Kondenz na streche, mokrá vata, difúzna fólia

Zobraz úvodný príspevok
Páni , mám sakra problém. Novostavba , Sedlová strecha , s podkrovím a pôjdom , kde je práve ten problém. Prvá zima a všade medzi hranolmi pod difúznou fóliou , kde je vata je to mokré, zrejme kondenz - neviem . Pripájam foto , tam kde je to mokré bola vata . Kde môže byť problém? . Zloženie strechy pálená škridla , difúzna fólia , vata 38 cm , parozábrana .. Je to pôjd miesto kde končí izolácia šikmej strechy , a pokračuje horizontálna izolácia stropu. Ďakujem
Odpovedať
1
12
13
@smolen ak to nerobilo cez leto a začalo teraz bude to od wc...skús tam pozrieť či to nejde od tial...skondenzuje to na rúre lebo je teplá a nejak to posteka od tial
Odpovedať
@mstanka v lete to nemá prečo robiť veď pod strechou je aspoň 40°C a to sa všetko vysuší. @smolen osobne by som pozrel ako je prilepená parozábrana o stenu a aj tá vata v tých rohoch nevypadá celkom dotlačená
Odpovedať
@jumt Cez leto to nerobilo. Komíny sú nižšie kde to kondenzuje tak stekanie to nebude ale dnes som zistil keď som dal preč izoláciu že nejsu za izolované a myslím to som až tam nevidel pod lepené.. Takže predpokladám ze ide odtiaľ teplo hore a tam sa to zraaža..takže znova som všetko lepšie preizoloval, prelepil strešnú fóliu kde boli dierky a strechari dôjdu urobiť tie komíny a dúfam ze bude pokoj..Ale pokoj nebude lebo mi začalo stekat zo strešného okna voda na stenu..Takže o zábavu mam postarané. 😞.. Zaujíma ma nad oknom mam listu kde sú vetracie okienka na lište neviem ako sa to odborne povie a otázka je ci majú byť otvorené alebo zatvorené.. Doteraz som ich mal otvorené a rosilo sa mi stále okno a ako som už písal stekalo to na stenu takže neviem kde je zas problém.. Vetram jak blazen a žena má chce zabiť že jej je stále zima.. Posielam foto.. Ďakujem za každú radu..
Odpovedať
@smolen
Odpovedať
Nezateka cez to okno ?
Odpovedať
@vlado1992 Myslel som si ale videl som ako kvaplo z okna na stenu.. Tak som to znova poutieral a znova to bolo ráno.. Cez leto to nerobilo aj keď pršalo.. Rosi sa to okno..
Odpovedať
@smolen Ale mam pocit ze aj cez to okno tesnenie prejde niečo lebo najviac to robilo keď tam bol sneh.. Skúsil som zavrieť tie otvor na okne tak uvidím..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@extreme Ahoj Prosím Vás vyriešili ste Váš problém? Moc by mi to pomohlo, mám niečo podobné ako vy na fotkách. Ďakujem pekne za ochotu pri riešeni môjho problému s pozdravom Jozef
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
zdravim, zapajam sa do diskusie, rekonstrukcia skoro 100 rocny hlineny dom 1. plech (nie falc) 2. latovanie (odvetravacia medzera 6cm), paska na kontralatach je 3. difuzna Ecotop vraj kontaktna https://eshop.strechysc.sk/stresnefol... 4. - medzi krokvami tuha vata Knauf 14cm - 0.038 WmK ziadna medzera medzi difuzkou a vatou, mozno max 1cm - pod krokvami Isover maka 20cm - 0.033 WmK - nad kliestinami pokracuje ta tuha 14cm a zvysok ten trojuholnik je vyplneny 0.038 makou Knauf (dokopy hrubka cca 110cm) vyplnil som to proste cele 2022 rok som to vatou vyplnil, vsetko bolo dobre. Teraz vyjdem hore a na jednom mieste mlacka. Hned som rozobral to miesto, cela krokva totalne mokra, difuzka sa zda v pohode (tato izba zatial nema sadros ani parobrzdu) Este na dalsich 2 miestach v inej miestnosti som objavil podobny problem, mokre flaky na venci. Tam uz teda sadros mam aj parobrzdu (zatial nelepena na mury), vyzera to tak ze po nej stieklo na veniec. Nie je to vela vody mozno tak pol deco ale je tam. Dole sa normalne byva uz 5 rokov, temperuje plyn na 22 + ked som doma kachlova pec bezne 27 stupnov a vlhkost 30-40 skoro v kazdej izbe. Da sa to vobec nejako riesit hento cele? Pravdepodobne to je kondenz a nie vlhkost zvnutra, podkrovie uzavrete od zvysku domu. Ako tam citam tak jedne pan tu rozobral celu strechu a vytvoril si medzeru medzi vatou a difuzkou a prd to pomohlo, tak fakt neviem ako to inak riesit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radlin:

zdravim, zapajam sa do diskusie, rekonstrukcia sk…
@radlin Parozábrana sa musí dať hneď, ako dáte vlnu.
Odpovedať
1
12
13
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?