel poradiť, keď fúkal silný vietor ,tak búchalo s plechom na streche. Či by nebolo dobre ten plech prišraubovať skrutkami,,,,? Není tu nejaký odborník na strechy z KE alebo okolia,,,? Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lacikam65:

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu. Presťaho…
@lacikam65 a preco chces ten plech prekryvat? Nic mu nie je, natri ju alebo zozen partiu co to spravi a mas pokoj na par rokov. K buchaniu nech sa vyjadria povolanejsi, na tychto starych strechach sa to deje, zbycajne maju uz volu v priklincovanych miestach.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lacikam65:

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu. Presťaho…
@lacikam65 stará poctivá falcovaná klampiarčina. Stačí natrieť kvalitným náterom a strecha vydrží daľších 20 rokov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lacikam65:

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu. Presťaho…
@lacikam65 Nelepte naň žiaden asfalt. Je to ešte dobrý plech ktorý potrebuje kvalitny náter. To búchanie je úplne bežné keďže v tej dobe sa nepoužívali také úzke pási plechu ako dnes ani stredový prelis a už vôbec nie tlmiaci materiál pod plech. Poriadne obrusit,na farbe nešetrit a bude chrániť pred dažďom aj vaše vnúčatá. 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lacikam65:

Dobrý deň. Chcel by som poprosiť o radu. Presťaho…
@lacikam65 ak je krov zdravý , vydrží ešte roky tam môže byť problém s nosnosťou ak by tam napadlo viac snehu, sused musel zhadzovať, aby nebúchal treba pridať príchytky do falcu, jeden pás búchať nebude, ja mám 65 r pozinkovaný plech a stále originál, nový kvalitný náter vydrží 15r , starý náter odstrániť tlakom vody a následne 2 nátery štetcom, tretí mopom, kvalitnou farbou
Odpovedať
Takže nedávať žiadny asfaltový pas na tú plechovú strechu ? ,,OK,, Uff,vydýchol som si☺ Rozhodoval som sa medzi asfaltovým pásom a farbením strechy ale vydrím že nakoniec k natieraniu sa prikláňa viac názorov. Tak fajn,v lete sa môžem opaľovať pri natieraní.☺To by som mal zvládnuť. Akurát by trebalo upraviť priestor pred komínom,lebo sa tam zdržuje voda. Už len kúpiť kvalitnú farbu,,,, akú? A ešte k tomu búchaniu plechu pri vetre. Príchytky,spony dať na kraj k falcom alebo do stredu plechu,,,? Ďakujem za vaše názory.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lacikam65:

Takže nedávať žiadny asfaltový pas na tú plechovú…
@lacikam65 ani, ani.. Do toho plechu by som žiadne diery nerobil. Plech je volne položený na debnení a prichytený o debnenie kotviacimi pásikmi priamo stlčenými do falca plechu a potom na stranách zbokov. Búchanie spôsobuje rozdiel vonkajšieho a vnútorného tlaku, t.j v miestnosti je iný tlak ako zvonka budovy, to sa prejavuje v silnom vetre zvlnením plechovej krytiny, ktorá sa prehýba pod náporom vetra. Je to bežný jav. Diery do plechu by urobili väčšiu škodu, ako samotný zvuk pri vetre. Tá strecha je hermeticky zatvorená voči vlhkosti. Dá sa to síce vyriešiť, ale chce to originál starého klampiara, ktorý vie ukotviť plech v strede a potom zacínovať spolu hlavičku skrutky s plechom, aby vznikol nepriepustný spoj. To ale moderný klampiar nevie urobiť a skrutka s gumovou podložkou nevydrží zdaleka, čo cínované tesnenie. Ja by som to nerobil.
Odpovedať
OK-no pokiaľ zoženiem original stareho klampiara, tak aspoň ten plech zatažim nejakým kameňom. Ďík za radu.
Odpovedať
Profilova fotka
@lacikam65 pozicaj si pieskovacku alebo kup v Lidli, opiesku. Potom inaktivator hrdze, brebrusit, owapkovat, odmastit. Protihrdzovy primer, napr. PRIMER EP RUSTOP. Potom finalna farba, idealne v 2-3 vrstvach. Novy nater zasa po 10 rokoch.
Odpovedať
Vyzera, že ten 50 roč. plech nebol nikdy ošetrovany naterom, poriadne odmastiť/umyť, vysušiť, obrusiť hrdzave miesta, a natrieť ODHRDZOVAČom, vysušiť, natrieť zakl. syntet. naterom napr. Chemolak farbou podľa vkusu, nechať 24-48 vyzrieť a potom si vybrať z množstva ponuk farieb ktore su na trhu od klasickej syntetiky až po špec. farby napr. ROOF PAINT 60 Scala. Koľko peňaženka dovolí. Ešte predtym by som poriešil tie prestupy "kominov" a pätky natrel nejakym gumoasfaltom...
Odpovedať
fuúú - celu strechu očistiť od hrdze,,,? drôteným kartáčom,ci brúskou,,,? -natrieť len odhrdzovačom by nestačilo,,,? -a potom natrieť protihrdzovú základnú farbu -a nakoniec finálna farba -asi tak a ten gumoasfalt okolo komikov je dobrý nápad -a ďík za radu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lacikam65:

fuúú - celu strechu očistiť od hrdze,,,? drôtený…
@lacikam65 kup droteny kartac do brusky pojde to rychlejsie ako rucne kartacom.
Odpovedať
Profilova fotka
@lacikam65 droteny kartac tak 1m2, alebo detaily falcov. Bruska tak 10m2. Na viac m2 lepsia pieskovacka. Ak nechces ty, zaplat niekomu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?