Myši v PUR izolácií strechy Novostavby

Zdravim, pred 2 dňami sme si všimli že máme v streche konkrétne v izolácii asi myši. Nikde nie sú žiadne stopy žeby zliezali dolu do domu keďže máme aj mačky. V dome sme však nebývali 4 mesiace takže asi v dobe pokoja a ticha sa u nás zabyvali. Strecha je Škridla, kontra laty, fólia, plné debnenie, Pur pena. Problém je práve ten že oni sú akokeby medzi debnenin a penou. Už som na jednom mieste kde ich bolo počuť vyrezal kus sadrokartónu a vidno tam úplne mini chodbičky veľkosti prstu. Najhoršie je že ich nepočuť len na jednom mieste. Asi aj viem odkiaľ sa dostali keďže dom sme zatepľovali tohto roku a jeden Cíp kde pôjde drevený obklad sa pred snehom a zimou nestihol dokončiť tak tam vidím miesta kde mohli vliezt Vcera som natiahol na kartóny lepidlo do stredu orech a tiež aj nejaké klepce hore dole. No zatiaľ sa nič nechytili. Viete poradiť ak ste už mali podobnú skúsenosť. Ďakujem za každú radu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dennybrush:

Zdravim, pred 2 dňami sme si všimli že máme v str…
@dennybrush Musíte im za každú cenu zabrániť prístupu, inak si tam narobia stále viac a viac cestičiek. V extrémnom prípade (napadnutie kunou) to môže dopadnúť až takto:
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dennybrush:

Zdravim, pred 2 dňami sme si všimli že máme v str…
@dennybrush "To, že PUR pena je odolná proti hlodavcom najviac zo všetkých izolácií potvrdila aj štúdia z Technickej Univerzity." https://www.chytrapena.sk/blog/ako-na... :D Biznis okolo PUR peny je tak zalozeny na oblbovani ako hadam ziaden iny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dennybrush:

Zdravim, pred 2 dňami sme si všimli že máme v str…
@dennybrush lepidlo sa mi osvedčilo, ale daj tam klobasu, slaninu, nie orech....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@dennybrush lepidlo sa mi osvedčilo, ale daj tam …
@kejsix ... možno čudné, ale keď som mal myši v garáži, tak v šlopcoch orechy a čokoláda. Na čokoládu sa vychytali. Vlašský im nevoňal... keď mi to bolo povedané, myslel som si, že si robia chalani v práci prdel, no ono tie myši, sú už fakt asi gastronomicky niekde inde😂😂😂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@dennybrush Musíte im za každú cenu zabrániť prís…
@roman_ kuna to určite nieje ja nemám pod strechou ešte na hornom poschodí stropy len v jednej izbe a to by bolo hneď vidno všade bordel. Ten tam nieje len mini chodbičky zatiaľ asi od myši teda aspoň dúfam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@kejsix ... možno čudné, ale keď som mal myši v g…
@brapene a zbavil si sa ich ? Lebo ja som vytrhal v tej pene teraz miesta kde som počul pohyb a sú tam malé chodbičky tak tam som dal klepce ale zatiaľ úplne nič.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gashtaan:

@dennybrush "To, že PUR pena je odolná proti hlod…
@gashtaan nič v zlom ale tvoja reakcia nemá nič spoločné s mojou otázkou. To aký to je biznis na vôbec netrápi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dennybrush:

@brapene a zbavil si sa ich ? Lebo ja som vytrhal…
@dennybrush vtedy áno.. ďalšiu jar sme si zaobstarali mačku a klopem si... mám pokoj.. s myšami. Vám držím palce.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od brapene:

@dennybrush vtedy áno.. ďalšiu jar sme si zaobsta…
@brapene my máme tiež dve mačky. Ale boli s nami v Nemecku teraz pár mesiacov a dom bol prázdny. Snáď teraz ich nejako zacítia a zľaknú sa a ujdú 😁😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dennybrush:

@brapene my máme tiež dve mačky. Ale boli s nami …
@dennybrush Niekedy ani mačky nepomůžu, práve naopak, pred mačkami sa schovajú do už vybudovaného labyrintu chodbičiek. Keď bývate pri poli, ani 10 mačiek nepomůže, keď je myší stovky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@dennybrush Niekedy ani mačky nepomůžu, práve nao…
@roman_ ťažko povedať.. je to prípad od prípadu.. myslím si, že ak zacítia predátora, tak sa snažia utiecť, minimálne sa tam nezdrziavať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?